Aldatmak

Ahmet Altan

Aldatmak Sözleri ve Alıntıları

Aldatmak sözleri ve alıntılarını, Aldatmak kitap alıntılarını, Aldatmak en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Bazı şeylerin yokluğu, varlığından daha etkili olabiliyordu bazen.
Büyük, geniş bir deniz gibi yaşıyordu.
Herkes suyun üstünü görüyordu ama asıl hayatı derinlerde, kimsenin görmediği, bazen kendisinin bile izlemekte zorlandığı diplerde yaşanıyordu.
Bir ilişkinin üstüne üçüncü bir insanın gölgesi vurduğunda, o ilişki kararmıyor, tam aksine birden aydınlanıyor, o güne kadar görülmeyen fark edilmeyen birçok sıyrık, çizgi, onarılmadan bırakılmış çatlak, sert ve üzücü bir ışığın altında ortaya çıkıyordu.
Korkaklar olmasa cesurların kıymetini nasıl bilebilirdik...
"Bir ilişkinin üstüne üçüncü bir insanın gölgesi vurduğunda, o ilişki kararmıyor, tam aksine birden aydınlanıyor, o güne kadar görülmeyen fark edilmeyen birçok sıyrık, çizgi, onarılmadan bırakılmış çatlak, sert ve üzücü bir ışığın altında ortaya çıkıyordu."
Herkes gibi 'annemi kaybettim' ya da 'annem öldü' dememiş, yalnızlığından yakınan, kendini terk edilmiş hisseden kederli bir çocuk gibi 'benim annem öldü' demişti.
Bazı şeylerin yokluğu, varlığından daha etkili olabiliyordu kimi zaman.
Sayfa 108Kitabı okudu
Reddedilmek, zihnine kenarları tırtıllı demir bir kanca gibi saplanmış, onu çıkarmak için uğraştıkça da yara derinlenmişti.
Sırtına saplanan bir ok gibiydi aldatılmak.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.