1000Kitap Logosu
Allah'a Adanmış Gençlikler
Allah'a Adanmış Gençlikler
Allah'a Adanmış Gençlikler

Allah'a Adanmış Gençlikler

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.3
38 Kişi
88
Okunma
56
Beğeni
881
Gösterim
160 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 32 dk.
Adı
Allah'a Adanmış Gençlikler
Basım
Türkçe · Türkiye · FURKAN BASIN YAYIN · Ekim 2013 · Karton kapak · 6056382437
Okuyacağınız her örnek şahsiyet, olağanüstü varlık değil bizim gibi insandır.Gençliğin tüm menfi özellikleri ile maluldür.Lakin Rabblerine olan tevekkülleri ve menhece bağlılıklarıyla gençliğin, olumsuz yönlerini terbiye etmiş, hatta hayra çevirmişlerdir.İçlerinden her biri gençliğin hırçınlık ve delikanlılığını, davada atılganlık ve fedakarlığa; merakını, ilme; güç ve kuvvetini, hizmete çevirmişlerdir.Bugünün gençliğinin dünün gençliğinden bu anlamda hiçbir farkı yoktur.Onların cehd ve gayretlerini misli ile mükafatlandıran Allah subhanehu ve teala bugünün gençlerine de lütufta bulunacaktır.Yeter ki O'na subhanehu ve teala dayanıp, izlenmesi gereken menheci izlesinler.
1 mağazanın 1 ürününün ortalama fiyatı: ₺6,7
9.3
10 üzerinden
38 Puan · 5 İnceleme
​O§E
Allah'a Adanmış Gençlikler'i inceledi.
160 syf.
·
10/10 puan
İnsana hayat veren Allah'ın, insan üzerinde nimetleri sayılamayacak kadar çoktur. Bunların başında da iman nimeti gelir. Ve her nimet gibi bu nimetin de şükrünün eda edilmesi gerekiyor. İman nimeti de; onunla amel, insanları ona davet ve onun için mücadele etmek sureti ile ancak şükrü eda edilebilir. Ve bunun için en uygun ve en verimli dönem, gençlik dönemidir. Çünkü ihtiyaç duyulan canlılık, hareket kabiliyeti, heyecan vb. durumlar gençlik döneminde görülen özelliklerdir. İslam tarihinin yakinen şahitlik ettiği, kendisini Allah'a adayan gençlerle doludur. Talut ve Calut kıssası, Uhdud ashabına konu olan genç, Ashab-ı Kehf'in gençleri ve Allah Rasûlü döneminde kendilerini Allah'a adayan güzide gençler.Güzel kitap.
Allah'a Adanmış Gençlikler
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Furkan Orun
Allah'a Adanmış Gençlikler'i inceledi.
160 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Hayat boyunca en aktif ve en güçlü olan dönemimiz gençlik döneminin önemini , harcadığımız vakitlerin ne uğruna harcadığımızı düşündüren ilim öğrenmemizi gerekli kılan İslamiyet için mücadele vermek ve doğru yolu bulmak için yazılmış bir kitap. İnsanın nefsine tatlı geldiği dünyanın toz pembe şeyleriyle kandırıldı dönem gençlik dönemidir ve en sağlam olduğumuz dönemdir kalplerimizi temiz tutup Allah’ı anıp zikretmek onun sıfatlarını ezberlemek bizi doğru yola götürecektir Eski dönemlerden İslamiyetin gençlerin eliyle buralara getirildiğini ayakta durduğunu ve şimdi ise her taraftan saldırı altında olan dinimizi gene ilim talep ederek öğrenerek ve hayatımıza idrak ederek bir direk gibi sapa sağlam sabitlemek. Allah subhanehu Teala ayaklarımızı islam üzerine sabit kılsın. Bizi doğru yola ve hidayete erdirecek olan Allah’a subhanehu Teala sığınırım. Allah’ın selamı üzerinize olsun. Allahümme amin
Allah'a Adanmış Gençlikler
OKUYACAKLARIMA EKLE
4