Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
48 gösterim
Osmanlı’dan sonra hâmisiz kalan ümmetin hâl-i pürmelâline bakarmısınız? Üsküp’ten Patani’ye, Halep’ten Doğu Türkistan’a bütün Âlem-i İslâm, muzdaribler coğrafyasına döndü; her yerde yangın var. Alevler ortasında kalan mazlumlar, biçareler yangını söndürmeniz için sizi bekliyor. Büyük bir sabırla kozanızı örecek; Üstad’ın, “Allah, Rasûl aşkıyla yandım bittim kül oldum. Öyle zayıfladım ki sonunda herkül oldum.” dediği gibi, siz de mânevî oluşunuzu tamamlayacak ve meydan yerine çıkacaksınız, çıkmalısınız. Bunu önce iki milyara yakın mazlûm ümmet, sonra bütün insanlık adına yapacaksınız.
“İmtisâl-i câhid-û fillâh olubdur niyyetüm, Din-i İslâm’un mücerred
gayretidür gayretüm/Niyetim, Allah Azze ve Celle’nin rızası için, küfürle nasıl hesaplaşılacağını göstermektir. Gayretim, sadece İslâm dininin yücelmesidir.” diyen ceddiniz Fatih gibi ilk ameliniz yüreğinizde olacak, “Bismillâh!” deyip niyetlerinizi tashih edeceksiniz. Her saat, her gün, her hafta kendinize, “Makam-mevki ya da dünyalıklar elde etmek için mi yoksa Allah Azze ve Celle’nin rızasını kazanmak için mi buradayız?” diye sormayı ihmâl etmeyeceksiniz! Vicdânınızla hesaplaşmaktan korkmayacaksınız! Yeryüzü küfürle hesaplaşma meydanıdır. Emperyalizmaya da, onun işbirlikçilerine de, “Size de, Allah’tan başka taptıklarınıza da yuh olsun!” demekten çekinmeyin!
Fincancı katırlarının ürkmesi, müstekbirlerin varlığınızdan rahatsızolması bu yolun sıradan hallerindendir. Müsterih olun!
N. E. A. 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hepimiz ara ara silkinmeye, sarsılmaya ihtiyaç duyarız. Kitap o hissiyatı fazlasıyla veriyor.
İsmi kitabın ilk yazısının adı. Yoksa kitap içerisinde farklı konulara, farklı yaralarımıza değiniyor. Kitap sadece fikir kitabı değil. Okurken bilgi anlamında da bir çok şey öğretiyor. Çakma sufi kadirov'dan, İsrail siyonizmine karşı savaşan İzzeddin Kasım'a, Nevruz'un gerçek anlamından, Osmanlı dönemi huzur derslerine, Bayrakların ne söylediğinden, ille de Kudüs 'e bir çok mevzuya açıklık getiriyor.
Kendisi İlmi Araştırmalar merkezinde hoca olduğu için, kitapta ilim talebeleri için bir çok güzel öğüt var. Hikaye var. Olay var.
Yazar net, sade bir dille davası bildiği İslamı ve o yolda ilerlemeye çalışan kardeşlerine haklı bir serzenişte bulunuyor.
Ben tek nefeste okudum.
Eğer gündeminiz; Alemi İslamsa, ümmeti dert ediyorsanız, ilim yolunda ilerlemeye çalışıyorsanız, bu kitap size çok iyi gelecek. Tavsiye ediyorum.

Kitaptan 5 Alıntı

Sevgi 
21 Kas 2017 · Kitabı okudu

Merâk ediyoruz, bugün üç maymunu oynayanlar,akan kanlar Müslüman kanı değil de Hristiyan veya Yahûdi kanı olsaydı ne yaparlardı?

Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 79 - Hüküm kitap)Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 79 - Hüküm kitap)
N. E. A. 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her genci kabiliyetine göre bir eğitime tabi tutmalı; Ebussuud olabilecek bir gençten Mimar Sinan olmasını, Mimar Sinan olabilecek bir gençten Fatih olmasını beklememeliyiz.

Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 41)Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 41)
Sevgi 
19 Kas 2017 · Kitabı okudu

Çalış ey genç adam; cehalet ardır, ona razı olan ancak himârdır!

Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 47 - Hüküm kitap)Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 47 - Hüküm kitap)
N. E. A. 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Müslümanların yeryüzünü ıslah ve imar ettiğine sadece insanlar değil, barınmaları için saraylar yapılan kuşlar, ağır kış şartlarında vahşi hayvanların telef olmaması için yiyecek bırakılan dağlar, taşlar şahittir

Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 86)Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 86)
N. E. A. 
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Oysa Osmanlı, fethettiği ülkelerin zenginliklerini Batılılar gibi sömürerek kendi topraklarına aktarmadı. Bunun içindir ki Londra'da, Paris'te New York'ta olduğu gibi İstanbul'da zenci mahalleleri bulamazsınız.

Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 158)Allah-u Ekber Yıkılsın Hayber, Selim Seyhan (Sayfa 158)