Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Ahlak Felsefesi

9.110 üzerinden
17 Puan · 5 İnceleme
303 syf.
9/10
·
8 günde okudu
Mutahharî, bu eserde hem eski hem yeni ahlâk ekollerini inceleyip onlar hakkında eleştirilerde bulunmuş ve sonrasında kendi görüşünü ileri sürüp izah etmiştir. Bence değerli bir eser.
312 syf.
Ahlak nedir? Batı’da bir felsefe ana başlığı olarak ele alınan ahlak felsefesi ile islam kaynakları üzerinden nefis bir hesaplaşma... Bir yandan teorik olarak batı felsefesine alternatif olarak genel geçer bir ahlak felsefesinin özgürlükler ve vahiy bağlamında ele alan kitap bir yandan da güncel meşelerde vahye dayalı bir ahlak fikrinin pratik çözüm üretme kabiliyeti üzerinde duruyor...
292 syf.
10/10
·
Beğendi
·
12 günde okudu
Ahlak nedir? Hangi değerler ahlak için ölçü sayılabilir? İnsan doğasına içkin bir ahlak var mıdır? Teoride evrensel ahlak normu oluşturmak mümkün müdür? Müslümanlıktan ileri gelen özgüllüklerimiz evrensel bir ahlak formunu dışlar mı? Mutahhari tam da bu soruların odağında hem...
Ahlak Felsefesi
Ahlak Felsefesi
9.1/10 · 62 okunma
312 syf.
Kitab bir sözlə MÖHTƏŞƏM dir. Ustad bütün dünyada tanınan filosofların Sokrat, Qandi, Kart, Marks və.s əxlaq haqqında fikirlərini təhlil etmiş yalnışlarını söyləmiş və düzgün variantları da bizə sunmuşdur. Fəlsəfə ilə maraqlanan hərkəsin oxuması lazım olan bir kitabdır.