Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı

9,5/10  (52 Oy) · 
161 okunma  · 
54 beğeni  · 
2.565 gösterim
“ Mübarek hayatı en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alınan… Getirdiği nur ile milyarların gönlüne Sevgili, akıllarına Muallim ve ruhlarına Sultan olan Hz. Muhammed’in(sav) hayatını, Dünya Siyer ödülüne sahip Salih Suruç’un kaleminden, bir roman akıcılığı tadında, duygu ve coşku yüklü bir üslupla, iki cilt halinde(Mekke Devri- Medine Devri) siz değerli okuyucularla buluşturuyoruz…

Kitap, Efendiler Efendisinin (sav), bir mükemmel insan olarak hayatını anlatıyor, O’nun asıl gücü ve dayanağı olan manevi şahsiyetine, yani risâletine de dikkatleri çeviriyor. Bu yönüyle de, salt siyer anlatıcılığından öteye O’nun cennet iklimini tasvir ederek ortaya koyan bir eser… İnsanî özellikleri işlenirken eserde, bize yüce Rabbimizin sözlerini aktaran Peygamber Efendimizin (sav) ruhaniyetinin kapıları da aralanmakta. Bu kitabı tekrar tekrar okuma ihtiyacı duyacak ve her okuyuşta da En Sevgiliye yeniden kavuşmuş hissedeceksiniz kendinizi. O’nu (sav) nasıl sevebileceğinizi anlayacaksınız bir kez daha…

Ufuk Peygamberinin tüm zamanı kucaklayan, sonsuz saadete çağıran tatlı sesinin, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in Hayatı” isimli bu eserle yeniden yüreğinizde yankılandığını duyacaksınız. Peygamber Efendimizin hayatı, kronolojik bir disiplin içerisinde işlenirken, tarihi olaylar içerisinde O’nun ahlakî özellikleri de başarıyla vurgulanıyor. Gerekli noktalarda daha geniş açıklamalar için ayetler ve hadislere de yer veriliyor ve kabul edilmiş tefsir ve açıklamalar yolu ile konulara açıklama getiriliyor. Tüm yönleri ile Hz. Peygamberin hayatını “okumak” için, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in (sav) Hayatı”, belki de hayatınızın yeni bir dönüm noktasını oluşturacak!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  900
 • ISBN:
  9786051141848
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
ebruli 
19 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okuduğum en iyi siyer kitaplarından birisiydi.En yakın zamanda bir kez daha okuyacağım. Bir müslüman peygamberini iyi tanımalı ve bilmeyenlere tanıtmalı diye düşünüyorum. Ayrıca herkese tavsiye ediyorum.

Bayan Okur 
04 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Kitap anlatmakla bitmeyeni anlatmaya çalışmış. Ve gerçekten zor olanı başaran nadir yazarlardan biri. Gerçekten kesin tavsiye ettiğim kitaplar arasındadır

DersaadeT 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çoğu kişiden duyarım "Dili ağır olmasın rahatça anlayarak okuyup öğreneyim." cümlesini. Bence tam bu cümleye uygun bir kitap. Hafif ve anlaşılır diliyle yazar bence her türlü okuyucuya hitap ediyor bu kitapla. Dini konulara meraklı kişilere tavsiye niteliğinde..

Taner durmaz 
06 May 20:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V)min hayatinin anlatıldığı bu kitap o zamanlar yaşanılan sıkıntıların zorlukların ve mücadele sonucu kazanımların anlatıldığı bir kitap

Yavuz selim zık 
07 Oca 21:55 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Buyurdular ki :
"Ne mutlu ben'i görüp iman edene!
Ne mutlu ben'i görmediği halde iman edene de! "
Okuyun.. yaradan rabbin adıyla okuyun ki imanınız çelik gibi olsun..

Farkhunda 
21 Haz 15:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Arap tarihinin en önemli dönüm noktası olan Kuran, Elçi ve toplum arasında geçen 23 yıllık kavga bir yana dönem halk edebiyatının muazzam şiirler ve edebi metinleriyle zenginleştiği esnada ortaya çıkan Elçi ve ardından Arap edebiyatının hâlâ en büyük örneği addedilen Kuranı'n hikayesi Diyanet, Tarikatlar, Cemaat ve bir çok yayınevinde dağıtılan kitapların aksine muazzam bir tahayyül ve tasvirlerle işlenmiş. Öyle ki kitap bitinceye dek o dönemin içinde bir sandalye açmış oturma gibi bir eylem içinde olduğunu hissettiriyor.

Her müslümanın okuması gereken bir kitap kesinlikle alın. Efendimizin, doğumundan ölümüne kronolojik şekilde çok güzel anlatılmış eser. Onu rehber edinmedikçe insanlığın bu sıkıntı ve manevi sarsıntılardan kurtulması da mümkün değildir.

Devadon 
30 Ağu 21:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamberimizin (s.a.s) hayatini anlatan yalın sade dili olan bir kitap.Çok fazla ayrintiya girmeden hikaye şeklinde anlatilmaktadir. Tavsiye ederim.

Baki Coşkun 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok akıcı elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Peygamber efendimizin hayatını okumak isteyen her kese rahatça tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca dünya siyyer ödülüde almış bir kitaptır. 2 cilttir Mekke ve Medine dönemi olarak ayrılmıştır.

Doğan Yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

efendimizi anlatan bir sürü siyer kitapları vardır piyasa da ama bunu gibi güzel yazan ,akıcı bir dil kullanan başka kitap yoktur kanımca.efendimizi en iyi bu kitapta tanıyabilirsiniz .

2 /

Kitaptan 16 Alıntı

Analarımıza, bacılarımıza "Ayşe-Gül" adını verdik. Onun mübarek kokusuyla, nazlı Aişe'sinin inceliğini birleştirdik böylece.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 20 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 20 - Timaş)

Hz. Ali
-Düşündüm ki dedi. "Yüce Allah beni yaratırken babama sormadı. Ben O'nun dinini kabul etmek için neden gidip babama danışayım ki?"
Bu anlamlı sözlerden son derece memnun oldu Efendimiz (S.A.V). Sevgiyle kucaklayıp:
-Sana yakışan, senden beklediğim de buydu zaten Ali, dedi ışıldayan alnından öperken.
Yüce Ali'nin yüreği sevinçle dolmuştu. Minik ellerini Efendimize uzattı:
-Anlat bana ey Allah'ın Resûlü! Dinini anlat, dedi heyecandan titreyen sesiyle.
Efendimiz tertemiz saçlarını okşadı ve mis kokan alnından öperek yeni dinini anlattı ona.
Hz. Ali de o an iman etti ve ilk Müslüman Çocuk olma şerefine erdi.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 153)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 153)

Hem şehit olsa neyi kaybedecekti, dünya hayatını mı? Olsun, ebedi bir hayat var ya? Dünya hayatını verip sonsuz hayatta meleklerin bile imreneceği, peygamberlerin gıpta ile bakacakları bir mertebeyi kazanmak az şey mi?

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 712 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 712 - Timaş)

"Andolsun ki, Allah Resulü, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ın çok zikredenler için güzel (mükemmel) bir örnektir." (Ahzab)

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 15 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 15 - Timaş)

İnsanlara haksızlık edilmesi şöyle dursun, minik bir karıncanın bilerek incinmesine bile gönlü razı olmazdı. Yüreği öylesine sevgi ve şefkatle doluydu ki tüm canlıların korunmasını isterdi. "Yeryüzündekilere rahmet edin (acıyın) ki, gök ehlide size rahmet etsin (acısın)" derdi.
İnsanlık dünyası, Onun bu şefkat ve sevgi dolu mesajlarına bugün ne kadar da muhtaç...

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 112)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 112)

On yıl önce gideceği yerden yanında sadece sadık yarı Hz. Ebu Bekir'le ayrılmıştı, şimdi yüz binlerle oraya gidiyordu.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 863 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 863 - Timaş)

Siyer kitapları okumak, bir bakıma Asr-ı Saadet'le de irtibattır. Hatta o saadet asrına hayalen gitmek, ilmen ve imanen o devirde yaşamaktır.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 16 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 16 - Timaş)
2 /