Amerikan Köpekleri

7,3/10  (6 Oy) · 
28 okunma  · 
3 beğeni  · 
483 gösterim
Amerikalının, siyah insanların bir ruhu olduğuna inanması iki yüz sene sürdü. Batı uygarlığı tarihi aynı zamanda istila tarihidir. Üç yüz yıl madenleri çaldılar, son elli yıldır, alışveriş merkezleri kurup ülkeleri soymanın adına "ekonomi, küreselleşme" diyorlar. Ekonominin bize öğrettiği tek gerçek, terbiyesiz, ahlaksız insanların da kahraman olabileceği...

Bu kadar kahpece, iğrenç bir yayın politikası, sivil kurumları, gazeteci derneklerini, devleti rahatsız etmedi. Ayrıca, Amerikan bayrağını şanla-şerefle-gururla dalgalandıran bu özgür TV'nin bugünlerdeki programlarına, emekli paşaların zırt pırt çıkıp konuşması ne anlama geliyor? At iti, it izine mi karışıyor.

Bizimle aynı topraklarda büyümüş, aynı suyu içmiş, aynı okullarda okumuş, densiz, fütursuz insanlar, herkesin milli duygularını, milli onurunu dalgaya alarak, Amerikan bayrağı sallıyor. Bu insanlar kimdir, bu tuhaf, hain fikirlere nasıl geldiler. Nerede büyüdüler? Hangi kültürde yetiştiler?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786054401949
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
ihtiyar 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu

Ortodoğudaki ülkeler İran ve Suriye hakkında yazarın düşünceleri ilginç ki şuan için Suriye'de olan olaylar ve İran'ın tutumu ne kadar Amerika karşıtı olursanız olun kitapla çatışmakta. İnsanlık adına çatışmakta. Amerika ve emperyalizme bakışı doğru olmakla birlikte(bence), yazarın bazı röportajlarında söyledikleri yüzünden kendisine olan küsmüşlüğüm devam etmektedir. Yazar bu durumdanda çok haberdardır ya, kendi kendime küsmüşüm. Okuyordum kitaplarını, artık okumuyorum. Küstüm çünkü! Ama bu kitap okunmaz demiyorum. Okuyun karar verin.

Kitaptan 1 Alıntı