Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı

9,6/10  (42 Oy) · 
134 okunma  · 
42 beğeni  · 
2.264 gösterim
“ Mübarek hayatı en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alınan… Getirdiği nur ile milyarların gönlüne Sevgili, akıllarına Muallim ve ruhlarına Sultan olan Hz. Muhammed’in(sav) hayatını, Dünya Siyer ödülüne sahip Salih Suruç’un kaleminden, bir roman akıcılığı tadında, duygu ve coşku yüklü bir üslupla, iki cilt halinde(Mekke Devri- Medine Devri) siz değerli okuyucularla buluşturuyoruz…

Kitap, Efendiler Efendisinin (sav), bir mükemmel insan olarak hayatını anlatıyor, O’nun asıl gücü ve dayanağı olan manevi şahsiyetine, yani risâletine de dikkatleri çeviriyor. Bu yönüyle de, salt siyer anlatıcılığından öteye O’nun cennet iklimini tasvir ederek ortaya koyan bir eser… İnsanî özellikleri işlenirken eserde, bize yüce Rabbimizin sözlerini aktaran Peygamber Efendimizin (sav) ruhaniyetinin kapıları da aralanmakta. Bu kitabı tekrar tekrar okuma ihtiyacı duyacak ve her okuyuşta da En Sevgiliye yeniden kavuşmuş hissedeceksiniz kendinizi. O’nu (sav) nasıl sevebileceğinizi anlayacaksınız bir kez daha…

Ufuk Peygamberinin tüm zamanı kucaklayan, sonsuz saadete çağıran tatlı sesinin, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in Hayatı” isimli bu eserle yeniden yüreğinizde yankılandığını duyacaksınız. Peygamber Efendimizin hayatı, kronolojik bir disiplin içerisinde işlenirken, tarihi olaylar içerisinde O’nun ahlakî özellikleri de başarıyla vurgulanıyor. Gerekli noktalarda daha geniş açıklamalar için ayetler ve hadislere de yer veriliyor ve kabul edilmiş tefsir ve açıklamalar yolu ile konulara açıklama getiriliyor. Tüm yönleri ile Hz. Peygamberin hayatını “okumak” için, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in (sav) Hayatı”, belki de hayatınızın yeni bir dönüm noktasını oluşturacak!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  900
 • ISBN:
  9786051141848
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Okuduğum en iyi siyer kitaplarından birisiydi.En yakın zamanda bir kez daha okuyacağım. Bir müslüman peygamberini iyi tanımalı ve bilmeyenlere tanıtmalı diye düşünüyorum. Ayrıca herkese tavsiye ediyorum.

Bayan Okur 
04 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Kitap anlatmakla bitmeyeni anlatmaya çalışmış. Ve gerçekten zor olanı başaran nadir yazarlardan biri. Gerçekten kesin tavsiye ettiğim kitaplar arasındadır

Fatih* 
30 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Siyer hakkında ana hatlarıyla bilgi almak için ideal bir kitap.900 sayfa olması gözünüzü korkutmasın. Akıcı bir kitap. Yine de çekinenler için sesli kitap haline buradan ulaşabilirsiniz. http://www.resulullah.org/...ti-sesli-salih-suruc

DersaadeT 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çoğu kişiden duyarım "Dili ağır olmasın rahatça anlayarak okuyup öğreneyim." cümlesini. Bence tam bu cümleye uygun bir kitap. Hafif ve anlaşılır diliyle yazar bence her türlü okuyucuya hitap ediyor bu kitapla. Dini konulara meraklı kişilere tavsiye niteliğinde..

Taner durmaz 
06 May 20:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V)min hayatinin anlatıldığı bu kitap o zamanlar yaşanılan sıkıntıların zorlukların ve mücadele sonucu kazanımların anlatıldığı bir kitap

Yavuz selim zık 
07 Oca 21:55 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Buyurdular ki :
"Ne mutlu ben'i görüp iman edene!
Ne mutlu ben'i görmediği halde iman edene de! "
Okuyun.. yaradan rabbin adıyla okuyun ki imanınız çelik gibi olsun..

Baki Coşkun 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok akıcı elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Peygamber efendimizin hayatını okumak isteyen her kese rahatça tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca dünya siyyer ödülüde almış bir kitaptır. 2 cilttir Mekke ve Medine dönemi olarak ayrılmıştır.

Doğan Yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

efendimizi anlatan bir sürü siyer kitapları vardır piyasa da ama bunu gibi güzel yazan ,akıcı bir dil kullanan başka kitap yoktur kanımca.efendimizi en iyi bu kitapta tanıyabilirsiniz .

yunussss 
24 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu sayesinde benim peygamberimizin hayatini bilmedigim cok seyler ogrendim cok mukemmel bir kitap yazari da hic usanmadak bıktırmadan okamamiz icin yazmiş cok beyendim size de tavsiyemdir sayin degerli dim kardeslerim benim

Tolga Durak 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Siyer dalında okudugun en güzel eser hangisi" diye sorulsa hiç düşünmeden bu kitabı gösterebilirim. Muhteşem bir eser. Tereddütsüz okumaya başlayabilirsiniz

2 /

Kitaptan 4 Alıntı

"Andolsun ki, Allah Resulü, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ın çok zikredenler için güzel (mükemmel) bir örnektir." (Ahzab)

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 15 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 15 - Timaş)

Analarımıza, bacılarımıza "Ayşe-Gül" adını verdik. Onun mübarek kokusuyla, nazlı Aişe'sinin inceliğini birleştirdik böylece.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 20 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 20 - Timaş)

Siyer kitapları okumak, bir bakıma Asr-ı Saadet'le de irtibattır. Hatta o saadet asrına hayalen gitmek, ilmen ve imanen o devirde yaşamaktır.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 16 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 16 - Timaş)

Elbiseleri asla gösterişli olmazdı. Ömrü boyunca aynı anda iki elbiseye birden sahip olmadı.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 26 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 26 - Timaş)