Aldatma Lisansı

·
Okunma
·
Beğeni
·
172
Gösterim
Adı:
Aldatma Lisansı
Yazar:
Baskı tarihi:
Ağustos 2019
Sayfa sayısı:
176
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059724944
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Postiga Yayınları
Değersizlik duygusu ile başa çıkmaya çalışan Galina’nın, Rus Dış İstihbaratı SVR’ye girdikten sonra nefret, şehvet ve aşk üçgeninde psikolojik, fizyolojik ve cinsel yöntemleri birlikte kullanarak işlediği cinayet ve komploların sürükleyici bir şekilde anlatıldığı roman aynı zamanda aldatma- aldatılmanın temellerine inerken, olumsuz duyguların kafanızda silinip atılması ve sorunların çözümün nereden başlamanız gerektiğini anlatan kişisel gelişim kitabı özelliği de taşımaktadır. Psikanalizin casusluk ve karşı-casusluk faaliyetleriyle etkin şekilde kullanılışı kitabı hayretler içinde ve soluksuzca okumanızı sağlayacaktır.

Kendi hayatınızdan kesitler bulacağınız romanda, Galina’nın hatalarının derinliklerine inerken hatalarının gerçekten hata olup olmadığı tartışılırken kendi “hatalarınızı” da değerlendirmeye imkan bulacaksınız.

Gerilim, tehlike, belirsizlik ve tüyler ürperten aldatmacaların ustaca ve baş döndürücü şekilde kurgulandığı romanda olayların gelişim ve sonuçlanma hızı duygu durumunuzun sürekli değişmesi sonucunu doğuracaktır.

Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar kitabı tekrar tekrar okunmaya değer kıldığı gibi kurguların gerçekçiliğini de ortaya koymaktadır.

''Aşk ve görev arasındaki heyecan verici bir oyun. Çocukken annesinin kötü ilişkisinden kurtulmasına yardım edebilmesi için bir psikiyatr olmak ister, ancak Galina yaşlandıkça psikiyatr olmak yerine, psikiyatriste ihtiyacı olan birine dönüşür.”
İndependent Book Review

''Casusluğun ve hilenin yüksek tempolu bir hikayesi. Seksi, baştan çıkarıcı ve kurnaz- Galina misyonu olan bir kahraman Sonuna kadar heyecan verici”
Kristi Elizabeth, San Francisco Book Review

“Bu casusluk oyununu karmaşık hale getirecek olan birbirlerine karşı geliştirdikleri duygusal
bağlılıkları hayatlarını ve misyonlarını tehlikeye atabilecekmiş gibi hissettiriyor....duygusal olarak hırpalanmış ve daha sonra da acılara göğüs germeyi talep eden bir dünyayı başarılı bir şekilde yansıtıyor.… Çalkantılı düzyazının desteklediği merak uyandırıcı bir casusluk hikayesi…”
Kirkus Review

''…çelişen sadakatlere kapılmış idealist bir genç kadının kontrolü
dışındaki entrikalara bakış açısını anımsatıyor.''
The US Review of Books
176 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
"Suçluluk duygusu geçmişi düzeltmez. Bu nedenle yararsız bir duygudur. Zaman makinesinin keşfi ile ancak yararlı bir duyguya dönüşebilir. O zaman geçmişe gider ve hatanızı düzeltirsiniz."
•••
Evet, şimdi çok merak ettiğim bir kitabın yorumu ile sizlerleyim. Uzun zamandır, yorum engeli yüzünden paylaşım vs. yapamıyordum. Şimdi yeniden aranızdayım.

Kitabın kapağından giriş yaparak başlamak istiyorum. Kapak, neden bilmiyorum ama bana aşırı gerçekçi geldi. Profosyonel bir seçim olduğunu düşünüyorum. Tabii ki kapağın yanılgısına düşmenizi istemem. İçeriğin muazzamlığından bahsedecek olursam yazar yabancı bir kitaba Türk karakterler mi yerleştirmiş, Türk kitabına yabancı karakterler mi yerleştirmiş siz okuyunca karar verin derim. Ancak içerisinde bulunan ünlü yazarların sözleri kitaba bilinmeyen bir ahenk katmış. İçerikle uyumlu olmasıda cabası.

Galina'ya o kadar gıcık oldum ki her defasında ismini Balina diye okuduğumu itiraf etmeliyim. Teoman'ın kıza karşı sergilediği oyun oskarlık ödülü hak ediyordu. Vatanına sadık bir adam ve kendini değersizleştiren bir kız. Sizde bu maceraya dahil olmalısınız diyorum.
"Cesaretin ölçüsü ölmek değil, yaşamaktır." (Vittorio Alferi)
~"Özgürken ıslanmak, zindanda kurumaktan iyidir."~
176 syf.
·31 günde·1/10
Emeğe saygıdan 1 yıldız. İşin içinde sahtekarlık olduğu için o bile fazla. Muhtemelen okuduğum en kötü kitap olabilir. Yazım hataları, cümle düşüklükleri, tekrar eden aynı pragraflar, birden aman çok uzatmayayım diyerek konudan konuya atlamalar. Kitabın yazarıyla ilgili hiç bir bilgi yok. Sanırım kendisi Türk ama kendini maskelemek isterken demask mı oldu acaba. Çevirisi için Ali Dündar adlı bir şahıs bile geçiyor. Biraz para kazanırmıyım umuduyla mı yazıldı bilmiyorum. Eğer genç bir yazarsan kendini geliştir lüften. Benim için zaman kaybından başka bir işe yaramadı. Tamamiyle düzmece bir kitap. Ben para verip almadım, hediye geldi. Sonu çok şaşırtıcı bitti diyen, külliyen okuduğundan ne anladığına itibar etmeyeceğim instagtam blogları yorumlarına ben daha çok şaşırdım. Vasat başladı vasat bitti. Kişisel gelişim kitabı olma özelliğini de taşıyormuş, iç kapakta öyle yazıyor. Yazıyor sadece işte. Kitapta yapılan alıntılarla kendini geliştirmiş bir kaç isim bile sayabilirim. Kitabın kötü olmasını geçtim, zamandan çalmakta kul hakkı sayılmalı.. Almayın, aldırtmayın.Okuyan varsa o gaflete düşmüş ise çekip çıkarın onu o bataktan :)
176 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yazar, romanını kurgularken okura beğendirmek duygusunun ötesinde kendi kimliğinden, yaşama, insanlara, değişen duygu durumlarına bakışından yola çıkar ve yaratıdan kurmacaya geçiş sürecinde bu değişken biçemlere göre bir yol haritası belirler. Elbette ki yaşanan gerçeklik ile kurmaca gerçeklik arasında farklılıklar olacaktır ve olmalıdır da. Salt herkes beğensin diye özgünlükten uzaklaşmak ısmarlama bir durumdur ki asıl sahtecilik budur. Edebiyat bunun örnekleri ile doludur.Bugün önlerinde saygıyla eğildiğimiz nice yazarların ilk kurmaca denemeleri defaatle yayınevlerinden dönmüştür. Sürekli red yanıtı almaları onların büyük yazar olmalarının önüne geçememiştir. Bir eserin okunmuyor ya da az okunur olması onun kötü bir eser olduğu anlamına gelmediği gibi çok okunan her kitabın da en iyi kitap olduğunu söyleyemeyiz. Kime göre, neye göre.... Zamanımızdan çalan okumak olsun...Emekle bir kurmaca yaratmak elbette değerlidir. Herkes en az bir kez şansı hak eder . Polisiye yazmak da çetin iştir ve bu bile kitap için artı puandır. Nice ünlü yazarların kimi yapıtlarının da hayal kırıklığı yarattığı düşünüldüğünde bu kitap, sürükleyici olması, merak uyandırması ve kendine özgü kurgusuyla kitaplığımda kendine yer açtı.
176 syf.
·2/10
Kitap Yorumu//Aldatma Lisansı-R.J.Red
.
Aşk ve görev arasındaki heyecan verici bir oyun. Çocukken annesinin kötü ilişkisinden kurtulmasına yardım edebilmesi için bir psikiyatr olmak ister, ancak Galina yaşlandıkça  psikiyatr olmak yerine, psikiyatriste ihtiyacı olan birine dönüşür.
.
Değersizlik duygusu ile başa çıkmaya çalışan Galina’nın, Rus Dış İstihbaratı SVR’ye girdikten sonra nefret, şehvet ve aşk üçgeninde psikolojik, fizyolojik ve cinsel yöntemleri birlikte kullanarak işlediği cinayet ve komploların sürükleyici bir şekilde anlatıldığı roman aynı zamanda aldatma- aldatılmanın temellerine inerken, olumsuz duyguların kafanızda silinip atılması ve sorunların çözümün nereden  başlamanız gerektiğini anlatan kişisel gelişim kitabı özelliği de taşımaktadır. Psikanalizin casusluk ve karşı-casusluk faaliyetleriyle etkin şekilde kullanılışı kitabın işleyiş konuşarından biri.
.
Kendi hayatınızdan kesitler bulacağınız romanda, Galina’nın hatalarının derinliklerine inerken hatalarının gerçekten hata olup olmadığı tartışılırken kendi “hatalarınızı” da değerlendirmeye imkan bulacaksınız. .
Gerilim, tehlike, belirsizlik ve tüyler ürperten aldatmacaların ustaca ve baş döndürücü şekilde kurgulandığı romanda olayların gelişim ve sonuçlanma hızı duygu durumunuzun sürekli değişmesi sonucunu doğuracak. Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar da hoş olmuş.
176 syf.
·Beğendi·8/10
Şubat ayının 2. Kitabı olan #aldatmalisansı kitabının yorumu ile herkese iyi akşamlar
Babasının ilgisizliği yüzünden kendini hep başkalarına kanıtlama çabasına giren Galina, mutlu bir ilişki sürdüremez hiçbir zaman. Değersizlik duygusu ile başa çıkmaya çalışırken birden kendini ajan olarak bulur. Görevi için Türkiye’ye geldiğinde MİT ajanı Teoman (Doruk) ile tanışır ve ava giderken avlanır.
Kitabın kapağı ve isminden dolayı cinsellik, aldatma ve aşk üzerine kurulmuş bir kurgu beklemiştim. Lakin kitabı bitirdiğimde; kitabın adının karakterlerin birbirlerine oynadıkları oyunlardan geldiğini anladım.
Aşk, aldatma, intikam, ihanet, entrika, polisiye, aksiyon, gerilim ve kişisel gelişimle harmanlanmış, güzel bir kurguya sahip, akıcı ve sürükleyici bir kitap.
Satır aralarında ünlü isimlerden de alıntılara yer verilmiş.
Bu kitabı pinarinkitapbahcesi önderliğinde güzel bir grupla okuduk. Çok merak ettiğim bir kitaptı, beni bu kitapla tanıştıran pinarinkitapbahcesi ve @r.j.red_author a çok teşekkür ederim️
@hayatim__kitap ile birlikte #polisiyetutkunları grubumuzda bu ay seçtiğim kitabım oldu kendileri️
Huzurlu, bol kitaplı ve keyifli akşamlar dilerim
176 syf.
·Beğendi·8/10
Galina problemli bir ailede buyumus, değersizlik duygusu ile basa çıkmaya çalışan psikolojisi çokta iyi olmayan bir kızdır. Rus istihbarat servisinde ajan olmaya başlamasıyla hayatı bambaşka bir boyuta taşınır.
Kitapta olay heyecan, entrika hiç bitmiyor. Kapaga aldanıp peşin hüküm vermeyin derim. Olaylar sadece aldatma üzerine odaklı bir şekilde ilerlemiyor, cinayetler psikolojik etkenler dolu dolu bir kurguyla sunulmuş. Okumak isteyenlere şimdiden keyifli okuyanlar
176 syf.
·2 günde·10/10
Kitabın kurgusunu ve kişilerin psikolojik analizleri harika. Bir kaç yerde koptum fakat çok sürükleyiciydi. Alıntılar yerli yerinde. Cinayet ve Grigory’nin kandırılması yöntemlerine filmlerde ve benzer kitaplarda hiç rastlamadım. Özgünlük 10/10, Sürükleyicilik 10/10
Yazarın, baş kahramanın nasıl bir dünyaya doğduğunu çok ayrıntılı bir şekilde kaleme alınmış olması, kurgunun tüm ince ayrıntıları ile ilmek ilmek işlenmesi, karakterlerin kesişmesi ve karakterlerin duygusal yönleri ile benzerlik göstermesi, karakterlerin farklı toplumlardan olmasına rağmen insani özelliklerinin detaylı şekilde ele alınması, Galina'nın Doruk, Grigory ve John ile dialoglarını cinselliğe hızlıca taşıyabilmek için yaptığı planlar ve işlediği cinayet eşsiz...
Kişisel gelişim ve psikoloji yönünden ele alındığında da kitap okunmaya değer. İnsanların neden aldatıldığını ve hangi tür hatalara üzülmeleri, dert etmeleri gerektiğini çok çarpıcı şekilde anlatmış.
Kitabın girişindeki aksiyon bölümü hariç diğer bölümlerdeki olayların zeka ile kurgulanması ve düşündüğüm kadarıyla kitapta “buradaki kurgu şu nedenle yanlış” diyebildiğim hiçbir yerin bulunmaması da kitabın kalitesini ortaya koyuyor.
“Bir insanın en iyi psikoloğu, en yakın arkadaşıdır”
176 syf.
·Puan vermedi
Kitabın kapağına ve ismine bakarak çok ön yargılı başlasam da kitaba sonunda baya şaşırarak bitirdim.
۰
Kitap değersizlik duygusuyla başa çıkmaya çalışan, insanlarım özellikle erkeklerin onu sadece cinsel anlamda yanında olduğunu düşünen Galinanın ilginç hayat hikayesini okuduk.
۰
Çocukken annesinin yaşadığı kötü olaylara karşı psikiyatr olmak isteyen ancak büyüdükçe kendisinin bir psikiyatriste ihtiyaç duyar hale geliyor.
Kötü ilişkiler yaşanmasına rağmen evlilik ve mutlu bir yuva hayalinden asla vazgeçmiyor. Satır aralarına verilen ünlü isimlerden alıntılar biraz dikkat dağıtsa da bir solukta olunacak aşk, gerilim, heyecan yüklü bir kitaptır.
Ruhunun derinliklerine in ve ilk önce kendini tanımayı öğren. Bunu yaptıktan sonra bu hastalığa neden yakalandığını anlayacak ve belki de bir daha hastalanmayacaksın.
Suçluluk duygusu geçmişi düzeltmez. Bu nedenle yararsız bir duygudur. Zaman makinesinin keşfi ile ancak yararlı bir duyguya dönüşebilir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aldatma Lisansı
Yazar:
Baskı tarihi:
Ağustos 2019
Sayfa sayısı:
176
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059724944
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Postiga Yayınları
Değersizlik duygusu ile başa çıkmaya çalışan Galina’nın, Rus Dış İstihbaratı SVR’ye girdikten sonra nefret, şehvet ve aşk üçgeninde psikolojik, fizyolojik ve cinsel yöntemleri birlikte kullanarak işlediği cinayet ve komploların sürükleyici bir şekilde anlatıldığı roman aynı zamanda aldatma- aldatılmanın temellerine inerken, olumsuz duyguların kafanızda silinip atılması ve sorunların çözümün nereden başlamanız gerektiğini anlatan kişisel gelişim kitabı özelliği de taşımaktadır. Psikanalizin casusluk ve karşı-casusluk faaliyetleriyle etkin şekilde kullanılışı kitabı hayretler içinde ve soluksuzca okumanızı sağlayacaktır.

Kendi hayatınızdan kesitler bulacağınız romanda, Galina’nın hatalarının derinliklerine inerken hatalarının gerçekten hata olup olmadığı tartışılırken kendi “hatalarınızı” da değerlendirmeye imkan bulacaksınız.

Gerilim, tehlike, belirsizlik ve tüyler ürperten aldatmacaların ustaca ve baş döndürücü şekilde kurgulandığı romanda olayların gelişim ve sonuçlanma hızı duygu durumunuzun sürekli değişmesi sonucunu doğuracaktır.

Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar kitabı tekrar tekrar okunmaya değer kıldığı gibi kurguların gerçekçiliğini de ortaya koymaktadır.

''Aşk ve görev arasındaki heyecan verici bir oyun. Çocukken annesinin kötü ilişkisinden kurtulmasına yardım edebilmesi için bir psikiyatr olmak ister, ancak Galina yaşlandıkça psikiyatr olmak yerine, psikiyatriste ihtiyacı olan birine dönüşür.”
İndependent Book Review

''Casusluğun ve hilenin yüksek tempolu bir hikayesi. Seksi, baştan çıkarıcı ve kurnaz- Galina misyonu olan bir kahraman Sonuna kadar heyecan verici”
Kristi Elizabeth, San Francisco Book Review

“Bu casusluk oyununu karmaşık hale getirecek olan birbirlerine karşı geliştirdikleri duygusal
bağlılıkları hayatlarını ve misyonlarını tehlikeye atabilecekmiş gibi hissettiriyor....duygusal olarak hırpalanmış ve daha sonra da acılara göğüs germeyi talep eden bir dünyayı başarılı bir şekilde yansıtıyor.… Çalkantılı düzyazının desteklediği merak uyandırıcı bir casusluk hikayesi…”
Kirkus Review

''…çelişen sadakatlere kapılmış idealist bir genç kadının kontrolü
dışındaki entrikalara bakış açısını anımsatıyor.''
The US Review of Books

Kitabı okuyanlar 23 okur

  • Ela
  • Gece
  • @dileklekitap
  • Gülay kurt
  • Bibliyofilin_kitapları
  • Selenay Kurt
  • Buket Tandoğan
  • Zeynep Dumlupınar
  • Hypatia
  • Sema Nur Aydın

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%11.1 (1)
9
%0
8
%33.3 (3)
7
%11.1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%11.1 (1)
2
%22.2 (2)
1
%11.1 (1)