Allah De Ötesini Bırak

·
Okunma
·
Beğeni
·
28360
Gösterim
Adı:
Allah De Ötesini Bırak
Baskı tarihi:
Temmuz 2013
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054771554
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. 

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!.. 

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın... Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH'A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!.. 
-Psikolog Cavidan Ebru Kızıl- 

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
-Uzm. Psikolog Abdullah Topal-
192 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
İnsanın ruhuna hitap eden, ruhunu doyuran ve ruhunu iyileştiren kişisel gelişim kitaplarını çok severim ki bu kitap tasavvufla harmanlandıysa bayılarak okurum. Okudukça size iyi gelir, sizi aydınlatır ve hatta yaralarınızı sarar. Bu tarz kitapları her zaman bir kez okumayın, başucu kitabınız olsun ve ne zaman içiniz daralırsa açın okuyun tabiricaizse size inşirah suresi olsun :) Bir de böyle tasavvufi kitaplar, unuttuğumuz Allah'ımızı bize tekrar hatırlatır ve şöyle bir vicdanınıza dokunur. Her zaman için unutmadığımızı düşündüğümüz Allah'ımızı, ona ayırdığımız zaman kadar hatırlarız aslında. O yüzden dibe batmış bazı duyguların gün yüzüne çıkması için bir kez değil çok kez okunmalı tasavvufi kitaplar. Özellikle bu kitap gibi içinde kıssa barındıranlar sizi kesinlikle doyuracak ve düşündürecektir o da yetmeyecek size vicdan yoklaması yaptıracaktır. O yüzden tekrar tekrar öneririm. İskender Pala'nın Mevlana kitabına yaptığım incelemedeki düşüncelerimin aynısı burda da geçerlidir, okuyanlar için :) Bizi Allah'a yaklastıran ve bize onu hatırlatan her şey güzeldir. Özellikle bu kitaplar sizi biraz kendinize getirir, sorgulattırırsa bir şeyleri daha güzeldir. Okuyun kitap dostlarım gönlümüz doysun ve şifa bulsun. Çünkü hepimizin gönlünün şifaya ihtiyacı var. Ve şafi olan yalnızca O'dur. Şifa bulmak dileğiyle...
192 syf.
·15 günde·Beğendi·Puan vermedi
Evet yaşıyoruz ama neden yaşadığımızı bilmeden yaşıyoruz. Sadece nefes alıp dünya hayatı için çalışıyoruz. Sürekli isyan içindeyiz. Aslında isyan etmeyi bırakıp Allah'ın verdiklerine şükür etmeye başlasak hayat daha kolay olucak. Kitapta Uğur Koşar diyor ki; "Allah gereksiz hiç bir şey yaratmaz. O seni bu dünyaya göndermişse mutlaka bir eksiği tamamlaman içindir..." Evet çok kısa bir dünya hayatımız var, ve bu dünyadaki hayatımızı boşa geçirmemek bizim görevimiz.
Ve bu kitap benim için bir başucu kitabı oldu. İçerisinden o kadar çok ders çıkardım ki bütün hayatımı gözden geçirmemi sağladı. Ben çok çabuk sinirlenen sanki bütün kotü olaylar benim başıma geliyormuş gibi hissedip üzülen birisiydim. Ve bu kitabı okudukça aslında Allah kendine yaklaştırmak istediği kullarına sıkıntı verirmiş onu öğrendim. " Allah sana sıkıntı, bela vermişse tefekkür et. Bu yanına yaklaştırmak istediği dostlarına uzattığı bir merdivendir! " diyor kitapta. Ve her şey için şükür et gözün görüyor, kulağın duyuyor, yürüyebiliyorsun bunlar ne güzel nimetler farkına var! Ve beni en çok etkileyen cümle; "Allah hz.Adem'e ceza olsun diye dünya ya gönderdi. Dünya bir hapishane ve sen o hapishaneye aşıksın! ...Ve düşün dünya bu kadar güzelse cennet ne kadar güzeldir..."
Ben çok beğendim kitabı bence herkesin okuması gereken bir kitap tefekkür etmeyi öğretiyor okuyucuya. Bir çok şeyi de düşündürüyor...
192 syf.
·Beğendi·9/10
İnsanoğlu 'nun yartılış amacından ve Yaratıcıya olan inancımızın saf ve temiz bir aşk ile karşılik bulacağını anlatan harika bir baş ucu kitabı.Yıllarca korku ile anlatılan Yaratıcının merhametinin ayrım gözetmeksisin tüm insanların üzerinde olduğunu anlatan bir eser.Sen iyilik üzerine ol duana kendin inan ve Allah de Ötesini Bırak...
İnsanı kendi için de yolculuğa çıkaran bir kitap...
192 syf.
·16 günde·6/10
Öncelikle kitapta güzel kıssaların olduğunu belirteyim, bazıları inandırıcı gelmemiş olsa da.

Sonra;

Egoya karşı olan uğur koşar, hiç mutsuz olmayan uğur koşar, mükemmel bir hayat süren uğur koşar, hiç bir musibete öfkeyle yaklaşmayan uğur koşar, övgü uzaktan eleştiri yakından gelirse anlam kazanır lafını hiç duymayan biri. uğur koşarın egolarına bam bam bam!

Sadece gerçek bir kitap değil diyecektim. Bana ün yapmak için yazmış gibi geldi. Saygılar..
192 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bazı kitaplar vardır defalarca okunmayı hak eder, bu kitap onlardan biri.

Spoiler içerir.

Allah’ın özel olarak görevlendirdiği bir melekler topluluğu, bir grup insanın bir araya gelerek Allah’ı zikrettiğini görürler.

  Sonra bütün melekler, hep birlikte kanatlarını açarak, insanları kanatlarıyla örterler. Böylece yer ile gök arası meleklerle dolar. Allah’ı anıp öven topluluk dağılıncaya kadar onlarla beraber olurlar.

  İnsanlar dağılınca melekler göğe yükselirler.

  Allah, her şeyi meleklerden daha iyi bildiği halde meleklerine sorar:

  “Nereden geliyorsunuz?”

  “Dünyada yaşayan bazı kullarının yanından geliyoruz. Onlar bir araya gelmişler ve seni teşbih ediyorlardı.”

  “Kullarım bir araya gelmiş ne diyorlardı?”

  “Subhanallah diyerek seni övüyorlar. Allahuekber diyerek seni en büyük olarak kabul ettiklerini söylüyorlar. La ilahe illallah diyerek senden başka ilah olmadığına şahitlik ediyorlar. Elhamdülillah diyerek de sana Hamd ediyorlar.”

  “Onlar beni görmüşler mi ki beni bu şekilde övüyorlar?”

  “Hayır ey Rabb’imiz. Seni görmediler.”

  “Ya beni görselerdi, ne yaparlardı?”

  “Şayet seni görselerdi, sana daha çok ibadet ederler, seni daha çok överlerdi.”

  “Benden ne istiyorlar?”

  “Senden cennetini istiyorlar.”

  “Cenneti görmüşler mi?”

  “Hayır ey Rabb’imiz. Cenneti görmediler.”

  “Ya cenneti görselerdi, ne yaparlardı?”

  “Şayet cenneti görselerdi, onu daha çok isterler ve onun için daha çok çalışırlardı.”

  “Neden korkuyorlar?”

  “Cehenneme girmekten korkuyorlar.”

  "Onlar cehennemi görmüşler mi?”

  "Hayır ey Rabb’imiz. Cehennemi görmediler.”

  “Ya cehennemi görselerdi, ne yaparlardı?”

  “Şayet cehennemi görselerdi, ondan daha çok korkar ve kaçarlardı.”

  Sonunda Allah şöyle buyurdu:

  “Sizi şahit tutuyorum. Ben bir araya gelip beni öven ve Hamd eden o kullarımın hepsini affettim. Onları istedikleri cennete sokacak ve korktukları cehennemden uzak tutacağım.”

  Bunun üzerine bir melek söz aldı:

  “Ey Rabb’imiz. Onların hepsi seni övmek için bir araya gelmiş değillerdi. İçlerinde onlardan olmayan günahkâr bir adam da vardı. O adam bir işi için oraya gelmişti.”

  Allah bunun üzerine şöyle buyurdu:

  “Onu da affettim. Onlar öyle bir topluluktur ki, onlarla beraber olanlar da onların sayesinde kurtuldular...”

  ***

  “Üç kişi bir araya gelirse, dördüncüsü benim. Dört kişi bir araya gelirse, beşincisi benim.”
192 syf.
·Beğendi·8/10
Aslında bi tarz kitaplara biraz önyargılıyım. Başlamadan önce boş bir kitapsa vakit kaybedeceğim diye düşündüm ama başlayınca çok şükür yanıldığımı gördüm SOhbet havasında insanın kendi kendiyle konuşması ve dinlenmesi gibi. Bilindik şeyleri söylese de bunu öyle tatlı yapmış ki sıkıcı bir tekrardan çıkmış öneriler. İyi okumalar var olun
192 syf.
·14 günde·10/10
Selam kitap kurtları
Öncelikle şunu belirterek başlamak istiyorum. Bu kitap hakkında okuduğum gördüğüm çok iyi yorumların yanında kötü yorumlarda gördüm okudum. Ben bu kitabı reklam amacıyla yazılmış, içinde bilgi vs olmadığını söyleyen kesime katılmıyorum. Bende reklamlık bir işte çalışsam reklam için kitap yazardım. Ama bu kitap hakkını vermiş.
Kitapta her konuya değinilmiş. Akıcı bir dille her konu örneklerle pekiştirilmiş.
Okuduktan sonra bi aydınlanma yaşanıyor.
Bu kitap benim için baş ucu kitabı. Düştüğümde kaldıran bir el oldu benim için. Kitap içinde ki tasvirleri örnekleri vs çok severek düşünerek sindire sindire okudum. Kitabı kaçıncı okuyuşum bilmiyorum. Ben reklama bakmadım yada amaç her neyse. Sadece bana faydasına baktım ki böyle kitaplar fayda sağlamalı bence.

Yani diyeceğim şu ki sizde aydınlanma yaşamak istiyorsanız yada ruhunuza iyi gelecek kitap arıyorsanız ben bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum. Okuyun okutun bence.

Sevgi , sağlık, kitapla kalın...
192 syf.
·Beğendi·8/10
Geçen yıl okumuştum ve güzel etkilerini görmüştüm bu kitabın. Okurken insan adeta manevi dünyasına yeniden yolculuk yaptığını hissediyor. Bu kitapta huzuru yeniden ve tekrar tekrar hissettiren bir şeyler var. Hatta terapi ediyormuş gibi bir etkisi var demek daha doğru olur galiba..
Türkiye gibi okur kitlesinin ve kalitesinin düşük olduğu bir ülkede, niçin bu kitabın bir haftaligina da olsa çok-satanlar listesine girdiğine şaşırmamak gerekir.Kitabın yazarına da şaşırmadım. Müstakbel eşini metresiyle aldatıp, millete tevekkül dersi veren bildiğin bir Süslüman.
192 syf.
·Puan vermedi
Birkaç yıl önce okumuş ve inceleme yazma fırsatı bulamamıştım. Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dili sade ve akıcı. İçeriğinde bilinenden farklı bir şey yok. Güzel bir kitap.
192 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
.
..
...
Bence kitap hayatınızı değiştirecek niteliklere sahip. Elbette herşeyden haberdarız fakat günlük koşuşturmalarımızda unuttuğumuz hususlar olabilir. Mesela sabır...
Kış gelmeden üşümek, yaz gelmeden sıcaklamak, yürümeyi bilmeden koşmak insana sadece üzüntü verir. Beklemek gerekir o dönemler gelmesi için. Konuşmadan anlaşmaya ve anlaşılmaya çalışmak, dinlemeden dinlenilmeye çalışmak, üretmeden harcamak, yola çıkmadan bir yere gidemeyeceğimizi düşünmek, dokunmadan hissetmeye çalışmak insanı bazı olumsuz durumlara sürükleyebilir. Ve bu durum sabırsızlığın olduğunu gösterir.

Hayat insanlığa ve yaratılan tüm canlılara sunulmuş bir hediyedir. Hayat, parça parça ve içinde serüvenler olan bir nimettir. Her şey, her an değişmeye hazırdır. Bazen anlayamadığımız anlar yaşasak da hayatın gerçek Sahibi (cc) tarafından yönetildiğimizi unutmamak gerekir. Yapacaklarımız yanlış ise Allah cc. kudreti ile tedbir eder. Yani;
‘Doğrusu Rabbim dilediğine lutfunu ihsan eder. Şüphesiz O, her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir.’ (Yusuf Suresi 100.ayetin son satırı)
"İşin Allah’a kalmışsa olmuş bil." der şems-i tebrizi

Mutsuz insan yoktur. Mutlu olacağına inanmayan insan vardır ve insanları yorgun kılan yaşam değil, taşıdıkları maskeler ve inandıkları kalıplardır.
Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa;
Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar..
Şayet senin içinden kin, kırgınlık, öfke çıkıyorsa sen rahmetten uzaktasındır, egonun ta içindesindir. Çünkü Allah bizi sevgi, merhamet ve aşkla yaratmıştır.
"Ben Allah'tan isterim, niyet eder ona bırakırım, Allah verirse bir kere sevinirim, vermez ise on kere sevinirim".
- Bu nasıl olur? İnsan hiç Allah'in vermediğine sevinir mi?!
"Ben sevinirim"- demiş Veli kul. "Allah'ın o verdiği benim istediğim içindi, vermediği ise kendi tasarrufudur, benim hakkımda en iyi bilen Alim olan Allah'tır..."
Kalp kırılması diye bir şey yoktur, bunu sana kim söylediyse kendini kandırmış olmalı. Kırılan - gurur, onur, egodur. Ve bunu bir kez kabul ettiğinde işte sen rahmete ulaşmak için ilk addımı atmış olursun.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Allah De Ötesini Bırak
Baskı tarihi:
Temmuz 2013
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054771554
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. 

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!.. 

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın... Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH'A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!.. 
-Psikolog Cavidan Ebru Kızıl- 

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
-Uzm. Psikolog Abdullah Topal-

Kitabı okuyanlar 4.724 okur

  • Betül
  • Berrin Ulu
  • bir zât
  • H Uğur Aytaç
  • Nurcan Öz
  • TK
  • Gözde Şen
  • Birsen
  • Şeyma Bakır
  • Ceylan gonenc

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.4
14-17 Yaş
%3.5
18-24 Yaş
%20.9
25-34 Yaş
%29.4
35-44 Yaş
%26.6
45-54 Yaş
%9.1
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%1.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%79.5
Erkek
%20.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.4 (373)
9
%13.3 (140)
8
%14.9 (157)
7
%11.1 (117)
6
%7.8 (82)
5
%4.9 (52)
4
%2.2 (23)
3
%2.6 (27)
2
%1.8 (19)
1
%6.1 (64)

Kitabın sıralamaları