Ak Tavus Kuşu

8,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
642 gösterim
"Yolumuza devam ederken, 'Böyle bir alacakaranlıkta aşkın büyüsüne kapıldığını ve sevgilinle yeri göğü birbirine kattığını bir hayal etsene,' dedim. Ancak düşen ağacın yanına gittiğimizde, o düşündüğümüz türden âşıklarla değil de boylu boyunca uzanmış, uykusunda mırıldanan bir adamla karşılaştık. Başını, kırık dalı büyük bir özenle süsleyen küçük yabani sardunyalara yaslamıştı; şapkası da kır saçlarından bir kenara düşmüştü."

Lawrence'ın daha sonraki eserlerinde de ayrıntılı ve yoğun bir dille işleyeceği izleklerin ipuçlarına rastladığımız ilk romanı Ak Tavus Kuşu, doğa betimlemelerinin görkemi, yarattığı karakterlerin gösterişten uzak oluşu ve salt duyguların kendilerini var etmesiyle dikkati çekiyor. Dostluğu ve aşkı odağına alan bu roman; vazgeçiş ve kabulleniş arasındaki ikilemde salınırken, dostluğun şiirini yazıyor.
(Tanıtım bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  447
 • ISBN:
  9786054849161
 • Çeviri:
  Burcu Yalçınkaya
 • Yayınevi:
  Aylak Adam Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Saliha 
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bazi insanlar mutluluk bulutları getirmek yerine hüzün bulutları ile dolaşırlar.onlar bu hüznün vergisi ile doğmuşlardır ve hüznün gerçek olduğunu söylerler.

Ak Tavus Kuşu, D.H. LawrenceAk Tavus Kuşu, D.H. Lawrence
Saliha 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çok tuhaf , geçen hafta beş pounddan fazla para kazandım. Ama şimdi çok huzursuzum ve mutsuzum. Bir şeyler istiyorum ama bunun ne olduğunu bilmiyorum. Bazen nereye gidiyorum diye merak ediyorum .

Ak Tavus Kuşu, D.H. LawrenceAk Tavus Kuşu, D.H. Lawrence
Saliha 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Her şeyi göze alacak kadar cesur olmaliydin. Her zaman kendin ve o zavallı duyguların konusunda hassas davraniyorsun. Oysa kısa sureligine gecirecegin zor bir anın ardından, içindekileri bütün samimiyetinle dökmüş olmanın rahatlığına kavusabilirdin, ama yapmadin, bu yüzden de duygularını hep içine attın ve kaybettin.

Ak Tavus Kuşu, D.H. LawrenceAk Tavus Kuşu, D.H. Lawrence
Saliha 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayatımın bağları çözüldü. Bozulan örümcek ağı gibi uçup gittiler. Sen onları tutmak için elini uzatmadin, kendi baglarinla birlestirmedin. Şimdi bir başkası yakaladı ve hayatımın bağı bağlandı. Ve ben onu cozemiyorum , yapamiyorum. Yeterince güçlü değilim.

Ak Tavus Kuşu, D.H. LawrenceAk Tavus Kuşu, D.H. Lawrence