Ahlak Felsefesi

Murtaza Mutahhari

Ahlak Felsefesi Yorumları ve İncelemeleri

Ahlak Felsefesi yorumları ve incelemelerini, Ahlak Felsefesi kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Ahlak Felsefesi puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

8.110 üzerinden
20 Kişi · 5 İnceleme
312 syf.
7/10 puan verdi
Ahlak nedir? Batı’da bir felsefe ana başlığı olarak ele alınan ahlak felsefesi ile islam kaynakları üzerinden nefis bir hesaplaşma... Bir yandan teorik olarak batı felsefesine alternatif olarak genel geçer bir ahlak felsefesinin özgürlükler ve vahiy bağlamında ele alan kitap bir yandan da güncel meşelerde vahye dayalı bir ahlak fikrinin pratik çözüm üretme kabiliyeti üzerinde duruyor...
Ahlak Felsefesi
Ahlak FelsefesiMurtaza Mutahhari · Ağaç Kitabevi · 201076 okunma
312 syf.
10/10 puan verdi
Kitab bir sözlə MÖHTƏŞƏM dir. Ustad bütün dünyada tanınan filosofların Sokrat, Qandi, Kart, Marks və.s əxlaq haqqında fikirlərini təhlil etmiş yalnışlarını söyləmiş və düzgün variantları da bizə sunmuşdur. Fəlsəfə ilə maraqlanan hərkəsin oxuması lazım olan bir kitabdır.
Ahlak Felsefesi
Ahlak FelsefesiMurtaza Mutahhari · Ağaç Kitabevi · 201076 okunma
Reklam
303 syf.
9/10 puan verdi
·
8 günde okudu
Mutahharî, bu eserde hem eski hem yeni ahlâk ekollerini inceleyip onlar hakkında eleştirilerde bulunmuş ve sonrasında kendi görüşünü ileri sürüp izah etmiştir. Bence değerli bir eser.
Ahlak Felsefesi
Ahlak FelsefesiMurtaza Mutahhari · Önsöz Yayıncılık · 202176 okunma
292 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 günde okudu
Ahlak nedir? Hangi değerler ahlak için ölçü sayılabilir? İnsan doğasına içkin bir ahlak var mıdır? Teoride evrensel ahlak normu oluşturmak mümkün müdür? Müslümanlıktan ileri gelen özgüllüklerimiz evrensel bir ahlak formunu dışlar mı? Mutahhari tam da bu soruların odağında hem çağdaşlarının ahlak felsefesi yazınına eleştiriler yöneltiyor hem de İslami referanslar dolayımıyla kendi ahlak felsefesini oluşturmanın imkânlarını arıyor. Mutahhari'de felsefi soruşturmanın akışı, süregelen ahlak felsefesinin belli başlı sorunsallarının yanı sıra pratik problemlerden de geçiyor. Keyifli okumalar dilerim :)
Ahlak Felsefesi
Ahlak FelsefesiMurtaza Mutahhari · Çıra Yayınları · 201876 okunma