Alfa Kadını Olmak

·
Okunma
·
Beğeni
·
74
Gösterim
Adı:
Alfa Kadını Olmak
Baskı tarihi:
2021
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057906458
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Alfa kadınının bütün ilişkileri daima sağlamdır. Dobra olduğu, olanı eğip bükmeden söylediği, öğrenmeye ve gelişmeye açık olarak karşısındaki insanı dikkatle dinlediği için bütün ilişkilerinde başarılıdır. Gücünün tamamını; hedeflerine ulaşmak için birilerini değil yeteneklerini kullanmaktan, sınırlarını korumaktan, kararlı duruşlarından alır alfa kadını.

Etrafında gördüğü saygı ise kendine has olan o muhteşem aurasından, kendini tanımasından, kendine yakışan her şeyi bilmesinden, konuştuğunda insanları büyüleyen anlayışlı ses tonu ve hızlıca çözüm üretebilen pratik zekâsından kaynaklanır.

Alfa kadını sadece ne istediğini bilmek ile yetinmez; o, istediği şeyi nasıl elde edebileceğini de çoktan hesaplamıştır.
192 syf.
·Beğendi·10/10 puan
İyi akşamlar sizlere @olimposyayinlari yazarlarından @hakanozkan1979 beyin #alfakadınıolmak kitabının yorumuyla geldim.

Biz kadınların farklı grupta isimlerimizin olduğunu biliyordum bu kitapta da Alfa Kadını nasıl olunur konusu işlenmiş herkesin okuması gereken bir başucu kitabı olduğunu düşünüyorum.

Kadın erkek ilişkileri, kadınlara yönelik olan, şiddetlerin, sebepleri, neler yapabiliriz. Tek tek anlatılmış. Biz nasıl mutlu oluruz biz mutlu olursak etrafımıza daha faydalı oluruz.
Ben sizler için bir kaç alıntı bırakıyorum. Belki sizlere de yol gösterir.

Aşk öyle bir duygudur ki... Kalbinin fethedildiğini anlamadan karşındakine kalbinin anahtarını teslim etmektir.
Senin değerini fark etmeyen, seninle olmayı hak etmiyordur. O değer vermeyi öğrenmiyorsa sen gitmeyi bileceksin.
İnce düşünen taraf sürekli sen olunca, daha fazla mutsuz bir yaşam sürüyorsun. Sürekli sen düşünüyor, sürekli sen bir şeyleri yoluna sokmaya çalışıyorsun.
Ömrünüzü sustuklarınızı duyan biriyle geçirin!
Erkek kadını yamacına alır, saçlarını okşayıp derdini dinler! İşte bu bazen hayalden öte olmalıdır. Çünkü bir kadını en çok güvende hissettirecek şey bu davranıştır.
Bu güzel kitabı tavsiye eden @aylinin_kitaplari canıma çok teşekkür.
@olimposyayinlari
@hakanozkan1979
@aylinin_kitaplari
#beklededim #kitaplardankesitler #kitapokufotografcek #bokstragam #1000k #keşfet #kişiselgelişimkitapları #kadınadokunma #kadınakalkanellerkırılsın #hobimgruplar #hobi̇mphoto #hobimsunset #hobinizhobimolsun #hobimmizah #hobimmacro #hobimtraveler #hobimnations #hobimbnw #hobimportrait #hobimmizah #hobimmacro#hobimtraveler #vuslatınkitapkurtları
192 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Alfa Kadını Olmak ~ Hakan Özkan ~
Selammmm
Şahane bir kitabın yorumu ile geldim bugün. Yazarla tanışma kitabım oldu ve devamı da gelecek inanıyorum.
.
Yazarın erkek olması ve kadınları bu kadar iyi tanımlaması cidden çok hoşuma gitti. Nasıl güçlü bir karakter olduğunu, hangi olayların üstesinden nasıl geldiğini ve dimdik ayakta duruşunu tek solukta okudum.
.
Alfa kadınının özellikleri, davranışları, yanlışı gördüğünde ondan vazgeçip uzak durması gerektiğini, kısacası hayata ve kadına dair konuları en ince ayrıntısına kadar anlatan mükemmel ötesi, baş ucu kitabı olmaya aday.
.
Yazarın okuyucuya hitabı çok nahifti. Hele ki kendi başından geçen olayı okuduğumda üzülsem de o olaydan sonra bizlerle buluştuğu için de ayrıca mutluyum. Bana bu kitabı öneren @aylinin_kitaplari 'na çok teşekkür ederim.
.
#alıntılar

Sana veda edemiyorum ama kavuşacak gibi de değiliz.

Hiçbir zaman suratımı asacak, başka yöne çevirecek kadar kızgın kalamadım, hep bir gülüşe gülümsedim. Bu yüzden de kaybettim.

Gitmemiz gereken insanlarda fazla kaldık, bu da bizim hatamız.

Doğru yolu anca arkanda bıraktıklarını umursamamaya başladıktan sonra yürürsün.
192 syf.
·9 günde·Beğendi·Puan vermedi
"Hak etmeyen birine emek vermek öyle üzücü ki...
Özellikle hak etmediğini yolun sonunda fark ettiğinde."

" Sana veda edemiyorum ama kavuşacak gibi de değiliz."

" O kadar emeğe rağmen giden insan yüktür, kayıp değildir!"

" ÜZÜLME!
Sana bu gün 'Ben bunu hak etmedim.'. dedirten hayat, yarın ona 'Ben bunu hak ettim.' dedirtmesini de bilir."

Merhaba
Alıntıların güzelliğini gördünüz mü?
Kitapta öyle güzel sözler vardı ki artık en sonunda her sayfaya postit yapıştırdım.

Kitabı okurken bana bildiğiniz yazarımız ile sohbet ediyormuş hissi uyandırdı. Ama yok hayır bir babadan, abiden... Yakın birisinden nasihat almak gibiydi de. O kadar babacan ve içten olarak içinde anlatımlar vardı ki.. Anlatamıyorum o samimiyeti şuanda size.

Kitap benim yazarımızla ile tanışma kitabım oldu. #alfakadınıolmak kitabı bana bildiğiniz kendimi silkeletti. Ve bana kendimi sorgulattı. Ve cevap veriyorum maalesef bir alfa kadını değilim. Ama dedim ki olmam lazımmış..!

Herkes bir süreçten geçer bu kitabı sadece aşk ve erkekler olarak algılamayın kitap bir çok kişiye ve konuya değindiği için herkes kendinden bir şeyler bulacaktır. Ahh keşke bu kitap daha önce çıksaydı da kendimi zamanında o belli süreçlerdeyken silkeleyebilseydim.
Ama inanın aşırı derecede tavsiye ediyorum bu kitabı.
Okuyun ve okutunnn...

" Bazı kadınlar ateşten korkar ama alfa kadını ateşin kendisidir."
192 syf.
·Puan vermedi
ALFA KADINI OLMAK
Her kim olursa olsun,bir insanı ne kadar çok severseniz sevin asla kendinizden önce onu düşünmeyin.
Her zaman hayatınızın merkezine kendinizi koyun,başkalarını değil.
.
Yazardan okuduğum ilk kitaptı ama ben çok sevdim.
Altı çizilecek bir sürü söz var.
İçerisinde Kadına şiddet ve kadın cinayetleri,Kadına şiddetin sebepleri,Toksik ilişkiden kurtulma yolları,Narsist’ler,Erkeğin kalbine giden yollar,Erkeğin dengesiz tavırlarının sebebi gibi bir çok konudan bahsedilmiş ve yapılması gerekenleri oldukça güzel anlatmış.
Alfa kadın nasıldır ?
Bakışları bir erkeği etkisiz hale getirebilecek kadar güçlüdür
Sevdiği insana karşı çok fedakardır.
Sevdiğinden kolay kolay vazgeçmez.
Asla rastgele aşık olmaz.
Sürekli elinize alıp okuyabileceğiniz bir kitap.
.
Aşk öyle bir duygudur ki…
Kalbinin fethedildiğini anlamadan karşındakine kalbinin anahtarını teslim etmektir.
192 syf.
·Puan vermedi
Yazarın daha önce farklı 2 kitabını okuyup kalemini sevmiştim yeniden akıcı bir kitapla bizlerle. Kitap kadın erkek ilişkileri üzerine durup detaylı bir şekilde araştırılıp cevaplar verilmiş.

Kişisel gelişim tadında olan kitap bir çok çıkış yolunu önümüze sermiş. Kitabı okurken bazı yerlerde üzüldüm ne kadar da gereksiz çekişmeler ve kalp kırıklıkları ile kendimizi tükettiğimizi gördüm. Kitabın içersinde kadına şiddetin sebeplerini, erkeğin doğasını, bir ilişkinin olumlu/olumsuz yönlerinin nedenlerini, uzun sağlıklı ilişki, alda kadını olmak gibi bir çok konuya değinilmiş. Samimi bir anlatımı ile okunmaya değer bir kitap.
192 syf.
·10/10 puan
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Yazarımızın 3.kitabı ve tabi benim 3.göz ağrım.Diğer iki kitabınıda çok beğenmiştim yine yazarımız bizi şaşırtmamış.Bolca altını çiziceğimiz güzel alıntılarla dolu kitabımız peki isminden de anlaşıldığı gibi alfa kadını kime diyoruz yada sizler alfa kadınımısınız.
.
.
Alfa kadını:Kendinden emindir.Kim olduğuyla gurur duyar, içinde bulunduğu problemleri öz güveniyle çözebilir.Liderlik etmeyi sever, kadın-erkek herkese liderlik edebilir.Erkeklerin en çok birlikte olmak istediği kadın tipidir.
Her kadının içinde vardır biraz alfalık
Peki siz bir Alfa kadını mısınız?
192 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Merhaba kitap severler;

Kitap, alfa kadın olma dışında, erkek-kadın ilişkisini göz önünde bulundurarak, yapılan iletişimin yanı sıra,kadına şiddetin altında yatan sebepleri,kişisel gelişim tadında kendinizi bulacağınız,size yol göstericek sihirli cümleler mevcut...

Alfa kadını,kendi hayat mücadelesini verir ve her zaman öz güvenle ayaklarını sağlam basar.Bağımsız yaşamayı bilir. Çözüm odaklıdır...Peki bu alfa kadın nasıl dönüşüme uğrayıp,hangi süreçten geçip bu hale geldiğini,değiştiğini bir amaçları olduğunu okurken satır aralarında bulacaksınız...

Altını çizdiğim yerler oldu...Yazarımızın, samimiyetle Göknur'u anlatıp kitabından yer vermesi çok keyifliydi...Güçlü kadınlar nasıl oluşur,olumlu ve olumsuz yönlerini kendimden pay çıkartarak bana da bir şeyler katan bir okuma oldu....

#Alıntılar

"İnsanların size cepte görmelerine müsaade etmeyin."Ben bir kaç gün gezip dolaşayım o nasılsa cepte,döndüğümde bekliyor olur."kafasına giremesinler.

"Fark ettim ki üzülmesin diye yaptığım her hareket öyle ya da böyle beni üzmüş.Ağlatmış bazen,bazen uykularımı kaçırmış.Ağzını açıp tek kelime etmemişim ama. "Olsun,geçer gider." demişim ama hep bir yumru kalmış boğazımda.Hep biraz eksiklik,biraz kırgınlık kalmış."

@aylinin_kitaplari tavsiyesiyle @olimposyayinlari 'dan çıkan @hakanozkan1979 ''un kaleme aldığı #Alfakadınıolmak isimli kitaplarını okuyup inceledim
"Eskisi gibi sevdalar lazım. mektuplar yazarak seven, sevdiğinin fotoğrafını cebinde taşıyan...
O kadar narin, bir o kadar zarif sevdalar."
Hayatınızdan çıkarttığınız bir kişi size "Benim gibisini bulamazsın" derse eğer, ona şu üç kelimeyi söyleyin: Amaç bu zaten..!
Ernest Hemingway "En acı verici şey; başkasını çok sevdiğin için kendini kaybetmek ve özel olduğunu unutmaktır." der. Ne kadar severseniz sevin kimsenin sizi yok etmesine izin vermeyin.
Öpüp de prens yaptığımız kurbağanın canı elbette sinek çekecekti.İçin rahat olmasın,yazık ettin bize.
Kurbayı koltuğa oturtsan dahi,çamuru görür görmez yapacağı ilk iştir çamura atlamak. Bilmem anlatabildim mi "Ne aptalmışım! Belki seni daha 'az' sevsem gitmeyecektin."dediğin oldu mu hiç? Bir tek bana vaktin yoktu,herkese ömrünü harcadın.
" Kadın aşktan geçti, sevgiden ve huzurdan geçti ; Türk kadını şiddet uygulamayan, katillik duygusu barındırmayan erkek arıyor."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Alfa Kadını Olmak
Baskı tarihi:
2021
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057906458
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Alfa kadınının bütün ilişkileri daima sağlamdır. Dobra olduğu, olanı eğip bükmeden söylediği, öğrenmeye ve gelişmeye açık olarak karşısındaki insanı dikkatle dinlediği için bütün ilişkilerinde başarılıdır. Gücünün tamamını; hedeflerine ulaşmak için birilerini değil yeteneklerini kullanmaktan, sınırlarını korumaktan, kararlı duruşlarından alır alfa kadını.

Etrafında gördüğü saygı ise kendine has olan o muhteşem aurasından, kendini tanımasından, kendine yakışan her şeyi bilmesinden, konuştuğunda insanları büyüleyen anlayışlı ses tonu ve hızlıca çözüm üretebilen pratik zekâsından kaynaklanır.

Alfa kadını sadece ne istediğini bilmek ile yetinmez; o, istediği şeyi nasıl elde edebileceğini de çoktan hesaplamıştır.

Kitabı okuyanlar 17 okur

  • Zamandakitap
  • Funda Keskinsoy
  • Duygu Deniz Karabal
  • Zeynep Miray
  • Maide ileri
  • İrem Inal
  • Ezgi Çevik
  • Betül Karakoç
  • Özlem Yıldırım
  • Ela

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%40 (4)
9
%0
8
%10 (1)
7
%20 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%10 (1)
1
%20 (2)