Altın Cariye Safiye

7,9/10  (21 Oy) · 
96 okunma  · 
18 beğeni  · 
905 gösterim
Kader zarını atar, Nurbanu Valide Sultan’la, küçük kuzeni Sophia Baffo’nun yolları yıllar sonra Osmanlı Haremi’nde kesişir. Sophia Baffo’nun ihtişam aşkıyla, esaret ateşi arasındaki gitgelleri bundan sonra yakıcı bir hırsa dönüşür. Göz kamaştırıcı saray hayatı Sophia’yı pençesine alacaktır. O, Nurbanu Valide Sultan’ın bir gecede yedi kere baba olan, çocuklarının sayısını kimsenin bilmediği, yaşadığı hayatla payitahta isyan tohumları eken veliaht oğlu Üçüncü Murad’la evlendirmesi için yoluna çıkmış bir melektir sanki. Sophia gizemli bir nedimeye dönüşür. Altın saçlı Safiye dilden dile dolaşan bir efsanedir artık. Bu arada kuzenlerin yüreğine kuşkular, korkular düşmeye başlamıştır. Nurbanu’yla Safiye arasında imparatorluğun hayatını etkileyecek bir iktidar mücadelesi filizlenmeye yüz tutar. Sonunda, Altın Saçlı Safiye efsanesi, çapkın Padişah’ın kulağına da gider... Ama kaderin daha söyleyecek çok sözü vardır.
Haremin büyülü atmosferinde kadınların bıçak kadar keskin mücadelesi. Fırtına gibi esen entrika, kıskançlık, kin, sevda dolu hayatların romanı.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  848
 • ISBN:
  6054482863
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kuzende olsalar taht savaşlarının birbirine düşman edeceği iki kadın.Nurbanu Sultan onu oğluna eş olarak hazırlarken,sonunun kuzeninin hırsları ve entrikalarının hazırladığını bir biçimde olacağını tahmin etseydi acaba onu yinede kanatsız melek olarak görür müydü? Aynı kandan gelen bir zamanlar saf ve iyi niyetli olan bu iki kuzen Osmanlı sarayında söz sahibi olabilmek adına ne kadar ileri gideceklerdi?
Saray sultanlarının birbirlerine karşı verdikleri acımasız savaşın içinde kaybolacaksınız...

Nur 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Nurbanu'dan sonra babama bu kitabı aldırmıştım. Kitap gerçekten harika. Osmanlı dönemini, entrikaları gerçekten çok iyi anlatıyor. Tarihin kadınlarının sivri zekaları bu kitapta çok iyi bir şekilde anlatılmış. Kitaplığıma her baktığımda bu kitabı elime alır, rastgele bir sayfa açar ve o sayfayı okumaya başlarım. Her okuyuşumda da her şeyi hatırlarım. Unutulmayacak muhteşem bir kitap.

DERYA 
11 Mar 01:57 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazarın diğer kitaplarına göre biraz sönük ve yavan buldum...Demet altınyeleklioğlu tarihi roman denince ilk aklıma gelen yazarlardan...belki beklentimin fazla olmasından kaynaklı bir durumdur...

Yağmur 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk bölüm,olayın nereye gideceğini anlatıyor ve sürükleyici bir şekilde başlıyor. Daha sonra en başa, Nurbanu'nun Safiye'yi himayesine almasıyla devam ediyor.Oğlu III. Murad'ı cariyelerle oyalıyor, kendisi ve Sokullu Mehmet Paşa devleti idare ediyor.Çünkü oğlunu da hizaya getirmesi gerekmektedir.Murad'ın kaç çocuğu olduğu bile sayılamıyor,o derece yoldan çıkmış bir haldedir Murat. Saray ahalisi yavaş yavaş padişah aleyhinde dedikodularla çalkalanmaya başlayınca Nurbanu, Safiyeyi koyuyor sahneye. Murad diğer cariyeleri bırakıp Safiye'yle evleniyor. Ve Nurbanu'yla Safiye arasında muhteşem bir iktidar savaşı başlıyor.Aslında kuzen olan bu kadın nasıl sonradan barışıyorlar?Nurbanunun ölürkenki sözleri benim bile canımı acıtmışken Safiyenin canını nasıl acıtmasındı ki.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Cem 
06 Tem 00:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Haremin ikinci baffosu kuzeni tarafından yetiştiririp kuzeninin hayatına son veren bir güzelin hikayesi ... altın saćlarıyla nam salıp 3.muradın kalbini mühürlemesi ....

Kitaptan 1 Alıntı