Amma da Accayip Dünya 1. Cilt

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
362 gösterim
Tarık Dursun K'nın Yaratıcılığı Nereden Besleniyor?

Öykü ve romanlarıyla tanıdığınız deneyimli yazar Tarık Dursun K.'nın ilgi alanının ne kadar geniş ve zengin olduğunu bu kitapla daha iyi anlayacaksınız. Belki de Tarık Dursun K. çapında yazarların dünyası hep böyle zengindir de bunu okurlarıyla bu tarzda paylaşan pek yoktur.

Aynı zamanda gazeteci şapkası da olan Tarık Dursun K.'nın sinemaya olan ilgisini biliyoruz ama o sadece sinemayla değil, Güneş'in sıcaklığından okyanusların derinliğine, bilim dünyasındaki son gelişmelerden kadın ve erkek dünyasının farklılıklarına, aşkın ve cinselliğin sırlarına, ünlülerin tuhaflıklarından, tuhaf ünlülere kadar pek çok şeyle yakından ilgileniyor.

Tarihe geçen ünlü çiçekleri ve otomobilleri, Osmanlı'nın gündelik yaşamının nasıl olduğunu, 36 Osmanlı padişahının nasıl öldüğünü, en uzun süre iktidarda kalanları da araştırıyor, en bilge kişileri de...

Uzun lafın kısası, bu kitap sadece deneyimli bir yazarın zengin ilgi ve merak dünyasına girme olanağı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yazarların yaratıcılığının arka planına ulaşmayı, sırlarına vakıf olmayı da mümkün kılıyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2005
 • Sayfa Sayısı:
  173
 • ISBN:
  9789756154113
 • Yayınevi:
  Aykırı Yayınları
 • Kitabın Türü: