1000Kitap Logosu
Akıl Karaya Vurdu
Akıl Karaya Vurdu
Akıl Karaya Vurdu

Akıl Karaya Vurdu

Bütün Şiirleri 7

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.9
145 Kişi
484
Okunma
161
Beğeni
5,3bin
Gösterim
112 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 10 dk.
Adı
Akıl Karaya Vurdu (Bütün Şiirleri 7)
Basım
Türkçe · Türkiye · Kadim Yayınları · Ocak 2018 · Karton kapak · 9789759000639
Diğer baskılar
Akıl Karaya Vurdu
Akıl Karaya Vurdu
Akıl Karaya Vurdu
Müzelik Şiir Putların gölgesinde dans eder akbabalar Söz sokakta dolaşır, öz zindanda çabalar Atılan ucuz tafra selamlar, merhabalar. En temiz topraklara gül eksem mantar biter. Yollar sırat köprüsü, durmak düşmekten beter. Kaybettim mesafeyi, zamandan uzaklaştım, Sevgi diye sarıldım, isyanla kucaklaştım. Ne kendimden kurtuldum, ne kendime yaklaştım. Toprağın üstü mezar, zevke dalmış ölüler. Can sıkmaya yetiyor canlı kalmış ölüler. Fuhuş yuvası sanki en görkemli binalar, Çamur evlat doğurur taş yürekli analar. Resmen hâk tevzi eder hakkı boğan canavar. Koşanlar, yarışanlar... Dehşet ötesi dehşet, Akıl karaya vurdu, gırtlağı geçti vahşet. (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,67
8.9
10 üzerinden
145 Puan · 22 İnceleme
Elif Çağlayan TUNÇ
Akıl Karaya Vurdu'yu inceledi.
112 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Yâr deyince kalem elden düşüyor, lambada titreyen alev üşüyor... Kör dünyanın göbeğine, kuşların gözbebeğine hak yol islam yazacağız... Gibi satırlarıyla yazın dünyasına mührünü vurmuş Rahmetli KARAKOÇ bu eserindeki şiirlerin çoğunu 92-93 senelerinde kaleme almış ve dönemin siyasetinde aktif rol oynayan devler erkanını ve ricalini hicvetmiş. Gönül verdiği Türk-İslam Davasına mensup olduklarını söyleyen güruhu ve onların eylemlerini de eleştirerek aslında amacının, sağcı desinler solcu desinler,namım bilsinler olmadığını amacının davasının ve gayesinin bu millet bu milletin hakkı hukuku arayışı içinde olduğu adaleti olduğunu gözler önüne sermiş.Düşünceleri bir dava adamının satırlarıyla edebileşmiş ve ebedileşmiş... ''Namussuza ballı kaymak yedirir Namusluya taş yutturur bu düzen'' /92 '' İpe sermeyin unu Herkes biliyor bunu Hazineden soygunu Turgut yapsa da aynı Nemrut yapsa da aynı'' /92 Gibi satırların yazılmasına sebebiyet veren düzene de kızgınım.Milletimden bu düzeni körü körüne seven bir güruh var, canım milletime de kırgınım. Allah merhum KARAKOÇ'A ve Onun gibi dava adamlarına Rahmet etsin.
Akıl Karaya Vurdu
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Büşranur Yalınız
Akıl Karaya Vurdu'yu inceledi.
119 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Karakoç'un birkaç şiirini ezbere bilmekle yetinirken 'Akıl Karaya Vurdu' çıktı karşıma. Tenkit tehlikeli bir şey, hem eleştireni hem de eleştirileni tehlikeyi sokabilir ama öyle güzel bir dille, öyle arı bir edebiyatla yapmış ki tadı damağımda kaldı. Rikkatle tavsiye edilir.. :)
Akıl Karaya Vurdu
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Münzevi Genç
Akıl Karaya Vurdu'yu inceledi.
107 syf.
Akıl Karaya Vurdu Abdurrahim Karakoç Üstad Abdurrahim Karakoç'un, 1992-1993 yılları siyasetini anlattığı şiirler ve birçok toplumsal olay, halkın durumunu ve siyasetçileri eleştirdiği şiirlerinin olduğu kitabıdır. İçerisinde çok güzel toplumsal tespitleri olan bir kitaptır. Üstad yine söz ve yazıda ki ustalığı ile harika taşlamalar yapmış bu kitabında... Bir toplumun yapısını anlatan birbirinden güzel şiirlerden oluşuyor...
Akıl Karaya Vurdu
OKUYACAKLARIMA EKLE
11