Allah De Ötesini Bırak

7,9/10  (293 Oy) · 
1.094 okunma  · 
244 beğeni  · 
10.499 gösterim
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. 

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!.. 

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın... Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH'A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!.. 
-Psikolog Cavidan Ebru Kızıl- 

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
-Uzm. Psikolog Abdullah Topal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054771554
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mahmut Çayır 
11 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın dinginlik temalı bir diğer eseri. Bireyi kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkararak, farkındalığın nasıl bir huzur kaynağı olduğunu anlatmış. Kitabı aldığım arkadaşımın söylediği bir söz vardı; “Diğer İslami yazarlar gibi, namaz kılın, oruç tutun yoksa yanacaksınız haa! diyerek korkutmuyor. Onun yerine; sakin kalın ve mutlu olun diyor.”

Bu da eserin; çocuklarını “Dur yoksa Allah taş yapar, Allah yakar” nidalarıyla terbiye etmeye çalışan ebeveynlerin, zihinlerde oluşturduğu ilahi tahribatlarla mücadele ettiğinin kanıtı. Yeşilçam’ın sahtekar hacı hoca ve imamlarıyla büyüyüp İslam ile arasına görünmez bir set çeken zihinlere şiddetle tavsiye edilir.

Bonus olarak; öfke problemi olanlara ilaç olabilecek nitelikte. (tecrübe konuşuyor)

“İşin Allah’a kalmışsa olmuş bil.”

Nurhan Işkın 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsanoğlu 'nun yartılış amacından ve Yaratıcıya olan inancımızın saf ve temiz bir aşk ile karşılik bulacağını anlatan harika bir baş ucu kitabı.Yıllarca korku ile anlatılan Yaratıcının merhametinin ayrım gözetmeksisin tüm insanların üzerinde olduğunu anlatan bir eser.Sen iyilik üzerine ol duana kendin inan ve Allah de Ötesini Bırak...
İnsanı kendi için de yolculuğa çıkaran bir kitap...

Nur-AL 
02 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Geçen yıl okumuştum ve güzel etkilerini görmüştüm bu kitabın. Okurken insan adeta manevi dünyasına yeniden yolculuk yaptığını hissediyor. Bu kitapta huzuru yeniden ve tekrar tekrar hissettiren bir şeyler var. Hatta terapi ediyormuş gibi bir etkisi var demek daha doğru olur galiba..

mustafa adak (aktivist) 
16 Oca 16:33 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Allah deyip ötesini bırakma... Daha 'para' diyeceksin!
“Allah de ötesini bırak”, “Allah de ötesini bırak-2”, “Allah'a koşun”, “Bana Allah yeter”, “Rabb'in için sabret”... Bunlar Uğur Koşar'ın çok satan kitaplarının isimleri. Çok satan derken Türkiye gibi kitap piyasasının pek derin olmadığı iddia edilen bir ülkede, yazarına milyonlar kazandıran kitaplardan söz ediyoruz. Koşar, kazandığı milyonları yerken eşiyle davalık olmuş ve magazin basınının diline düşmüş. Bu kadar çok sattığına göre bir kesim belli ki bu kitapları iyi tanıyordu, ama Türkiye'nin bu kitapları, yazarını ve kazandığı parayı duymasına, bir boşanma davası vesile oldu.

Uğur Koşar'ın AKP Türkiyesi'ne çok yakıştığı, yakışmanın ötesinde AKP Türkiyesi'ni temsil eden figürlerden birisi olduğu, Koşar'ın portresinin siyasal islamın fotoğrafını çekmek için güzel bir fon teşkil ettiği muhakkak.

Türkiye'de "Allah" diyerek para kazanmak AKP'nin zamanında başlamadı ama AKP, "Allah" diyerek para kazanmaya özel bir boyut kazandırdı.

AKP'nin her "Allah" diyeni zengin yapması düzenin kuralları gereği imkânsızdı ama AKP "Allah" demeyi zengin olmanın önemli koşullarından birisi haline getirdi. İnternetten bulduğu dini hikayeleri, ayet ve hadislerle harmanlayıp kitap yazan bu pespaye adamın yaptığı iş, diğer zenginleşme öykülerinin yanında oldukça masum kalıyor aslında ve tam da bu nedenle, diğerlerinin yanındaki göreli masumluğu sebebiyle islamcılığın portresi için güzel bir örnek. Öyle bir ülke düşünün ki, dinsel duyguların bu denli ucuzca sömürülmesi ve paraya tahvil edilmesi bile AKP'nin patronlarla çevirdiği esas dolapların yanında önemsiz kalıyor. Türkiye'de parayla din arasında kurulan ilişki öylesine kanıksanmış ki, bu ucuz din ticareti ve zenginleşme hikâyesi kimseyi şaşırtmıyor.

Dinin siyasetle, siyasetin parayla ve paranın dinle kurduğu ilişki Türkiye'de çok derin, çok boyutlu artık.

AKP'nin köklü bir şekilde dönüştürdüğü Türkiye'de patronların dinle kurduğu ilişki, AKP'nin onları temsil eden bir parti olması nedeniyle siyaset sahnesine daraltılamaz. Din Türkiye'de hepimizin her gün onlarca örneğini gördüğümüz şekilde, siyaseti ve toplumsal yaşantıyı köklü bir şekilde dönüştürdü, doğru. Ama aslında piyasanın istekleri doğrultusunda yapılan bu dönüşüm, doğal olarak piyasanın kendisini de bir değişime tabi tuttu. Türkiye'de patronların ve patronluğun yapısı değişti.

Mesele, dindar ve AKP'ye yakın yeni zenginlerin ortaya çıkmasından veya bazı isimlerin "Allah" diyerek daha da güçlenmesinden ibaret değil. Asıl sorun, paranın mutlak tahakkümünde olan bir düzenin bu dinselliği piyasanın kuralları içerisinde etkili bir şekilde kullanmanın bir yolunu bulması; piyasa ve paranın, dinsellikle olan bağlarının güçlenmesi ve dinin piyasaya entegrasyonunun tamamlanması...

Laik geçinen, seküler görünümlü patronlar, siyasetin ve toplumsal yaşantının gericileşmesinden, dinselliğin işçileri kontrol altında tutmasından mutlu oldukları kadar, bu dinselleşmenin piyasanın genel kurallarıyla çelişmeyecek şekilde işlemesinden de memnunlar. Servet birikimi ve sömürünün mekanizmaları, Allah diyen patronlar önceliklendirilse dahi, eksiksiz işletilip soyulan, emeği çalınan her durumda yine emekçi halk olunca, Allah diye kitap yazıp zenginleşen din simsarı soytarıya kimse takılmıyor.

Kimse Uğur Koşar'ın kitaplarında yazdığı gibi Allah deyip ötesini bırakmıyor. Ama para deyip de ötesini bırakan da yok... AKP Türkiyesi ikisini aynı anda, memlekete acı veren bir uyumla söylemeyi öğrendi.

Türkiye'de paranın ve piyasanın dinle ilişkisi kopartılamaz artık. AKP bunu başardı ve bu kopmaz ilişki, paranın ve piyasanın asıl belirleyici olmasıyla hiç çelişmiyor.

Dolayısıyla piyasanın kuralları işlediği sürece, piyasa hem siyasete, hem de toplumsal yaşantıya dinsellik zerk etmeye devam edecek. Laiklik ve aydınlanma mücadelesi işte bu nedenle paranın saltanatının yok sayıldığı bir yaşam tarzı mücadelesine indirgenemez. Yine aynı nedenle siyasetin ve toplumsal yaşantının dinden arındırılması ancak piyasanın belirlemediği, paranın saltanatından kurtulmuş bir ülkede mümkündür.

Yonca 
 19 Oca 13:28 · Beğendi · 10/10 puan

Esirgeyen ve bağışlamayı seven Rabbimin adıyla...
Yazar hakkında pek iyi şeyler denilmese de bence yazarın hayatı değil bize ışık tutukları bizim için önemlidir.Allah deyip ötesini bırakmak gerekiyor kitaptada belirtildiği üzere çünkü Rabbimiz bizim için herşeyin en iyisini biliyor.Bu kitabı ikinci okuyuşum beğendim ve ilk kez okuyormuş gibi oldum.Bir arkadaşım vesile olmuştu okumama hediye edip onada teşekkürlerimi sunuyorum.Ne denilirse denilsin okumanız gerektiğini düşünüyorum Allah diyip yola çıkan yolda mı kalırmış dünya üzerinde ne yaşıyorsak imtihandır Allah imtihanlarımızı kolaylaştırsın inşallah.

Dilber 
26 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitaba ilk başladığım zaman çok inanarak başladım çünkü; çok ilgimi çekti ve beklentimin üstünde oldu. Bildiğin her şeye aslında farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve sana seni hatırlatıyor. Rabbin ile olan ilişkini canlandırıyor ve sana ALLAH'ı hatırlatıyor, her ne kadar unutmamış olsan da. Herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Hayran kaldığım kitaplardan bir tanesi ve şiddetle öneriyorum.. :)

Şule ALTAN 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçimi olumlu düşüncelerle dolduran , kendime güvenmemi sağlayan bir kitap oldu.Özellikle Allah'ın beni benden daha çok ve daha önce sevmesi kısmında çok duygulandım.Saygıdeğer yazarımızı tebrik ediyorum.

MerveG 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · 10/10 puan

Hayatın her anında tevekkülle yaşamayı öğreten, insanın ufkunu açan ve imanla bütünleşen bir kitap.

Mehmet uğur G. 
22 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Arkadaşlar ! Bu kitaba iyi bakın ve bakmaklada kalmayın . Okuyun ! Ve okurken kalbinizin seyrine bakın bunda çok ciddiyim . Kitabı bitirdikten sonra yemin etmek istemem ama gerçekten namaza başladım . Ve bir süre devam ettirdim . İçinizde bir Aşk varsa bu aşkı Allah için kullanın . Kitap sizi saptığınız lüzumsuz yoldan alıp Allah yoluna sürüklüyor . Uğur KOŞARA çokça teşekkürlerimi sunuyorum . Kendisi gerçekten büyük terapistlerden birsi . Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin

Rümeysa Moğol 
10 Haz 2015 · Beğendi

Psikolog bir insanın insanları çözmesi ve insanlara İnancı gereği neler yapması gerektiğini kanıt içerikli anlatan bir kitap.Belki de bu kitabın üstümdeki belirtisi farklı olduğu için çok sevdim insan içinden bir cümle de olsa evet ben de işte buyum diyebiliyor.muhakeme yapmak istiyorsa insan kendiyle kalbinin sesini dinleyip okuyabilir bu kitabı.Zaten her kitabı okurum ama kendime almam gerekeni alırım bu yüzden denenmeli bence...

5 /

Kitaptan 106 Alıntı

Merve Işık 
06 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa;
Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar..

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Aysel 
04 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Allah bazen elinden oyuncağını alır, yerine daha iyisini vereceği için, sen dert etme. O seni senden daha çok düşünür.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Yonca 
14 Oca 19:20 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur”. (Rad Suresi, 28. ayet)

Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Destek Yayınları)Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Destek Yayınları)
Afra 
26 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir keresinde şeytan Hz. Ali (R .A )’ye dedi ki:

“Madem bu kadar Rabb’ine tevekkülle bağlısın hadi bakalım şu köprüden atla da seni kurtarsın Allah ’ın.”

Hz. Ali (R .A ) durdu ve şeytanı o helak edici o muhteşem sözünü yüreğinden döküverdi:

“Ey iblis! Kul Rabb’ini imtihan etmez!”

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Yonca 
15 Oca 12:41 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Sen sanıyorsun ki affettiğinde karşı tarafı mükâfatlandırıyorsun.
Şayet affetmenin ilahi rahmetini duyumsayabibeydin, bütün yaşamını affetmeye adardın."

Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Destek Yayınları)Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Destek Yayınları)
özlem dnzhn 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendini küçümseme, herşeyi yoktan var eden Allah önemsiz, değersiz hiç bir şey yaratmaz!...

Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Sayfa 53)Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Sayfa 53)
AYNUR 
25 Ağu 2016 · Kitabı okudu

Sen yeryüzünün meleklerini bilir misin? Onlar önce dokuz ay karınlarında can taşırlar, sonra onlara bir ömür can olurlar.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Reşat KARAKAŞ 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bizim işimiz kalbimizi kıranla değil, kırılan yeri bulmaktır. Ve kalp kırılmaz. Kırılan bir şey varsa o gurur, onur, egodur!..

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız