Alexander Graham Bell Bağlantı Kurmak

7,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
476 gösterim
Sağırlara konuşmayı öğretme çabaları telefonu icat etmesine yol açan Bell, yaşamının sonuna kadar bir mucit olarak kalmış, havacılık konusunda bir öncü olmuş, kurduğu derneklerle pek çok bilim adamına araştırmalarında destek vermiştir.

Yaşamöyküsü Dizisi, dünyayı kavrayışımızı biçimlendiren bilim adamlarının kişisel öykülerini tarihsel arka planlarıyla birlikte anlatan kitaplardan oluşuyor. Bilim adamlarının çalışmalarını ve bu çalışmaları kuşatan temel bilgileri de özetleyen yaşamöyküsü kitapları aynı zamanda sağlam birer başvuru kaynağı...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2003
 • Sayfa Sayısı:
  149
 • ISBN:
  9789754032925
 • Orijinal Adı:
  Alexander Graham Bell - Making Connections
 • Çeviri:
  Leyla Uslu
 • Yayınevi:
  TÜBİTAK Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nazlıhan 
24 Mar 16:23 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Bell'in biyografisini daha çok bilimsel başarılarına değinerek anlatan bir kitap. Bell hakkında bilmediğim çok şey olduğunu fark ettim. Sağırların eğitimine yönelik bir çok çalışma yapmış, aslında bir öğretmen yönü de var. Telefonun icadı uzun uzun anlatılmış. Özel hayatından da ufak tefek kesitler var. Birçok konuyla aynı anda ilgilenmeye çalışmasaymış Bell daha farklı keşifler de yapabilirmiş.

Kitaptan 3 Alıntı

Nazlıhan 
23 Mar 18:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bir keresinde Bell Keller'a içini dökerek, ''İnsanlar telefondan başka işe yarar hiçbir şey yapmadığımı düşünebilir. Bunun nedeni telefonun para getiren bir icat olması. Bu kadar çok insanın başarının ölçüsü olarak parayı görmesi ne kadar acı.'' demişti.

Alexander Graham Bell, Naomi PasachoffAlexander Graham Bell, Naomi Pasachoff
Nazlıhan 
23 Mar 19:14 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

''Gözlem yapmayı, gözlemlerini hatırlamayı ve sonu gelmeyen nasıllar ve niçinlere cevap aramayı sürdüren bir kişinin zihni körelmez.''

Alexander Graham Bell, Naomi PasachoffAlexander Graham Bell, Naomi Pasachoff