Ammar Bin Yasir

8,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
502 gösterim
"Ashabım gökteki yıldızlar gibidir... Hangisine uyarsanız uyun, Allah ın sevgisine kavuşursunuz." Kimdi bu ashab? Bu ashab, sevgili Peygamberimiz i sağlığında gören, Onunla birlikte olan dostlarıydı. Acıyı, hüznü, sevinci ve rahmeti Onunla paylaşanlardı...

Öyleyse bizler, ashab veya sahabi dediğimiz, sevgili Peygamberimiz in bu can dostlarını yakından tanımalıydık. İşte Ammar bin Yasir böyle bir anlayıştan hareketle hazırlandı. Hep kalın kitaplar arasında, bölük pörçük ve bir bütünlük olmadan bahsedilen, sevgili Peygamberimiz in yakın arkadaşlarının hayatları, ulaşılabilen güvenilir kaynaklar taranarak, anlaşılır bir dille okuyucuyla buluşturulmaya çalışıldı. Daha doğrusu hayatları dramatize edildi. Günümüzde bağlantı kurularak, daha kolay anlaşılmalarına gayret edildi. Hepsinden önemlisi, sevgili Peygamberimiz ve çevresi de bu vesile ile tanıtılmaya çalışıldı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1998
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9789754732214
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Sümeyye K. 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ölüm ne kelime Sümeyye için. Allah'ın Rasûlü'nün müjdesini almıştı. Ölüm yeni yaşama başlangıçtı Sümeyye için. Artık o başlangıç için acele de ediyordu.

Ammar Bin Yasir, Muharrem ErgülAmmar Bin Yasir, Muharrem Ergül