Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm 10. Yıla Özel Baskı - İki Kitap Birarada

6,9/10  (27 Oy) · 
66 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.182 gösterim
Isabella Swan kasvetli Forks kasabasına taşınıp gizemli ve çekici Edward Cullen'la tanıştığında, nefes kesici ve korku dolu bir dönüşüm yaşar. Porselen teni, altın gözleri, büyüleyici sesi ve doğaüstü özellikleriyle Edward hem karşı konulmaz hem de son derece gizemlidir.

Bella'nın bilmediği şeyse, onunla yakınlaştıkça kendisini ve çevresindekileri daha da çok tehlikeye attığıdır. Ve artık geri dönmek için çok geçtir…

Baştan çıkarıcı ve son derece sürükleyici Alacakaranlık serisi, milyonların aklını başından alarak bir klasik haline geldi ve genç yetişkin edebiyatının tanımını değiştirerek, okurların yıllardır özlemini çektiği bir fenomene dönüştü.

Bu özel çifte basım, orijinal romanın yeniden tasarlanmış versiyonunun yanı sıra, yazarın önsözünü de içeriyor. Yaşam ve Ölüm'ü okumak için bu kitabı ters çevirin.

Beaufort Swan kasvetli Forks kasabasına taşınıp gizemli ve çekici Edythe Cullen'la tanıştığında, nefes kesici ve korku dolu bir dönüşüm yaşar. Porselen teni, altın gözleri, büyüleyici sesi ve doğaüstü özellikleriyle Edythe hem karşı konulmaz hem de son derece gizemlidir.

Beau'nun bilmediği şeyse, onunla yakınlaştıkça kendisini ve çevresindekileri daha da çok tehlikeye attığıdır. Ve artık geri dönmek için çok geçtir…

Alacakaranlık'ın onuncu yılında Stephenie Meyer, Yaşam ve Ölüm'ü, ikon haline gelmiş bir aşk hikâyesinin, okuyucuyu hem şaşırtacak hem de büyüleyecek, cesur ve merak uyandıran yeniden tasarlanmış versiyonunu okurlarla paylaşıyor. Bu özel çifte basım, orijinal romanın yanı sıra, yazarın önsözünü de içeriyor. Alacakaranlık'ı okumak için bu kitabı ters çevirin.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  790
 • ISBN:
  9786051731360
 • Orijinal Adı:
  Twilight Life and Death
 • Çeviri:
  Özlem Sakin, Hüseyin Baran
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Evie 
 02 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitaplara olumsuz eleştiri yapmaktan nefret ediyorum ama okurken resmen acı çektiğim bir kitaptı.10.yıla özel olarak çıkardı.Bunun yerine keşke Midnight Sun`ı bitirseymiş.Alacakaranlık`taki cümleler bile aynı.Kitabın çok az bir kısmını değiştirmiş.Kesinlikle gereksizdi.

angelsbooks 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 4/10 puan

Bundan 10 yıl önce parlayan vampirlerimiz ortaya çıkmıştı. Cullen'lar Dünya çapında bir çok kişiyi etkilemiş ve seri filme uyarlanmıştı. İzleyeni de çoktu. Bende onlardan biriydim. Yazarımıza 10. yıl için editöründen bir teklif gelmiş. 'Bir teşekkür yazısı yazar mısın?' denmiş. Fakat yazarımız kuru bir teşekkürü yetersiz bulmuş ve hiç planda olmayan bir işe girişip Yaşam ve Ölüm'ü çıkarmış ortaya. Hikaye aynı, kurgu aynı ama karakterler yer değiştirmişler. Sakar insan karakterimiz bu kez erkek, gizemli vampirimiz ise kadın. İsimler ve cinsiyetler değişmiş durumda anlayacağınız. Tamamen aynı ilerliyor ama yazar, okuruna sürpriz yapmayı ihmal etmemiş. Kafasındaki soru işaretlerini bu kitapta yaptığı değişikliklerle gidermiş. Ben ne düşünüyorum bu kitapla ilgili peki? Şahsi fikrim 'keşke yapmasaydı' oldu. Sürükleyiciliğinden bir şey kaybetmiyor kitap. Kısa sürede bitirdim ama bildiğim hikayedeki karakterlerin yer değiştirmesi beni yordu. O değişen cinsiyetler bir türlü oturmadı kafamda. Ben seriyi sevdiğim için bu kitaba karşı koyamayıp alıp okudum ama okumamanız size bir şey kaybettirmez, endişelenmeyin.

Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm benzeri kitaplar

Ezgi Gizem Oğuz 
22 Oca 21:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şimdi ergen kitabı falan diyenler olabilir , neden 10 puan diyen olabilir. Vurmayın kardeşlerim bir dinleyin hele :) küçüklüğümde kitaplara aşıktım tabiiii karakterlere ayrı aşıktım. 10.yıl özel baskıyı alınca biraz korktum ya şimdi saçma gelirse diye ama saçma derece saçma gelmedi :) sanırım fanatik bir kişilik olduğum için yeni versiyonuna pek bayılamadım malesef yinede 10 puan çünkü benim puanım ahzhajzjs:)

Bikotti 
15 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Edward ve Bella'yı unutun!!!
Son derece sürükleyici Alacakaranlık serisi, milyonların aklını başından alarak bir klasik haline geldi, ben Alacakaranlıkla orta okul yıllarımda tanıştım ardından filmde gelince adeta bir fenomene dönüşmüştü.

Bu özel çifte basımda Yaşam ve Ölüm'ü okumak için bu kitabı ters çevirmeniz yeterli.

Meyer uzun süre önce yazmaya başladığı ancak bilgisayarından taslak metinlerin çalınıp internete sızdırılmasının ardından kitabı bitirmeyeceğini açıklamıştı. Daha sonra temsilcisinin onuncu yıl dönümü için bir önsöz yazmasını isteyince yazarımız bunu sıkıcı buluyor ve önceden olan kötü olayı önemsemeyerek okuyucularına özlemle bekledikleri kitabı vermeye karar veriyor.

Ama bu sefer Bella ya da Edward yok. Tanıdık gelen iki isim var elimizde. Onlarda Renée ve Charlie

Bella olmuş Beaufort

Edward olmuş Edythe

Kitaptaki tüm karakterler zıt cinsiyette çıkıyor karşımıza bunu yaparak Meyer döneminde bir çok eleştiri almasını sağlayan sebepten de kurtulmuş oluyor. Sonuçta hepimizin bildiği gibi Bella hep yardıma ihtiyaç duyan bir imaj çiziyordu....

Bunu öğrendiğim an merak ettim hemen okumaya karar verdim, biraz sıkıcı olur diye düşündüm ama hiç de öyle olmadı.

Beaufort Swan pek de haz etmediği Forks kasabasına geri döndüğünde gizemli ve çekici Edythe Cullen'la tanıştığında büyüleniyor. Edythe'in güzelliği ve gizemi karşısında Beau'nun kafasında bir sürü soru işareti oluşuyor. Tüm kuralları yıkarak ikonik bir çifte dönüşmelerini yakından takip etmek fazlasıyla güzeldi.

Kızın vampir olması ve sevdiği erkeğin ondan daha kırılgan bir doğasının olması hikayeye kesinlikle çirkinleştirmemiş. Ben olay örgüsünü fazlasıyla beğendim aşina olduk diyebileceğimiz Meyer'ın tatlı üslubu derin sözlerle buluşunca ortaya güzel bir eser çıkmış.

Olaylar başlarda orijinal hikayeyle aynı çizgide devam etse bile bu sizi yanıltmasın son kesinlikle aynı değil!!

Sonuç bölümünde alternatif yeni bir son yazdığı için hile yaptığını kabul eden Stephenie Meyer sizi oldukça şaşırtacak gibi.....

E.Bilge Bayraktar 
 15 Şub 2017 · Kitabı okudu · 34 günde · 7/10 puan

Yaşam ve ölüm ; 10.yıla özel bir kutlama gibi olmuş. Karakterlerin(Renee ve Charlie - bella'nın anne ve babası- haricinde) cinsiyet değiştirmesi ile kurguyu tekrar ele almış. Birçok olay ve replik aynı değişen tek tük şey var, bunlardan en göze batanı isimler. Bella» Beau(veya Isabella» Beauford) , Edward» Edythe gibi ve en belirgin olan diğer bir değişiklik kitabın sonu oluyor.
Güzel miydi, evet
Çerezlik miydi,fazlasıyla
Alacakaranlık serisini okuyanlar okumalı mı, paşa gönülleri istiyorsa.
***
Kitabın Alacakaranlık kısmını ele alırsak sevdim, zaten serinin tamamını okumuş olduğumdan ilk kitabı tekrar okuyup nostalji yapmak hoştu. Seri zaten benim sevdiğim vampir serilerinden biriydi ve ergen klişesi lafına katılmıyorum. Sadece filmini izlerseniz evet belki ama kitap ve film hiçbir zaman aynı olmaz.

Sena 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Yıllardır beklediğim serinin devamı olmasa da okumaya değerdi . Alışık olduğumuzun aksine Bellanın erkek Edwardın kız olarak kitabın baştan derlenmesi başta garip gelse de emek verilip yapılmış ancak beklediğim kesinlikle böyle bir şey değildi . Ayrıca serinin en başından beri Jacobu destekleyen biri olarak Jacobun kız versiyonu Julesin kitapta en fazla 3-4 yerde geçmesi can sıkıcıydı ve açıkçası hayal kırıklığına uğradım .

Canı sıkılan Stephenie Meyer şimdi baştan kitap yazmak çok zaman alır en iyisi ben en çok tutulan kitabımın kahramanlarının cinsiyetlerini değiştireyim de tekrar satışa sunayım demiş. O kadar olmamış o kadar olmamış ki gerçekten çok üzücü.

Kitaptan 9 Alıntı

Sena 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Yine alacakaranlık." Diye mırıldandı."Başka bir son daha. Günün ne kadar mükemmel olduğunun bir önemi yok , her zaman sona ermek zorunda."

Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer (Sayfa 357)Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer (Sayfa 357)
Melike 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Yine alacakaranlık ." Diye mırıldandı. "Başka bir son daha . Günün ne kadar mükemmel olduğunun bir önemi yok , her zaman sona ermek zorunda. "

Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie MeyerAlacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer
Bikotti 
15 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Seninle tanıştığım için üzgünüm. Ama seni sevdiğim için asla üzgün olmayacağım.

Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie MeyerAlacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer
Bikotti 
15 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Önemli olan onu sevmemdi; hem de mümkün olabileceğini düşündüğümden de çok. İstediğim her şey oydu; istediğim tek şey oydu.

Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie MeyerAlacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer
Hacer Karateke 
04 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kesin emin olduğum bazı şeyler vardı. Öncelikle Edythe gerçekten de bir vampirdi. İkincisi, içinde beni yemek olarak gören bir yerler olduğuydu. Ama sonunda hiçbiri önemli değildi. Önemli olan onu sevmemdi; hem de mümkün olabileceğini düşündüğümden de çok. İstedigim her şey oydu; istediğim tek şey oydu."

Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer (Sayfa 171 - Epsilon Yayınları)Alacakaranlık Yaşam ve Ölüm, Stephenie Meyer (Sayfa 171 - Epsilon Yayınları)