Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm (10. Yıla Özel Baskı - İki Kitap Birarada)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.415
Gösterim
Adı:
Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm
Alt başlık:
10. Yıla Özel Baskı - İki Kitap Birarada
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
790
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051731360
Orijinal adı:
Twilight Life and Death
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Isabella Swan kasvetli Forks kasabasına taşınıp gizemli ve çekici Edward Cullen'la tanıştığında, nefes kesici ve korku dolu bir dönüşüm yaşar. Porselen teni, altın gözleri, büyüleyici sesi ve doğaüstü özellikleriyle Edward hem karşı konulmaz hem de son derece gizemlidir.

Bella'nın bilmediği şeyse, onunla yakınlaştıkça kendisini ve çevresindekileri daha da çok tehlikeye attığıdır. Ve artık geri dönmek için çok geçtir…

Baştan çıkarıcı ve son derece sürükleyici Alacakaranlık serisi, milyonların aklını başından alarak bir klasik haline geldi ve genç yetişkin edebiyatının tanımını değiştirerek, okurların yıllardır özlemini çektiği bir fenomene dönüştü.

Bu özel çifte basım, orijinal romanın yeniden tasarlanmış versiyonunun yanı sıra, yazarın önsözünü de içeriyor. Yaşam ve Ölüm'ü okumak için bu kitabı ters çevirin.

Beaufort Swan kasvetli Forks kasabasına taşınıp gizemli ve çekici Edythe Cullen'la tanıştığında, nefes kesici ve korku dolu bir dönüşüm yaşar. Porselen teni, altın gözleri, büyüleyici sesi ve doğaüstü özellikleriyle Edythe hem karşı konulmaz hem de son derece gizemlidir.

Beau'nun bilmediği şeyse, onunla yakınlaştıkça kendisini ve çevresindekileri daha da çok tehlikeye attığıdır. Ve artık geri dönmek için çok geçtir…

Alacakaranlık'ın onuncu yılında Stephenie Meyer, Yaşam ve Ölüm'ü, ikon haline gelmiş bir aşk hikâyesinin, okuyucuyu hem şaşırtacak hem de büyüleyecek, cesur ve merak uyandıran yeniden tasarlanmış versiyonunu okurlarla paylaşıyor. Bu özel çifte basım, orijinal romanın yanı sıra, yazarın önsözünü de içeriyor. Alacakaranlık'ı okumak için bu kitabı ters çevirin.
790 syf.
·8 günde·7/10
Genç, yetişkin demeden herkesin okumak için rağbete uğrattığı, okurların yıllardir bir fenomene dönüştürdüğü bir kitap.
Bu özel çifte basım, orijinal romanın yeniden tasarlanmış versiyonunu güya ama bana kalırsa sadece karakterlerin adı değiştirilerek yazılmış. Evet, sonlara doğru farklıydı ama bence bu farklılığı başlarda da yapmalıydı yazar. 
Sizde benim gibi sırf okumak için okumak istiyorsanız, keyifli okumalar :)
790 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitaplara olumsuz eleştiri yapmaktan nefret ediyorum ama okurken resmen acı çektiğim bir kitaptı.10.yıla özel olarak çıkardı.Bunun yerine keşke Midnight Sun`ı bitirseymiş.Alacakaranlık`taki cümleler bile aynı.Kitabın çok az bir kısmını değiştirmiş.Kesinlikle gereksizdi.
790 syf.
·3 günde·4/10
Bundan 10 yıl önce parlayan vampirlerimiz ortaya çıkmıştı. Cullen'lar Dünya çapında bir çok kişiyi etkilemiş ve seri filme uyarlanmıştı. İzleyeni de çoktu. Bende onlardan biriydim. Yazarımıza 10. yıl için editöründen bir teklif gelmiş. 'Bir teşekkür yazısı yazar mısın?' denmiş. Fakat yazarımız kuru bir teşekkürü yetersiz bulmuş ve hiç planda olmayan bir işe girişip Yaşam ve Ölüm'ü çıkarmış ortaya. Hikaye aynı, kurgu aynı ama karakterler yer değiştirmişler. Sakar insan karakterimiz bu kez erkek, gizemli vampirimiz ise kadın. İsimler ve cinsiyetler değişmiş durumda anlayacağınız. Tamamen aynı ilerliyor ama yazar, okuruna sürpriz yapmayı ihmal etmemiş. Kafasındaki soru işaretlerini bu kitapta yaptığı değişikliklerle gidermiş. Ben ne düşünüyorum bu kitapla ilgili peki? Şahsi fikrim 'keşke yapmasaydı' oldu. Sürükleyiciliğinden bir şey kaybetmiyor kitap. Kısa sürede bitirdim ama bildiğim hikayedeki karakterlerin yer değiştirmesi beni yordu. O değişen cinsiyetler bir türlü oturmadı kafamda. Ben seriyi sevdiğim için bu kitaba karşı koyamayıp alıp okudum ama okumamanız size bir şey kaybettirmez, endişelenmeyin.
790 syf.
·34 günde·7/10
Yaşam ve ölüm ; 10.yıla özel bir kutlama gibi olmuş. Karakterlerin(Renee ve Charlie - bella'nın anne ve babası- haricinde) cinsiyet değiştirmesi ile kurguyu tekrar ele almış. Birçok olay ve replik aynı değişen tek tük şey var, bunlardan en göze batanı isimler. Bella» Beau(veya Isabella» Beauford) , Edward» Edythe gibi ve en belirgin olan diğer bir değişiklik kitabın sonu oluyor.
Güzel miydi, evet
Çerezlik miydi,fazlasıyla
Alacakaranlık serisini okuyanlar okumalı mı, paşa gönülleri istiyorsa.
***
Kitabın Alacakaranlık kısmını ele alırsak sevdim, zaten serinin tamamını okumuş olduğumdan ilk kitabı tekrar okuyup nostalji yapmak hoştu. Seri zaten benim sevdiğim vampir serilerinden biriydi ve ergen klişesi lafına katılmıyorum.
790 syf.
·Beğendi·10/10
Şimdi ergen kitabı falan diyenler olabilir , neden 10 puan diyen olabilir. Vurmayın kardeşlerim bir dinleyin hele :) küçüklüğümde kitaplara aşıktım tabiiii karakterlere ayrı aşıktım. 10.yıl özel baskıyı alınca biraz korktum ya şimdi saçma gelirse diye ama saçma derece saçma gelmedi :) sanırım fanatik bir kişilik olduğum için yeni versiyonuna pek bayılamadım malesef yinede 10 puan çünkü benim puanım ahzhajzjs:)
790 syf.
·7/10
Edward ve Bella'yı unutun!!!
Son derece sürükleyici Alacakaranlık serisi, milyonların aklını başından alarak bir klasik haline geldi, ben Alacakaranlıkla orta okul yıllarımda tanıştım ardından filmde gelince adeta bir fenomene dönüşmüştü.

Bu özel çifte basımda Yaşam ve Ölüm'ü okumak için bu kitabı ters çevirmeniz yeterli.

Meyer uzun süre önce yazmaya başladığı ancak bilgisayarından taslak metinlerin çalınıp internete sızdırılmasının ardından kitabı bitirmeyeceğini açıklamıştı. Daha sonra temsilcisinin onuncu yıl dönümü için bir önsöz yazmasını isteyince yazarımız bunu sıkıcı buluyor ve önceden olan kötü olayı önemsemeyerek okuyucularına özlemle bekledikleri kitabı vermeye karar veriyor.

Ama bu sefer Bella ya da Edward yok. Tanıdık gelen iki isim var elimizde. Onlarda Renée ve Charlie

Bella olmuş Beaufort

Edward olmuş Edythe

Kitaptaki tüm karakterler zıt cinsiyette çıkıyor karşımıza bunu yaparak Meyer döneminde bir çok eleştiri almasını sağlayan sebepten de kurtulmuş oluyor. Sonuçta hepimizin bildiği gibi Bella hep yardıma ihtiyaç duyan bir imaj çiziyordu....

Bunu öğrendiğim an merak ettim hemen okumaya karar verdim, biraz sıkıcı olur diye düşündüm ama hiç de öyle olmadı.

Beaufort Swan pek de haz etmediği Forks kasabasına geri döndüğünde gizemli ve çekici Edythe Cullen'la tanıştığında büyüleniyor. Edythe'in güzelliği ve gizemi karşısında Beau'nun kafasında bir sürü soru işareti oluşuyor. Tüm kuralları yıkarak ikonik bir çifte dönüşmelerini yakından takip etmek fazlasıyla güzeldi.

Kızın vampir olması ve sevdiği erkeğin ondan daha kırılgan bir doğasının olması hikayeye kesinlikle çirkinleştirmemiş. Ben olay örgüsünü fazlasıyla beğendim aşina olduk diyebileceğimiz Meyer'ın tatlı üslubu derin sözlerle buluşunca ortaya güzel bir eser çıkmış.

Olaylar başlarda orijinal hikayeyle aynı çizgide devam etse bile bu sizi yanıltmasın son kesinlikle aynı değil!!

Sonuç bölümünde alternatif yeni bir son yazdığı için hile yaptığını kabul eden Stephenie Meyer sizi oldukça şaşırtacak gibi.....
790 syf.
·4 günde·5/10
Yıllardır beklediğim serinin devamı olmasa da okumaya değerdi . Alışık olduğumuzun aksine Bellanın erkek Edwardın kız olarak kitabın baştan derlenmesi başta garip gelse de emek verilip yapılmış ancak beklediğim kesinlikle böyle bir şey değildi . Ayrıca serinin en başından beri Jacobu destekleyen biri olarak Jacobun kız versiyonu Julesin kitapta en fazla 3-4 yerde geçmesi can sıkıcıydı ve açıkçası hayal kırıklığına uğradım .
790 syf.
·1/10
Orijinal seri benim için eh işte bir seviyedeydi. Orta okul zamanlarında okuduğum için bir şey diyemiyorum, muhtemelen şu anda okumaya başlasam esas dörtlüyü de bitiremezdim ama bunu hangi cesaretle okudum bilmiyorum. Ben yazar karakterlerin yerini değiştirmiş dediklerinde sadece isimleri ve cinsiyetleri değiştirebileceğini tahmin etmemiştim. Adeta word dosyasında ilk kitabı açmış, ctrl + f deyip isimleri girmiş ve değiştirmiş ve bunu yeni bir kitap olarak piyasaya atmış. Bakın ben bunu hakaret sayarım. Bella’nın erkek versiyonunda neden gram erkeksilik yok? Bari karakteri biraz yontsaydın sevgili yazar. Bir kız karaktere dahi yakışmayan bu derece ezik bir kişilik bir erkeğe yakışmış mı? Hem de vampir bir kıza aşık olma cesareti gösteren bir erkeğe... Hayatında nefret ettiğin ilk üç kitabı say deseler birinci sıraya bunu koyarım. O kadar bunaldım, o kadar aldatılmış hissettim. Güçlü bir Bella karakteri okuyup yıllar önce dağılan psikolojimi toplayayım derken Bella’nın erkek versiyonuyla olanı da kaybettim.
790 syf.
Canı sıkılan Stephenie Meyer şimdi baştan kitap yazmak çok zaman alır en iyisi ben en çok tutulan kitabımın kahramanlarının cinsiyetlerini değiştireyim de tekrar satışa sunayım demiş. O kadar olmamış o kadar olmamış ki gerçekten çok üzücü.
790 syf.
·3/10
zor uğraşlar sonucu bitti !!! Alacakaranlık kısmı güzeldi ama yine de beklediğim gibi değildi birinci kitabın özetiydi gereksiz olmuş bence. Hele ki yaşam ve ölüm kısmı büyük bir fiyasko. Cinsiyetçi kesimler tarafından alacakaranlık'a gelen bir eleştiri sonucu mükemmel varlık olan vampirin bir erkek olması, ezik gibi anlatılan ve fakir olanın da kız olması tepkilere sebep olmuş ve yaşam ve ölüm bölümünde karakterler yer değiştirmiş isimler değişmiş ama hiç beğenmedim desem yeri var. Boşuna alıp okumayın Bile diyebilirim. 3/10
790 syf.
Orjinalini bile sevmezken bunu neden okudum bilmiyorum. Güçlü kız karakter görmek istedim sanırım ama edwardın kız versiyonu da edward kadar pasifti. Daha beteriyse bellanın erkek versiyonunun tıpkı kız versiyonu kadar sakar ve zayıf olmasıydı. Bella karakterinden on kat daha fazla nefret ettim bu versiyondakinden. Erkeğin korumaya muhtaç kıza olan aşkı yine bir yere kadar normal gelmişti bana ama kızın korunmaya muhtaç erkeğin peşinden koşması uymadı ya. Hiç sevmedim. Önermem.
Yine alacakaranlık." Diye mırıldandı."Başka bir son daha. Günün ne kadar mükemmel olduğunun bir önemi yok , her zaman sona ermek zorunda."
"Yine alacakaranlık ." Diye mırıldandı. "Başka bir son daha . Günün ne kadar mükemmel olduğunun bir önemi yok , her zaman sona ermek zorunda. "

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm
Alt başlık:
10. Yıla Özel Baskı - İki Kitap Birarada
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
790
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051731360
Orijinal adı:
Twilight Life and Death
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Isabella Swan kasvetli Forks kasabasına taşınıp gizemli ve çekici Edward Cullen'la tanıştığında, nefes kesici ve korku dolu bir dönüşüm yaşar. Porselen teni, altın gözleri, büyüleyici sesi ve doğaüstü özellikleriyle Edward hem karşı konulmaz hem de son derece gizemlidir.

Bella'nın bilmediği şeyse, onunla yakınlaştıkça kendisini ve çevresindekileri daha da çok tehlikeye attığıdır. Ve artık geri dönmek için çok geçtir…

Baştan çıkarıcı ve son derece sürükleyici Alacakaranlık serisi, milyonların aklını başından alarak bir klasik haline geldi ve genç yetişkin edebiyatının tanımını değiştirerek, okurların yıllardır özlemini çektiği bir fenomene dönüştü.

Bu özel çifte basım, orijinal romanın yeniden tasarlanmış versiyonunun yanı sıra, yazarın önsözünü de içeriyor. Yaşam ve Ölüm'ü okumak için bu kitabı ters çevirin.

Beaufort Swan kasvetli Forks kasabasına taşınıp gizemli ve çekici Edythe Cullen'la tanıştığında, nefes kesici ve korku dolu bir dönüşüm yaşar. Porselen teni, altın gözleri, büyüleyici sesi ve doğaüstü özellikleriyle Edythe hem karşı konulmaz hem de son derece gizemlidir.

Beau'nun bilmediği şeyse, onunla yakınlaştıkça kendisini ve çevresindekileri daha da çok tehlikeye attığıdır. Ve artık geri dönmek için çok geçtir…

Alacakaranlık'ın onuncu yılında Stephenie Meyer, Yaşam ve Ölüm'ü, ikon haline gelmiş bir aşk hikâyesinin, okuyucuyu hem şaşırtacak hem de büyüleyecek, cesur ve merak uyandıran yeniden tasarlanmış versiyonunu okurlarla paylaşıyor. Bu özel çifte basım, orijinal romanın yanı sıra, yazarın önsözünü de içeriyor. Alacakaranlık'ı okumak için bu kitabı ters çevirin.

Kitabı okuyanlar 127 okur

  • Nuran Kibman
  • Ömer Saylan
  • Bir Delinin Günlüğü
  • Sami
  • nefise gümüş
  • Sondan Üçüncü Jedi
  • Hacer Uğur
  • Fatmanur Yazar
  • Buse Nur
  • Hatice Karaçay

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%17.1
18-24 Yaş
%54.3
25-34 Yaş
%11.4
35-44 Yaş
%11.4
45-54 Yaş
%2.9
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%2.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%88
Erkek
%12

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%24 (12)
9
%12 (6)
8
%10 (5)
7
%16 (8)
6
%4 (2)
5
%12 (6)
4
%6 (3)
3
%6 (3)
2
%4 (2)
1
%6 (3)