Allah ile Aldatmak (Türkiye'yi Kemiren İhanet)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5,9bin
Gösterim
Adı:
Allah ile Aldatmak
Alt başlık:
Türkiye'yi Kemiren İhanet
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756779484
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yeni Boyut Yayınları
Kur'an, "Allah ile aldatılmayın!" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. Pkk'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor: "Peygamberler şerhi Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!"

Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir "tahakküm teolojisi" oluşturmuşlardır. Türkiye'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır.

Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. Atatürk bu şeytani siyaseti, ta 1920'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin 'İslam'ı İslam'la yok etme siyaseti' olduğunu ilan ediyor.

Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın
hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye'de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
400 syf.
·7 günde·10/10
Genelde okuduğum kitaplar ile ilgili detaylı inceleme yapmaya çalışırım. Ancak, bazen bazı kitaplarla ilgili sözcükler yetersiz kalıyor, anlatmak istediğinizi anlatamazsiniz. Ne deseniz bir tarafı eksik kalır.

Bu sebeple kısacık bir iki cümle edip bırakayım. Eğer İslam dinini yakından tanımak, hatta yaşamak istiyorsanız okuyacaginiz, sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen yazarlardan biri Yaşar Nuri Öztürk . Bence, yakın zamanda aramızdan ayrılan yazarin kitapları ilahiyat fakültelerinde ders olarak okutulmali.

İslamiyet nedir, ne değildir, İslam'ı kimler kullanır, islami figürlerin İslam'a katkısı nedir? hepsine cevap bulabilirsiniz. Belki de bir faydası olur da aldatilmazsiniz.

İyi okumalar.
398 syf.
·19 günde·Beğendi·10/10
Uzun soluklu okunması gereken bir kitap olduğundan arada başka kitap ve dergi okumaları yaptım. Maksatım bu kitabın her satır ve her cümlesini sindirerek okumaktı. Bu kararımın doğru olduğunu kitabı bitirdikten sonra daha iyi anladım. Yaşar Nuri Öztürk'ün kitabında verdiği anektodlar ve diyaloglar beni öylesine etkiledi ki kitabın birçok yerinden alıntılar yaptım. Dolu dolu bir yazar ve kitap deneyimi oldu benim için.

Gelelim kitabın konusuna:
Kitapta Kurtuluş Savaşı Dönemi'nde yaşanan olaylar ile şu an içinde bulunduğumuz koşulların benzerliği , her yönden dini çıkarlarına alet edenlerin geçmişte ve şu anda yaptıkları gözler önüne seriliyor. Toplumumuz üzerinde oynanan oyunları anlatıyor ve bizi parçalamak ve bölmek isteyenlerin gerçek yüzlerini ortaya koyuyor. Batı'nın ülkemizi bölmek için ve Kurtuluş Savaşı'nda yarım kalan planlarını uygulamak için ne gibi çabalar içinde olduğu anlatılıyor.
Kitapta Mustafa Kemal hakkında yazılanları iyi okumak gerekiyor . Kurtuluş Savaşı sırasında sergilediği tavırlar ne kadar da yerinde . Bunlardan birisi: Suriye-Filistin cephesinde savaşırken Alman generalin yanlışlarından dolayı Enver Paşa'ya mektup yazıp kendi istifasını istemesi, ardından generalin bir sandık altın vermesine rağmen kendini satmayarak, vatanını seven ve ona yürekten bağlı bir insanın tavrını sergileyerek bu duruşundan vazgeçmemesi.
Ayrıca kitapta halkımızın kandırılmaya çalışıldığı bazı konularda uyarıda bulunulmuş. Özellikle Yaşar Nuri Öztürk'ün İslamiyet hakkındaki derin bilgileri sayesinde yanlış bildiğimiz şeyler çok güzel bir şekilde gözler önüne serilmiş.

Bu güzel kitabı okumanız ve okutmanız dileğiyle
400 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap her ne kadar altı bölümden oluşuyor olsa da, bana göre
iki bölümden oluşuyor. Birinci kısımda arada örneklemeler haricinde özne kullanmadan, din yani Allah ile aldatanların profili çizilmeye çalışılmış ki, yazar, Kur'andan ayetler ile de düşüncelerini öne sürerek yanlışları belirtmeye çalışmış.
İkinci bölümde ise siyasetin içine daha çok girilerek, AKP'nin kuruluşundan itibaren ne gibi yanlışlar içerisinde olduğunu, hem RTE'den alıntılar hem de parti içerisinde yer alan kimselerin ve AKP'ye karşıt görüş olan kimselerin yazılarından örnekler ile, yanlışlar hatta ve hatta en başından çıkılan yolun yanlışlığı ve amacın milletin yararına bir çizgi üzerinde yer almadığı düşüncesi Din ile Allah ile aldatışın yazarın düşüncesine göre yanlış olduğunu düşündüğü şeyler ifade edilerek bizlere sunulmuş kitap.

Tabi bu bütün yanlışlar karşısında başvurulan alıntılar arasında Kuran, Muhammed Mustafa ve Mustafa Kemal Atatürk'ü bir arada görüyoruz. Ki Mustafa Kemal'i tanıdıkça, okudukça, hayatında Kur'andan izler görüyordum. Ve eylemlerine ve söylemlerine baktığımızda, Kur'anın öğrenilmesine aracılık etmeye çalışmış bir insan olarak karşımıza çıkıyor Mustafa Kemal Atatürk.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Özellikle bu günlerde mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitap.İç ve dış ihanet odaklarının dini kullanarak ne tuzaklar kurduklarını, geçmişten günümüze uzanarak tüm açıklığıyla ve tarihsel verilerle anlatıyor.
400 syf.
·7/10
Yaşar Nuri Öztürk, İslam dinini doğru anlama ve yorumlama konusunda belki de en çarpıcı eserlere imza atmış bir isim. Kitabında İslam dininin hemen her konusundaki görüş beyan etmiş. Bazı konuları defalarca anlatırken bazı konuları diğer kitaplarında işlediğini belirterek kaynak yönlendirmesi de yapmış. Bu da kitabın ne kadar derin bir noktaya ulaştığını gösteriyor. Kitabın bir yerinde başörtüsü konusunda kesin bir emir yoktur dediğini hatırlıyorum. Başörtüsü zorunludur/değildir bilemem ancak aklıma şu geldi;
"Başörtüsü konusunda muğlak bir ifade varken ülkemizin neredeyse tamamı buna odaklanmış durumda. Özellikle siyasetçiler yasaklama ya da serbest bırakma mücadelesi veriyor. Keşke biz yılardır başörtüsüne bu kadar takılıp da asıl önemli olan (okumak, ahlak, örnek olmak, yetim haklarını korumak) gibi konulara eğilseymişiz. Zira başlarımızı yirmi kat örtüyle de muhafaza etsek yahut her telini ortaya döksek ilerleme kaydedemeyiz."
Bunun haricinde ayetleri seçme ve değerlendirme konusunda da son derece başarılı bulduğum kitap üslup konusunda ise sınıfta kalmıştır
400 syf.
Aldanmak, aldatmak günümüzün sık kullanılan eylemleri oldu. Bu kitapta aldanmak mı önce geliyor aldatmak mı sorusuna gerçek din açısından ışık tutuyor. Yaşar Nuri Öztürk bu ülkede çok konuşulan, çok tartışılan ve nedense!fikirleri, yorumları, söylemleri sebebiyle sevilmeyen hatta ileri giden kimi alimlerce! şifahen aforoz edilip, dinden çıkmakla suçlanmış bir bilim insanıdır.
Bu kitabı ismiyle kısıtlamadan okumanızı tavsiye ederim. Çünkü neye inanırsa inansın ya da inanmasın, toplu yaşayan her insanın görmesi gereken gerçekleri barındıran bir kitaptır. Bugün dünyanın farklı yerlerinde dayatılanların kaynağının ne olduğunu, aldatmanın ne zamandan ve ne uğruna başladığını açıl bir şekilde göreceksiniz? Maalesef insanın insana etkisiyle inancı değişen çok kişi oldu. Ya da vicdanını, fikrini ve zikrini başka beşerlerin emrine verip de din adına şaşan çok insan oldu. Bugün de gitgide bağnaz, tutucu ve baskıcı bir olgu gibi gösterilen dinin aslında kimlerin tahtını güçlendirmek için ortaya konulduğunu göreceksiniz. Dinin temeli sorgulamadır. Siz Allah’ın insana bahşettiği en faydalı özellik ile akledip, sorgulayın ve gerçek, arı, saf inancı yakalayın.
Ne allah ile ne kitap ile ne de başka bir şey ile aldanmayın. En iyisini, en doğrusunu kaynağından, temelinden siz öğrenin ki kimse sizi aldatamasın.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Allah ile Aldatmak, Türkiye'yi Kemiren İhanet
Yaşar Nuri Öztürk

Dün akşam şu sevgili din tüccarlarının icraatlerini izlerken, daha önce okuduğum Yaşar hocamın kitabına tekrar başvurma ihtiyacı duydum... Allah ile aldatanlar.. Allah rahmet eylesin Yaşar hocanın dilinde tüy bitti bizi uyaracağım diye ama maalesef aynı tas aynı hamam..

Şöyle bir tarihimize, coğrafyamıza ve de o zor ise (okuyup araştırmak yani) çevremize bakarsak şunu kesinlikle görürüz ve maalesef ki gene göreceğiz; tüm cemaat ve dinci -dini kullanan, satan- kimseler kendi hesaplarına ters düşenleri “kafir, din düşmanı” ilan ederek siyasal ve ekonomik üstünlük elde etmekte ve de karşılarındakilerin etkilerini, gücünü kırmaktadırlar.. Ve tabii ki bu cehaletten ve hatta gafletten olmaktadır..

Bazıları din istismarının başlıca nedeninin; Türk halkının dinine derin saygısı ve İslamiyete duyduğu teslimiyet duygusu sebebiyle eleştiri yapamadığını ve Yaşar hocamın da belirttiği gibi Allah ile aldatanlara karşı aklını kullanmadığını söylerler.. Bunlara katılmakla beraber bence önce ve en birinci sebep olarak Kuran’ı okumamak ve araştırma yapmamaktan kaynaklandığını düşünüyorum.. Çünkü okumak velev ki faydalı şeyler okumak insanlarımız için sıkıcı, yorucu ve hatta zaman kaybı olarak görülüyor.. Oysa ki Kuran’ın da ilk emri “Oku”’dur...

Bu kitabı diğer dini bilgiler veren kitaplardan farklı kılan Yaşar hocamın çok güzel bir araştırma yapıp hem tarihsel hem de güncel olaylar ekseninde Allah ile nasıl aldatıldığımızı ortaya koymasıdır..

Bugünlerde şu günlerde demeyeceğim, her zaman mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitap... Dinini bilmeyen, tarihini bilmeyen, kendisini bilmeyen milletimize ülkemize karşı, içimizdeki hainler ile dış mihrakların ortak el ele nasıl bizlere oyun oynadıklarını göreceksiniz.. Ha tabii ki her şeyde olduğu gibi gene okumaya gerek yok çünkü biz zaten biliyoruz bunları.

Genede siz lütfen alın okuyun, okutun ve hatta kitaplığınızda Nutuk'un yanında yerini ayırın... Tam baş ucu kitabı..
400 syf.
·27 günde·Beğendi·10/10
Allah ile aldatmanın türkiye'ye vurduğu darbelerinden en büyükleri 1- islami islamla vurmak, 2- cumhuriyeti ve laikliği yok etmek ve nihayet atatürk'u tarihe gömmek 3- kadınlara yapılan haksızlık ve zulumler. Bu yapıtın yazarı Yaşar Nuri Öztürk yaptığı araştırmalarla, makalelerle çok büyük ölçüde başarı ile anlatarak on plana çıkarmış. Nutuk, Medeni Bilgilerden sonra okunması gereken önemli bir kitap bence
400 syf.
·29 günde·Beğendi·10/10
bir virüs gibi yayılmış dinciliğin, rant, para, şöhret için insanları "allah" ile nasıl sömürdüğünün güzel bir ifadesi diyebiliriz.
400 syf.
Her sayfası tekrar tekrar okunası ve altı çizilesi anekdotlarla dolu bir kitaptı. Yaşar Nuri hocanın, ölümüne yakın dönemde göz önünde bulunmamasını, zülfü yâre dokunmasına bağlamak pek de abesle iştigal olmasa gerek. Çoğunu bildiğimiz ve bizzat yaşadığımız halde anlattıkları, her satırda içimizi yakan cinsten. Dinin çıkarlara nasıl alet olduğunu, gerçek İslamın yerine Haçlı zihniyeti destekli Arap kabile kültürünün nasıl dayatıldığını veya yutturulduğunu net örneklerle açıklamış yazar. Kur'andan ve sahih hadislerden örneklerle de anlattıklarını desteklemiş. Ayrıca Garaudy, Cengiz Özakıncı ve daha birçok önemli yazarın eserlerinden alıntılar da mevcut. Tabii bunlar, Arap kültürünü kendine kıble edinmiş ve dini çıkar amaçlı kullanan zevatın işine gelmeyen şeyler. Bir insanı kimin sevdiği veya kimin sevmediğinden, onun nasıl bir insan olduğunu anlamak pek de zor olmasa gerek. Günümüz İslamcılarının ve atalarının tarihi gelişimleri ve ulaştıkları nokta, Milli Mücadele'ye ve Atatürk'e atılan mesnetsiz iftiralar, karalamalar kitapta yer yer değinilen konulardan. 2000'li yıllardan örneklerle anlatılan olaylar, günümüz olayları ile harmanlanıp değerlendirildiğinde, ortaya çıkan tabloyu yorumlamak da, akıl ve vicdan sahibi okurların görüşüne bırakılmalı bence. Daha fazla şey demeye gerek yok, bence okunmalı...
400 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Detay detay incelemeden yoruma gerek duymadan söylüyorum, mutlaka okunması gereken bir kitap. Kuranı kullanarak ,insanların nasıl aldatıldığını kurandan ayetler ile o kadar güzel anlatmış kı hocamız. Okuyup gerçek kuran ın ne anlatmak istediğini ama kuran nı okumayanlara neler anlatıldığını o kadar açıklayıcı anlatmış ki.
Kuran'ı özgün metniyle okuyup anlayacak ve bunu bir bilimsel meslek olarak yürütecek insanların eğitileceği yer Kur'an kursu değil, İmam-Hatip Okulu ve ilahiyat fakültesidir. Kur'an kursunun hedefi, çocuklara veya halka Kur'an'ın temel mesajlarını tanıtmak ve belletmektir. Bugün bu yapılmıyor. Bunun yerine Arap alfabesinin daha iyi telaffuz edilmesinin incelikleri anlatılıyor. Bunun, sıradan bir vatandaş açısından, Kur'an'la, Kuran mesajıyla ne ilgisi vardır?
Yaşar Nuri Öztürk
Sayfa 178 - Yeni Boyut Yayınları
Kur'an'ın tanıttığı Allah, susup pusmayı değil, konuşup düşünmeyi, ardından da eyleme geçmeyi ibadet saymaktadır.
Yaşar Nuri Öztürk
Sayfa 103 - Yeni Boyut Yayınları
Ilımlı İslam, İslam ülkelerine bulundukları yerden yukarı çıkarmanın değil, Türkiye'yi bulunduğu yerden aşağı çekmenin projesidir.
Yaşar Nuri Öztürk
Sayfa 294 - Yeni Boyut Yayınları
Allah ile aldatanların din ve iman zeminlerinde sevgiden eser bulunmaz. Onların yüreğinde bunun yerini korku ve şiddet almıştır. Laiklikten nefretleri de bunun içindir. Çünkü laiklik, dini kullanarak despotizm ve baskı uygulama imkânını onların ellerinden almaktadır. Laiklik, aklı, eşitliği, özgürlüğü öne çıkarmaktadır.
"Dinci, çıkarına ters düşen hiçbir şeye ve hiçbir kişiye vefa göstermez.

Bunun içindir ki, dinciyi dost edinmek, KOBRA YILANI ile yatağa girmeye benzer."
Yaşar Nuri Öztürk
Sayfa 86 - Yeni Boyut, 78.Baskı, İnsanlığı Kemiren İhanet

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Allah ile Aldatmak
Alt başlık:
Türkiye'yi Kemiren İhanet
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756779484
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yeni Boyut Yayınları
Kur'an, "Allah ile aldatılmayın!" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. Pkk'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor: "Peygamberler şerhi Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!"

Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir "tahakküm teolojisi" oluşturmuşlardır. Türkiye'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır.

Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. Atatürk bu şeytani siyaseti, ta 1920'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin 'İslam'ı İslam'la yok etme siyaseti' olduğunu ilan ediyor.

Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın
hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye'de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)

Kitabı okuyanlar 520 okur

  • Moiz K
  • Ömer Öksüz
  • Murat
  • Seri
  • Sercan Şayir
  • Cenk ÇIĞIR
  • Levent Kıvrıkoğlu
  • Salih Conker
  • cesur kuşku
  • Dogukan VURAL

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%6
25-34 Yaş
%23
35-44 Yaş
%26
45-54 Yaş
%34
55-64 Yaş
%2
65+ Yaş
%2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%40.6
Erkek
%59.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%43.3 (74)
9
%21.1 (36)
8
%20.5 (35)
7
%6.4 (11)
6
%2.9 (5)
5
%0
4
%1.8 (3)
3
%0
2
%1.2 (2)
1
%2.9 (5)