Alışverişkolik ve Ablası

8,2/10  (9 Oy) · 
30 okunma  · 
4 beğeni  · 
588 gösterim
Bir abla, bir ruh ikizi, bir cimri?

"Merhaba! Ben Becky. Alışveriş yaparken kendini kaybeden
biriyim ve yeni evliyim. Durumum şu. Cezalıyım. Yani, yeni evlenmiş olduğum kocam Luke ile aramız yaptığım bir tür müsriflikten dolayı açıldı. Kocam, ki kocam demeye bile alışamadım daha, tüm musluklarımı sıktı. Katı bir alışveriş diyetinde ve işsizim. Ayrıca yalnızım. Kankim Suze'un artık yeni bir Becky'si var. Feci durumdayım! Fakat, bir rivayete göre bir ablam olabilirmiş. Öyle diyorlar. Bir sevindim sormayın. Ruh ikizimdir şimdi o benim. Limitleri de açıktır belki. Sınırsız alışveriş olasılığı! Daha ne isterim!" Biliyorsunuz, geçen bölümde, yani Alışverişkolik ve Bebeği'nde muhteşem Becky'yi bebeği üzerinden yakalandığı bir alışveriş manisi döneminde etüt etmiştik. Şimdi ise bir tık geriye gidiyor, evliliğinin cicim sürecindeki şu mesut günlerine (!) ve birden ortaya çıkan ablasına da kavuştuğu coşkulu anılara dönüyoruz! Abla mı?
Yani bir ruh ikizi!

He, he. Tabii, tabii emin olun öyle!
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789944485845
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Her gördüğünü alan ve bankadaki kuruslarini-evet kuruşlarını-hesaplayan bir abla.ikisi de uç noktada.ikisi de olamazsınız zorlamayın,kitap işte ;) üslûp güzel,okutturuyor size. Ağır ve derin bir kitabın ardından mola vermek isterseniz bu kitabı okuyabilirsiniz.

waersk 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sadece meraktan okudum. Ne var acaba bu kitaplarda diye. Hani dedim belki birşey katar hayata dair. O kadar da ön yargılı olmayayım dedim.Sonu hüsran. Aynen düşündüğüm gibi son derece vakit kaybı . Emek harcanmış bir yapıta böyle bir yorum yapmak istemiyorum aslında ama durduramadım kendimi:)

Döngüsel 
10 Eki 2015 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Alışverişkolik ve Bebeği kitabı çok eğlenceliydi. Eminim yine benzer bir anlatım ve gülümseten satırlarla doludur. Denk gelirsem okuyacağım mutlaka.