Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir Sherlock Holmes

8,6/10  (82 Oy) · 
305 okunma  · 
80 beğeni  · 
1.565 gösterim
Akıl yürütme sanatı, uzun ve sabırlı çalışmalar sonucunda elde edilir. Yetenekli bir akıl yürütücü beynini boş bir oda gibi kullanır, gereksiz bilgileri eler ve odaya sadece işine yarayanları yerleştirir. Dönüp baktığında gördüğü şey ise, ona doğru sonucu veren, dâhice çizilmiş bir tablodur.
-Sherlock Holmes-

Unutulmaz dedektif Sherlock Holmes'un keskin zekâsını kullanarak çözdüğü, birbirinden ilginç ve esrarengiz 12 hikâyenin anlatıldığı serinin son kitabı Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, suç dünyasına bambaşka bir açıdan bakmanızı sağlayacak.

Sadece ülkemizde değil, bütün dünyada yıllardır güncelliğini koruyan ve büyük ilgiyle okunan, toplam 56 hikâye ve 5 kitaptan oluşan bu seri, hayali kahraman Sherlock Holmes'a duyulan hayranlığı kat ve kat arttırmaya devam ediyor...

Bakış açını değiştirdiğinde, başta sana saçma görünen şeyler bile seni gerçeğe götürecek birer ipucu olabilir.
-Sherlock Holmes-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786053480563
 • Orijinal Adı:
  The Case Book Of Sherlock Holmes
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
fazi 
12 Şub 15:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Martı Yayınları'nın basımını üstlendiği beş serilik Sherlock Holmes maceralarının sonuncusu. On iki kısa hikayeden oluşuyor ve böylece elli altı hikayelik seri tamamlanmış oluyor.. Sherlock ve Watson'ın efsane ikili olduğunu zaten bilenler biliyor ve bu da okuyucunun ayrı bir zevk almasını sağlıyor hikayelerden. Benim favorim 'Beyaz Asker' tabi ki. Hikayelerin bazıları, orjinal metinlerden daha kısa olsa da her zaman olduğu gibi gizemi ve merakı sonuna kadar koruyor. Seriden bağımsız da okunabilecek hikayeler bütününe sahip Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir.. Ama ilk Sherlock deneyiminiz olacaksa, önce mutlaka Kızıl Dosya'yı okumalısınız. Böylece Sherlock ve Watson ilk karşılaşmasına şahit olacaksınız ve diğer hikayelere geçişte kolaylık yaşayacaksınız.

Ceren Acer 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kısa kısa cinayet hikayelerinden oluşup, fazla uzun soluklu bir gerilim romanı olmamasına rağmen beğendiğim ve büyük bir merakla sayfalarını çevirdiğim seri kitabı. SHERLOCK HOLMES serisinin son kitabıydı. Bu seriyi bitirdiğim ilk dakikalarda sanki çok yakın bir arkadaşımı kaybetmiş gibi oldum. Seri bir kaç romanlık daha sürmeliydi diye düşünüyorum. SHERLOCK HOLMES karakterinin etkileyici, okuyucuyu her seferinde şaşırtan zekasını asla unutmayacağım. Olay örgüsünde etkileyicilik, yazarın karakter betimlemesi unutulacak gibi değil çünkü.

to__jannah 
09 Ağu 14:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sherlock Holmes bana babamı anımsatıyor:) Kitapta en çok Holmes ve Watson'ın uyumunu sevdim. Şüpheci biriyseniz kitap itinayla daha da şüpheci birisi olmanıza yardımcı olur.

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sherlock Homes benim için her zaman ayrı bir yere sahip, sıkılmadan her kitabını tekrardan okurum.

Kitaptan 16 Alıntı

Selim YURTDAŞ 
10 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sıradan olmayan bir şeyin, bir engel olmaktan öte, bir yol gösterici olduğunu size çoktan söylemiştim. Bu tür bir sorunu çözerken en önemli şey olayların ardında yatanlar hakkında mantık yürütebilmektir. Bu çok faydalı ve kolay bir yoldur ama insanlar bu yola pek başvurmazlar. Hayatın gündelik olaylarında ise ilerisi hakkında mantık yürütmek daha faydalı olduğundan diğer yol unutulur. Senaaa yoluyla mantık yürüten elli kişi varsa çözümlemelere vararak mantık yürüten bir kişi vardır.

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan DoyleAklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle
Melike Sevinç 
16 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Doktor olarak sende bilirsin sevgili Watson, kabul etmelisin ki, sindirim sırasında beyne giden kanın büyük bir kısmı harcanıyor.

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 85)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 85)
Hakan TEKİN 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Mücevherler ne işe yarar sanki? Onlar olmasa dünya daha yaşanır bir yer olmaz mıydı?

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 86 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 86 - Martı yayınevi)
Hakan TEKİN 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Çalışan bir zihnin en büyük sorunlarından biri de her zaman başka alternatifler üretip durmasıdır.

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 221 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 221 - Martı yayınevi)
Hakan TEKİN 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Suçun intikamını almak önemlidir, ama bunu engellemek daha da önemli

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 16 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 16 - Martı yayınevi)
Hakan TEKİN 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sizin gibi zenginlere, dünya üzerindeki herkesi paranızla satın alamayacağınızı öğretmek gerek

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 203 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 203 - Martı yayınevi)
Hakan TEKİN 
03 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İnsan bazen sevdiğinin ruhunu, bedeninden bile fazla kıskanabilir.

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 204 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 204 - Martı yayınevi)
Hakan TEKİN 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir kez bakış açını değiştirdikten sonra, başta sana en umutsuz görünen şey bile gerçeğe giden bir ipucuna dönüşebilir

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 212 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 212 - Martı yayınevi)
Hakan TEKİN 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir kadının, kocasının gerçek karakterini evlendikten sonra öğrenmesinin ne kadar acı olduğunu, kocasının kanlı elleri ve zehirli dudaklarıyla okşandığını bilmenin nasıl bir şey olacağını anlatmaya çalıştım.

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 31 - Martı yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 31 - Martı yayınevi)
2 /