Ahmed Arif Bir Mısra Dolu Maceram

8,5/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
5 beğeni  · 
215 gösterim
"Seni Melahat’in yanında gördüğüm ilk günden beri sevdana düştüm. Delin, divanenim. Korkmuyorum da seni sevmekten. Bu garip kişioğlu Ahmed yaşayacaksa, bilesin ki bu yalnız ve ancak senin aşkınla olur. Sen de şairsin. Halimden anlarsın. Aman diyeyim Leyla, bana kızmayasın. Seni incitmiş olmam, kahrolmama, gebermeme sebeptir. Sen yoksan halim beter ve korkunçtur.”

Bu romanda Türk şiirine damga vurmuş usta isim Ahmed Arif’in şairliğinin yanı sıra mücadelesi, inişleri, çıkışları ve aşklarına tanıklık edeceksiniz
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2017
 • Sayfa Sayısı:
  117
 • ISBN:
  9786059315425
 • Yayınevi:
  Alakarga Sanat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kevser Kapusuz 
02 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ahmed Arif'i bir kitapta görmüştüm, adamın en sevdiği şiir kitabı 'Hasretinden Prangalar Eskittim'di. O zaman not almıştım kitabı. Hakkında biraz araştırma yapıp almaya karar verdim, ilk şiir kitabımdı; bu yüzden Ahmed Arif'in yeri bende ayrıdır. Bugün ise arkadaşımın elinde Ahmed Arif'in bu biyografisini görünce hızlıca elinden aldım ve 'Bugün okuyup yarın getireceğim.' dedim. Bir saatte bitirdiğim akıcı ve yalın bir dille yazılmış olan bu kitapta, Orhan Veli ile Ahmed Arif'in yaptığı fayton gezintilerini o kadar kıskandım ki, en sevdiğim iki şair bir arada... Kitabı okuyanlar bilir Aytek isminden nefret ettim. :)