AKP Neden Kazanır? CHP Neden Kaybeder?

8,7/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
293 gösterim
Çok ama çok anormal bir kitap...

AKP, CHP'ye sadece bir kez yenildi. Ben o kampanyayı yapan kişiyim.

Kitabın ilk kısmının adını o gece Başbakan koydu: ''Çok ama çok anormal bir durum.''

12 Haziran Genel Seçimi'nden 8 ay önce Kılıçdaroğlu'na CHP'nin % 26, AKP'nin % 50 oy alacağını tam rakamlarıyla söyledim.

Kitabın ikinci kısmının adını Kemal Bey koydu: ''Bir seçim nasıl kaybedilir?''

''10 Yıl Marşı, Atatürk iktidarının en güçlü olduğu dönemde; 1933'te yazıldı. Marştaki 'Demir ağlarla ördük, ana yurdu dört baştan' sözünden AKP dışında kimsenin bir ders çıkarmaması tuhaf değil mi? Bir marşın içine bile 'somut icraat' ekleme ihtiyacı hisseden Atatürk'ün iletişim tarzını kim örnek alıyor? 'Göktürk Uydumuz Uzayda' diye ilan veren AKP mi? Bu mevzulara hiç takılmayan CHP mi?''

Çok satan Reklamcı Nedir? kitabının yazarından yılın en ilginç çalışması.

CHP bir tür 'Ana Muhalefet Bakanlığı' mı? AKP seçmenin kaçta kaçı AK Parti'li? Tayyip Erdoğan niye Michael Jackson'a benziyor? Göbeğini kaşıyan adam aslında kim? Ivan Drago'yu Rocky mi yener, Apollo mu? Emirgan Sütiş AK Parti'nin aynası mı? Bir küfür: Halk, oyunu bir torba kömüre sattı" Kılıçdaroğlu Nizam-ı Cedid ordusu kurabilecek mi? AKP'nin ruhu.
Ahmet Fidan 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Geri gelmeyen kitaplarımdan biri. Bana hediyeydi. Önyargısız okuyun. Siyasi kimliklerinizden sıyrılın. Yazar eleştiri ya da propaganda yapmıyor. Hatta ana fikirde siyaset üstü şeyler var. Ders çıkarılması gereken bir kitap.