Allah ile Aldatmak Türkiye'yi Kemiren İhanet

8,5/10  (39 Oy) · 
117 okunma  · 
40 beğeni  · 
2.450 gösterim
Kur'an, "Allah ile aldatılmayın!" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. Pkk'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor: "Peygamberler şerhi Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!"

Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir "tahakküm teolojisi" oluşturmuşlardır. Türkiye'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır.

Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. Atatürk bu şeytani siyaseti, ta 1920'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin 'İslam'ı İslam'la yok etme siyaseti' olduğunu ilan ediyor.

Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın
hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye'de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Nur Önder 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Özellikle bu günlerde mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitap.İç ve dış ihanet odaklarının dini kullanarak ne tuzaklar kurduklarını, geçmişten günümüze uzanarak tüm açıklığıyla ve tarihsel verilerle anlatıyor.

Her sayfası tekrar tekrar okunası ve altı çizilesi anekdotlarla dolu bir kitaptı. Yaşar Nuri hocanın, ölümüne yakın dönemde göz önünde bulunmamasını, zülfü yâre dokunmasına bağlamak pek de abesle iştigal olmasa gerek. Çoğunu bildiğimiz ve bizzat yaşadığımız halde anlattıkları, her satırda içimizi yakan cinsten. Dinin çıkarlara nasıl alet olduğunu, gerçek İslamın yerine Haçlı zihniyeti destekli Arap kabile kültürünün nasıl dayatıldığını veya yutturulduğunu net örneklerle açıklamış yazar. Kur'andan ve sahih hadislerden örneklerle de anlattıklarını desteklemiş. Ayrıca Garaudy, Cengiz Özakıncı ve daha birçok önemli yazarın eserlerinden alıntılar da mevcut. Tabii bunlar, Arap kültürünü kendine kıble edinmiş ve dini çıkar amaçlı kullanan zevatın işine gelmeyen şeyler. Bir insanı kimin sevdiği veya kimin sevmediğinden, onun nasıl bir insan olduğunu anlamak pek de zor olmasa gerek. Günümüz İslamcılarının ve atalarının tarihi gelişimleri ve ulaştıkları nokta, Milli Mücadele'ye ve Atatürk'e atılan mesnetsiz iftiralar, karalamalar kitapta yer yer değinilen konulardan. 2000'li yıllardan örneklerle anlatılan olaylar, günümüz olayları ile harmanlanıp değerlendirildiğinde, ortaya çıkan tabloyu yorumlamak da, akıl ve vicdan sahibi okurların görüşüne bırakılmalı bence. Daha fazla şey demeye gerek yok, bence okunmalı...

Zeynel DEMİR 
03 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Allah ile Aldatmak, hem dini sorunları hem de siyasi sorunları ele almaktadır.

fikret eroglu 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ismini kurandan almasi hasebiyle onemli bir kitap. Ozetle sermayesi olmayan tek sey dindir ve alicisida hazirdir. Cehalet din maskesi takrsa orda yobazlik kacinilmazdir sonucunda ise gudulmeye amade topluluk yaratir. Artik la yusel olmayan varlik haline gelenlerin elinde ruhu kolelesen mankurt haline gelirsin.

hüseyin yöntem 
 13 Eyl 22:02 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 10/10 puan

Boyun eğmeyin buyruğu Kur'an'ın devrimler yaratan temel buyruklarından biridir.Zühruf suresi 54-56. ayetlerde gösteriliyor ki, eski mısır firavunları da dahil , bütün zorbalar ve diktatörler,kendilerine itaat edenler tarafından yaratılmışlardır.bu yaratmada dahli olan kitleleri veya ekipleri Kur'an , ''Allah'ın intikam alacağı düşmanlar'' olarak tanıtıyor..
Lütfen artık dinci kesimin yalanlarına inanan bir müslüman olmaktan kurtulalım...yüzyıllardır müslümanı müslümana öldürten müslüman düşmanlarına gereken tepkiyi verelim...
Bizi yaratan o yüce varlık Allah , gönderdiği kitabı Kur'an , peygamberi Hz. Muhammet ile açıkça belirtiyor ki , düşünün, okuyun, zülme boyun eğmeyin !!!!!

Emre GÜNAY 
09 Tem 12:15 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelimeyle bilinç açıcı bir eser. Büyük üstadı rahmetle anıyorum bu ülkenin onun gibi bilim adamlarına çok ihtiyacı var umarın bir gün bu ülkede Yaşar Nuri gibi hocaların açtığı yolda ilerletmeyi sağlayacak enstitülüler kurulup yaktığı ateşi güçlendirilerek araştırılmalarına katkılar sağlanarak devam ettirilir.

hakan öztürk 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bence herkes okumalı ve nasıl kandırıldığımız görülmeli.

Tolga Kaan Özdemir 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 43 günde · 8/10 puan

Fazla yoruma gerek yok aslında kitap isminden içeriğini belli ediyor ama ben yinede kendi çıkarımlarımı eklemek istiyorum. Gerek siyasi kişiliği gerekse islam hakkındaki keskin yorumlarıyla çok eleştirilse de rahmetli Yaşar bey sadece bizim Türk toplumunun değil bütün islam coğrafyasının ortak problemini ele alıyor. Kitap müslüman kitlelerin nasıl bir süreçle özgürlük pankartı taşıyan kölelere dönüştürüldüğünü,islamın nasıl içinin boşaltılıp siyasal bir kavram haline getirildiğini ve dindarlığın dincilikle karıştırılmaması gerektiğini radikal dinci sembollerin engellenmesi gerektiğini alıntı ve belgelerle ortaya koyuyor. Bugün islam adı verilen dinin temellerinden nasıl ve ne kadar uzaklaştırılmış olduğunu öğrenmek isteyen İslamiyetin yalnız kutsal kitaptan öğrenilmesi gerektiğini düşünenlerin herhangi bir şıh,şeyh veya dervişin yüceltilmesinin şirk olduğunu düşünenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

Menderes Urhan 
 13 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitap; müslümanların ayağının altına konmuş bir muz kabuğudur. Allah muhafaza insanı dinden, diyanetten, ibadetten, camiden, camiadan soğutacak bir proje kitabıdır. Menfi yönde etkilenmem diyen adamın alnını karışlarım. Trafolardaki yaklaşma işaretine atıfta bulunarak aynı uyarıyı bu kitap için de yapıyorum. YAKLAŞMAYIN!!!

2 /

Kitaptan 63 Alıntı

Nur Önder 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Başın ve saçların örtünmesi iddia ve talebi, Haçlı kurmay odakların Müslüman dünyayı kendi içinde bölmek için kullandıkları bir oyundur.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 197)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 197)

Birileri Allah'ın adını kullanıp paralar elde ediyor. Holdingler, şirketler
kuruluyor; inançlı insanlarımıza kanca atılarak paralar toplanıyor. Bu amaçla hoca
efendiler kullanılıyor. Toplanan paraların belli bir miktarı cami avlularında
komisyon olarak onlara dağıtılıyor.
Allah adını kullanarak milyonlarca dolar para kazanıyorlar ve saf vatandaşlarımıza
cami avlularında yaklaşıp Allah'ın adını kullandıklarında paralar oluk gibi akıyor.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 9)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 9)
Nur Önder 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Nedir şu Haçlı patentli İslam türleri?Ve özellikle günümüzde kullanılan ' ılımlı' 'fanatik' markaları? Bunların hiçbiri İslam değil. İslam, İslam'dır.Yanlız ve sadece İslam. 'Ilımlı'dan maksat, hoşgörü ve insana saygı ise o,gerçek İslam'ın ta kendisidir.Ona yeni bir ad bulma cüret ve kafirliğine ne gerek var? Gerçek İslam'ın insandan hoşgörü veya'itidal' (ılımlılık) dilenmeye ihtiyacı olmaz.Oluyorsa ona 'İslam' denmez.

Neden Ilımlı İslam-Fanatik İslam söyleminde inat ve israr ediliyor? Bizim için cevap son derece net ve kısadır:İstendiği zaman okşanıp sömürülecek,tokatlanıp itilecek'kimliksiz,sünepe, laçka, pelte olmazsa olmazları kesinleşmemiş' bir sahte din yaratıp mensuplarını gerektiği biçim ve kıvamda kullanmak.Ve gerektiğinde birbirinin üstüne salıp birbirine kırdırmak.

'Ilımlı İslam' deyimi,geleneksel hurafe dincileriyle gerçek dinden rahatsız olanları okşamak için kullanılan bir maske söylemdir. Batı, Müslümanları kızdırmadan bir 'irtidat' dini yaratma hünerini göstermiştir. Ilımlı İslam işte bu hünerin ürünüdür.

Batılı-Haçlı kurmaylar,Türkiye'yi İslam dünyasına 'model' göstermek üzere Ilımlı İslam ihanetini pazarlarken dertleri Müslümanlar için model üretmek değil,İslam dünyasında Atatürk sayesinde farklı hale gelen Türkiye'nin bu farklılığını ortadan kaldırmaktır.Model göstermek adı altında yapılmak istenen, bizi model olmaktan çıkarmaktır.Bizi model yapacak bir zihniyet,''Atatürk'ten vazgeçin ki sizi içimize alalım'' der mi? Derse biz böyle bir zihniyetin namus ve iyi niyetine inanır mıyız?

23 Nisan 2007 TBMM olağanüstü toplantısında yaptığımız konuşmada şunu söyledik:

''Ilımlı İslam,İslam ülkelerini bulundukları yerden yukarı çıkarmanın değil,Türkiye'yi bulunduğu yerden aşağı çekmenin projesidir.Bunda en küçük bir tereddütümüz olmamalıdır.''
''Batı, Müslüman ülkeleri bulundukları yerden yukarı çıkarmak ve Ortadoğu'nun çağdışı yönetimlerine Türkiye modelinden bir iyilik yaratmak isteseydi Atatürk mirasını yıpratma gayreti içinde olmazdı.Oysaki Batı,Atatürk karşıtı dinci eğilimleri sürekli destekleyerek akılcı ve antiemperyalist Atatürk mirasını yıpratmak ve Türkiye'yi öteki İslam ülkelerinden herhangi biri haline getirmek için çırpınmaktadır.''
''Atatürk mirasının Arabın petrolünden çok daha güçlü ve kalıcı olduğu anlaşılmıştır.Batı,Türkiye'nin elinden işte bu imkanı almak istiyor.Ilımlı İslam oyununun amacı budur.''
''Eğer Ortadoğu coğrafyasının mustarip kitlelerine dinleri olan İslam üzerinden bir mutluluk reçetesi çıkarılmak isteniyorsa bunun yolu İslam'ın Kur'an tarafından belirlenmiş adını değiştirmek değil,Kur'an'daki İslam'ı öne çıkarmak ve İslam'ı Atatürk'ün okuduğu gibi, antiemperyalist, akılcı, laik,sosyal demokrat ruhuyla okumak ve Müslümanların hayatına bu ruhla geçirmektir.Ama Batı buna asla yanaşmıyor.Çünkü Atatürk zihniyet ve mirasının esas aldığı Kur'an 'daki İslam emperyalizme ve sömürgeciliğe geçit vermiyor.

Batı,içimizden devşirdiği bazı dinci fesat mollaları ve diğer türlerden Cumhuriyet düşmanlarıyla el ele vermiş,Türkiye'nin,Atatürk'ten kaynaklanan emperyalizm ve sömürü karşıtı ruhunu pörsütüp İslam dünyası için örnek olabilme ihtimalini ortadan kaldırmak peşindedir.Allah ile aldatan siyaset dinciliği veya takkeli ihanet, her devirde olduğu gibi,bu operasyonda da Batı'nın yanında ve Haçlıların hizmetindedir...

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 292)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 292)

Tarihin en büyük savaşları, "Tanrı için" tabelası altında yapılan savaşlardır. Bunun anlamlarının ilki şudur: Kanı en rahat ve en bol akıtmanın yolu, onun Tanrı için aktığını iddia etmek ve bu kanı akıtacakları bu iddiaya inandırmaktır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk

Yuh!
Suudi Arabistan adalet bakanı Foreign Affairs dergisi muhabirinin İslam’da yönetim ve yöneticilerle ilgili sorusuna şu cevabı veriyor: İslamda yönetene itaatsizlik yasaktır. Yolsuzluk, sübyancılık, alkol kullanmak gibi büyük günahlar işlese bile yöneticiyi azletmek günahtır. Eğer yönetici, halkını İslami yoldan ayrılmaya zorlarsa emirlerine uyulmayabilir, o kadar. Daha ileri gidilmez. Yöneticiyi azletmeye izin yoktur. Çünkü yöneteni olmayan toplumlar, fitneye düşerler. Fitne en kötü yönetimden beterdir. (5 Ağustos 1996 tarihli Hürriyet gazetesi)

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk

Önsöz
Türk halkının en büyük zaafı, dinini, uyanma ve sorgulama aracı olarak değil de uyuma ve susma aracı olarak kullanmasıdır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk

Sultan Veled'e göre, bir adam, Allah adamı iddiasıyla mal-mülk, menfaat-kudret celbi peşinde ise ona "İdris suretinde İblis" demek gerekir. (Sultan Veled, Maarif, 334)

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk

Dünyanın yarısını her zaman ve dünyanın hepsini bir zaman aldatmak mümkündür; fakat bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk

Atatürk’ün içtiği rakıların kadeh çetelesini tutan hain zihniyet, canına okumak isteyen Haçlıların nelerimizi alıp götürdüklerinin hesabını asla yapmıyor, yapamıyor.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk