Allah De Ötesini Bırak

·
Okunma
·
Beğeni
·
19.511
Gösterim
Adı:
Allah De Ötesini Bırak
Baskı tarihi:
Temmuz 2013
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054771554
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. 

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!.. 

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın... Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH'A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!.. 
-Psikolog Cavidan Ebru Kızıl- 

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
-Uzm. Psikolog Abdullah Topal-
(Tanıtım Bülteninden)
İnsanoğlu 'nun yartılış amacından ve Yaratıcıya olan inancımızın saf ve temiz bir aşk ile karşılik bulacağını anlatan harika bir baş ucu kitabı.Yıllarca korku ile anlatılan Yaratıcının merhametinin ayrım gözetmeksisin tüm insanların üzerinde olduğunu anlatan bir eser.Sen iyilik üzerine ol duana kendin inan ve Allah de Ötesini Bırak...
İnsanı kendi için de yolculuğa çıkaran bir kitap...
Öncelikle kitapta güzel kıssaların olduğunu belirteyim, bazıları inandırıcı gelmemiş olsa da.

Sonra;

Egoya karşı olan uğur koşar, hiç mutsuz olmayan uğur koşar, mükemmel bir hayat süren uğur koşar, hiç bir musibete öfkeyle yaklaşmayan uğur koşar, övgü uzaktan eleştiri yakından gelirse anlam kazanır lafını hiç duymayan biri. uğur koşarın egolarına bam bam bam!

Sadece gerçek bir kitap değil diyecektim. Bana ün yapmak için yazmış gibi geldi. Saygılar..
 • Kürk Mantolu Madonna
  8.9/10 (15.993 Oy)19.924 beğeni45.626 okunma3.580 alıntı192.861 gösterim
 • Uçurtma Avcısı
  9.1/10 (10.010 Oy)11.809 beğeni29.637 okunma1.687 alıntı155.004 gösterim
 • Küçük Prens
  9.0/10 (11.135 Oy)13.966 beğeni36.181 okunma3.799 alıntı153.792 gösterim
 • Aşk
  7.7/10 (5.058 Oy)5.727 beğeni19.071 okunma966 alıntı95.730 gösterim
 • Simyacı
  8.5/10 (8.254 Oy)9.250 beğeni27.608 okunma2.936 alıntı121.736 gösterim
 • Şeker Portakalı
  9.0/10 (7.918 Oy)9.458 beğeni26.622 okunma1.815 alıntı136.096 gösterim
 • Bin Muhteşem Güneş
  8.9/10 (5.030 Oy)5.589 beğeni16.839 okunma995 alıntı79.656 gösterim
 • Olasılıksız
  8.6/10 (6.382 Oy)7.105 beğeni20.858 okunma798 alıntı117.179 gösterim
 • Çalıkuşu
  8.8/10 (4.434 Oy)5.298 beğeni19.493 okunma878 alıntı80.914 gösterim
 • Dönüşüm
  8.2/10 (8.941 Oy)9.210 beğeni30.244 okunma926 alıntı146.683 gösterim
Geçen yıl okumuştum ve güzel etkilerini görmüştüm bu kitabın. Okurken insan adeta manevi dünyasına yeniden yolculuk yaptığını hissediyor. Bu kitapta huzuru yeniden ve tekrar tekrar hissettiren bir şeyler var. Hatta terapi ediyormuş gibi bir etkisi var demek daha doğru olur galiba..
Çok kaliteli ve güzel bir çalışmanın ürünü olan bu kitabı gerçekten çok beğendim. Sayfa başlarında ki kısa açıklamalar daha bir okunur kılıyor. Tebrikler.
Yılın son kitabı olarak zaman da az kaldığı için kitaplıkta ince bir kitap aradım ve elime bu kitap geçti ve yaklaşık kitaplığımda bir senedir duruyordu kısmet şimdi okumakmış.
Kitap hakkında diyebilecek o kadar çok söz var ki ve bana da ruhumu doldurma açısından o kadar iyi geldi ki anlatamam.kitabı tam yerinde ve tam zamanında okumuşum gerçekten.
Öncelikle uğur koşar'ın yazım dilini çok beğendim o kadar akıcı, sade yazmış ki resmen sayfalar elimden aktı ve kısa sürede bitirdim tabii buraya geç okudum olarak işaretlemişim şimdi farkettim :)
Maneviyatı o ruh beslenmesini çok güzel anlatmış ayrıca peygamber efendimizin ve farklı evliya ve erenlerimizin de başından geçen kıssalarla da sözlerini taçlandırmış.Bana sadece yorucu gelen şey aynı şeyleri birkaç defa tekrarlamış olması geldi onun dışında bir sıkıntım olmadı okurken.
Ben kitabı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü kendimizi o kadar günlük ve dünyalık olarak yaşatıyoruz ki böyle güzel manevi hisleri geriye atıyoruz.Hayatımızda bir farkındalık adına böyle kitapları arada okuyalım ve okutalım ve o nurdan yaratılan güzel ruhumuzu dinlendirelim. İyi okumalar.....
Türkiye gibi okur kitlesinin ve kalitesinin düşük olduğu bir ülkede, niçin bu kitabın bir haftaligina da olsa çok-satanlar listesine girdiğine şaşırmamak gerekir.Kitabın yazarına da şaşırmadım. Müstakbel eşini metresiyle aldatıp, millete tevekkül dersi veren bildiğin bir Süslüman.
Kitaba ilk başladığım zaman çok inanarak başladım çünkü; çok ilgimi çekti ve beklentimin üstünde oldu. Bildiğin her şeye aslında farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve sana seni hatırlatıyor. Rabbin ile olan ilişkini canlandırıyor ve sana ALLAH'ı hatırlatıyor, her ne kadar unutmamış olsan da. Herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Hayran kaldığım kitaplardan bir tanesi ve şiddetle öneriyorum.. :)
İçimi olumlu düşüncelerle dolduran , kendime güvenmemi sağlayan bir kitap oldu.Özellikle Allah'ın beni benden daha çok ve daha önce sevmesi kısmında çok duygulandım.Saygıdeğer yazarımızı tebrik ediyorum.
Bir öneri üzerine okuduğum bir kitap. O siralar benim düşünce yapıma yardımcı olabileceğine inanmıştım. Okurken güzel bir yaklaşımı vardı ama birçok dini bilgileri güçlü plan arkadaşa kitap hakkında yardımcı olmalarni istediğimde yanlış ifadelerde bulunuldugu belirtildi. Kısa bir süre sonra yazar esinden boşandı ve eşinin ifadelernden biri. " bilgisayarın başından kalkmıyor ve o kitapları internetten araştırarak yazdi" şeklindeydi sonra kitaptan usulca uzaklaştım.
Hayatın her anında tevekkülle yaşamayı öğreten, insanın ufkunu açan ve imanla bütünleşen bir kitap.
Arkadaşlar ! Bu kitaba iyi bakın ve bakmaklada kalmayın . Okuyun ! Ve okurken kalbinizin seyrine bakın bunda çok ciddiyim . Kitabı bitirdikten sonra yemin etmek istemem ama gerçekten namaza başladım . Ve bir süre devam ettirdim . İçinizde bir Aşk varsa bu aşkı Allah için kullanın . Kitap sizi saptığınız lüzumsuz yoldan alıp Allah yoluna sürüklüyor . Uğur KOŞARA çokça teşekkürlerimi sunuyorum . Kendisi gerçekten büyük terapistlerden birsi . Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin
kendisini nur terapisti ve manevi danışman olarak tanıtan bir adam. küçücük bir araştırma yaptığımda eğitimine dair pek bir şey bulamadığımı söyleyebilirim. doğruluk kısmını bilemem ama kendisine dini eğitiminin olup olmadığı sorulduğunda "Seyit soyundan gelen enerjinin dışında, kendimi fıkıh olarak çok geliştirdim tabii..." cevabını vermekte. psikoloji ve psikoterapi konusunda herhngi bir eğitimi olmamasına rağmen konuyla ilgili çok şey söylemekte ve de piyasadaki uzmanları suçlayıcı ifadeler kullanmaktadır. 900 tl olan seans ücretini 450 tl ye düşürdüğünü ve insanların aaa ne kadar ucuz dediğini söylemekte. tabi burada kendisini suçlamıyorum. arz talep meselesi. kitap tamamen ticari kazanç ve reklam amacıyla yazılmış gibi geldi. sürekli olarak terapilerimde şöyle oldu. bana gelenler böyle oldu ifadesi var. kendisi ile ilgili çok şey söyledim. gelelim kitaba. ilk defa böyle bir kitap okuyorum. son olacağını düşünüyorum. tecrübenin iyisi kötüsü olmaz :) tecrübe tecrübedir. bir ilke olarak kendimde benimsediğim şey "tek rehber yüce kitabımız Kur'an_ı Kerim" olmalı. sürekli aynı konu etrafında dönülmüş,aynı şeylerin tekrarı yapılmış ve sık sık hz. musa dan bahsedilmekte. bana hoş gelen tarafı ağır dili olmaması ve ara ara güzel kıssalara yer vermesidir. onun dışında çok fazla tercih edeceğim bir kitap değildi. herkese iyi okumalar. kitapla kalın.
Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa;
Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar..
“Kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur”. (Rad Suresi, 28. ayet)
Allah bazen elinden oyuncağını alır, yerine daha iyisini vereceği için, sen dert etme. O seni senden daha çok düşünür.
Bir keresinde şeytan Hz. Ali (R .A )’ye dedi ki:

“Madem bu kadar Rabb’ine tevekkülle bağlısın hadi bakalım şu köprüden atla da seni kurtarsın Allah ’ın.”

Hz. Ali (R .A ) durdu ve şeytanı o helak edici o muhteşem sözünü yüreğinden döküverdi:

“Ey iblis! Kul Rabb’ini imtihan etmez!”
Kim kalbini kırmak isterse, ne zaman rahatsız olacağın bir söz duyarsan hemen içine dön, dışarıyı tamamen bırak ve içinden çıkanı izle.. Dışarıdakinin sadece bir tetikleyici olduğunu, öfkenin kendi içinden çıktığını göreceksin...
Uğur Koşar
Sayfa 32 - Destek@Tasavvuf

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Allah De Ötesini Bırak
Baskı tarihi:
Temmuz 2013
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054771554
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. 

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!.. 

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın... Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH'A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!.. 
-Psikolog Cavidan Ebru Kızıl- 

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
-Uzm. Psikolog Abdullah Topal-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 2.392 okur

 • Selim Derici
 • mb
 • AYÇİN ÇELİK
 • Hilalin Gölgesindeki Adam
 • Duygu KILIÇASLAN
 • Kader
 • Dilara
 • Neşe
 • Fatma Kocaoğlu
 • Saliha :))

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.4
14-17 Yaş
%3.5
18-24 Yaş
%20.9
25-34 Yaş
%29.4
35-44 Yaş
%26.6
45-54 Yaş
%9.1
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%1.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%79.5
Erkek
%20.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.1 (211)
9
%14.5 (87)
8
%14 (84)
7
%9.7 (58)
6
%9 (54)
5
%4.5 (27)
4
%2.7 (16)
3
%2.3 (14)
2
%2.2 (13)
1
%6.2 (37)

Kitabın sıralamaları