Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı

9,6/10  (65 Oy) · 
185 okunma  · 
68 beğeni  · 
3.091 gösterim
“ Mübarek hayatı en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alınan… Getirdiği nur ile milyarların gönlüne Sevgili, akıllarına Muallim ve ruhlarına Sultan olan Hz. Muhammed’in(sav) hayatını, Dünya Siyer ödülüne sahip Salih Suruç’un kaleminden, bir roman akıcılığı tadında, duygu ve coşku yüklü bir üslupla, iki cilt halinde(Mekke Devri- Medine Devri) siz değerli okuyucularla buluşturuyoruz…

Kitap, Efendiler Efendisinin (sav), bir mükemmel insan olarak hayatını anlatıyor, O’nun asıl gücü ve dayanağı olan manevi şahsiyetine, yani risâletine de dikkatleri çeviriyor. Bu yönüyle de, salt siyer anlatıcılığından öteye O’nun cennet iklimini tasvir ederek ortaya koyan bir eser… İnsanî özellikleri işlenirken eserde, bize yüce Rabbimizin sözlerini aktaran Peygamber Efendimizin (sav) ruhaniyetinin kapıları da aralanmakta. Bu kitabı tekrar tekrar okuma ihtiyacı duyacak ve her okuyuşta da En Sevgiliye yeniden kavuşmuş hissedeceksiniz kendinizi. O’nu (sav) nasıl sevebileceğinizi anlayacaksınız bir kez daha…

Ufuk Peygamberinin tüm zamanı kucaklayan, sonsuz saadete çağıran tatlı sesinin, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in Hayatı” isimli bu eserle yeniden yüreğinizde yankılandığını duyacaksınız. Peygamber Efendimizin hayatı, kronolojik bir disiplin içerisinde işlenirken, tarihi olaylar içerisinde O’nun ahlakî özellikleri de başarıyla vurgulanıyor. Gerekli noktalarda daha geniş açıklamalar için ayetler ve hadislere de yer veriliyor ve kabul edilmiş tefsir ve açıklamalar yolu ile konulara açıklama getiriliyor. Tüm yönleri ile Hz. Peygamberin hayatını “okumak” için, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in (sav) Hayatı”, belki de hayatınızın yeni bir dönüm noktasını oluşturacak!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  900
 • ISBN:
  9786051141848
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
ebruli 
19 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okuduğum en iyi siyer kitaplarından birisiydi.En yakın zamanda bir kez daha okuyacağım. Bir müslüman peygamberini iyi tanımalı ve bilmeyenlere tanıtmalı diye düşünüyorum. Ayrıca herkese tavsiye ediyorum.

Dersaadet 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çoğu kişiden duyarım "Dili ağır olmasın rahatça anlayarak okuyup öğreneyim." cümlesini. Bence tam bu cümleye uygun bir kitap. Hafif ve anlaşılır diliyle yazar bence her türlü okuyucuya hitap ediyor bu kitapla. Dini konulara meraklı kişilere tavsiye niteliğinde..

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı benzeri kitaplar

Bayan Okur 
04 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Kitap anlatmakla bitmeyeni anlatmaya çalışmış. Ve gerçekten zor olanı başaran nadir yazarlardan biri. Gerçekten kesin tavsiye ettiğim kitaplar arasındadır

Taner durmaz 
06 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V)min hayatinin anlatıldığı bu kitap o zamanlar yaşanılan sıkıntıların zorlukların ve mücadele sonucu kazanımların anlatıldığı bir kitap

Her müslümanın okuması gereken bir kitap kesinlikle alın. Efendimizin, doğumundan ölümüne kronolojik şekilde çok güzel anlatılmış eser. Onu rehber edinmedikçe insanlığın bu sıkıntı ve manevi sarsıntılardan kurtulması da mümkün değildir.

Farkhunda 
21 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Arap tarihinin en önemli dönüm noktası olan Kuran, Elçi ve toplum arasında geçen 23 yıllık kavga bir yana dönem halk edebiyatının muazzam şiirler ve edebi metinleriyle zenginleştiği esnada ortaya çıkan Elçi ve ardından Arap edebiyatının hâlâ en büyük örneği addedilen Kuranı'n hikayesi Diyanet, Tarikatlar, Cemaat ve bir çok yayınevinde dağıtılan kitapların aksine muazzam bir tahayyül ve tasvirlerle işlenmiş. Öyle ki kitap bitinceye dek o dönemin içinde bir sandalye açmış oturma gibi bir eylem içinde olduğunu hissettiriyor.

EMİNE KOÇ 
22 Oca 22:21 · Kitabı okudu · 16 günde · Puan vermedi

Buyurdular ki "ne mutlu Beni görüp iman edene! Ne mutlu Beni görmediği halde iman edene de! Getirdiği din üzere doğan ve O na iman etme mutluluğuna eren tüm çocuklarımıza ve gençlerimize ..
Bu kitap için ne söylesem az gelir. Allah'ın kulu ve elçisi efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) 'nin hayati bize heran rehber olan ışığı ve daha neleri .... Her Müslüman'ın muhakkak okuması gereken bir kitap..

Devadon 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamberimizin (s.a.s) hayatini anlatan yalın sade dili olan bir kitap.Çok fazla ayrintiya girmeden hikaye şeklinde anlatilmaktadir. Tavsiye ederim.

Baki Coşkun 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok akıcı elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Peygamber efendimizin hayatını okumak isteyen her kese rahatça tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca dünya siyyer ödülüde almış bir kitaptır. 2 cilttir Mekke ve Medine dönemi olarak ayrılmıştır.

Esra şentuna 
10 Eki 2017 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Belkide hakikatten başlanmalı geçmişe inmeye. Müslümanız elhamdüllah demekle olmadıgını mezara girmeden anlayanlara ne mutlu.
Ona gönderilen peygamberini tanıyanın sınırlı sayıda olduğu tek diniz sanırım.

3 /

Kitaptan 35 Alıntı

Doğan ALTIN 
15 Oca 00:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Amca, dedi. Vallahi güneşi sağ elime, ayı da sol elime koyacak olsalar dahi, dinimi bırakmam ve onu anlatmaktan asla vazgeçmem.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 248 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 248 - Timaş)
Doğan ALTIN 
09 Oca 23:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Yaratan Rabbinin adıyla oku! O insanı bir kan pıhtısından yarattı. Oku Rabbin sonsuz kerem sahibidir. O Rab ki kalemle yazmayı öğretti. İnsana, bilmediği şeyleri belletti"

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 138 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 138 - Timaş)

Analarımıza, bacılarımıza "Ayşe-Gül" adını verdik. Onun mübarek kokusuyla, nazlı Aişe'sinin inceliğini birleştirdik böylece.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 20 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 20 - Timaş)

Hz. Ali
-Düşündüm ki dedi. "Yüce Allah beni yaratırken babama sormadı. Ben O'nun dinini kabul etmek için neden gidip babama danışayım ki?"
Bu anlamlı sözlerden son derece memnun oldu Efendimiz (S.A.V). Sevgiyle kucaklayıp:
-Sana yakışan, senden beklediğim de buydu zaten Ali, dedi ışıldayan alnından öperken.
Yüce Ali'nin yüreği sevinçle dolmuştu. Minik ellerini Efendimize uzattı:
-Anlat bana ey Allah'ın Resûlü! Dinini anlat, dedi heyecandan titreyen sesiyle.
Efendimiz tertemiz saçlarını okşadı ve mis kokan alnından öperek yeni dinini anlattı ona.
Hz. Ali de o an iman etti ve ilk Müslüman Çocuk olma şerefine erdi.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 153)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 153)

Hem şehit olsa neyi kaybedecekti, dünya hayatını mı? Olsun, ebedi bir hayat var ya? Dünya hayatını verip sonsuz hayatta meleklerin bile imreneceği, peygamberlerin gıpta ile bakacakları bir mertebeyi kazanmak az şey mi?

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 712 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 712 - Timaş)
Doğan ALTIN 
03 Oca 23:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Görmedin mi Rabbin fil sahiplerine ne yaptı? Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı? Üzerlerine sürü sürü kuşlar gönderdi. Onlara, çamurdan sertleşmiş taşlar atıyorlardı. Sonunda onları, (kurt tarafından) yenilmiş ekin yaprağı gibi yaptı."

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 55 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 55 - Timaş)

On yıl önce gideceği yerden yanında sadece sadık yarı Hz. Ebu Bekir'le ayrılmıştı, şimdi yüz binlerle oraya gidiyordu.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 863 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 863 - Timaş)
4 /