Ammar Bin Yasir ve Sabır

Ali Haydar Zuğurlu

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
240 syf.
10/10 puan verdi
Ashabım yıldızlar gibidir hangisine uyarsanız doğru yolu bulursunuz Hadis-i şerif Ammar bin yasin ilk müslümanlardan olup annesi İslamı ilk kadın şehidi ve rivayetlere göre soyu türkülerden gelen sümmeyedir babası yasir annesi sümmeye ve kardeşi Abdullah küfre dünsün diye işkencelerle şehit edilmişler Ammar ise peygamberimizin a.shep övgüsünde ve yakınında Yıllar önce son rızkın süt olacaktır demiş peygamberimiz a.s ve ölümün isyancı kızgın bir topluluğun eliyle olacak haberini vermişti öylede oldu Fırat nehrin kenarında hz ali ve Muaviyenin anlaşmazlında çıkan savaşta oruçlu iken son rızkını süt ile iftarını açıp şehadet şerbetini içmiştir Rabbim hepimizi onların yolunda gitmeyi hayatlarından ibret almayı ve dersler almayı nasip etsin inşallah İstikbal islam'ındır/ Ammar bin yasir
Ammar Bin Yasir ve Sabır
Ammar Bin Yasir ve SabırAli Haydar Zuğurlu · Buruc Yayınları · 201259 okunma
Reklam
240 syf.
·
Puan vermedi
·
25 saatte okudu
Kitap Ammar bin Yasir’in hayatı çok güze ele almış. Okurken sizi o atmosfere götürebiliyor. O dönemin işkence duygusu çok güzel bir şekilde yansıtılmış. Romanı okuduktan sonra Ammar hakkında gerekli bilginin tümüne sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca İslam tarihinin bir özet şeklinde yeniden tekrar edebiliyorsunuz. Birçok yerde Ashab dönemi ile günümüzün karşılaştırılması çok iyi olmuş. Ayrıca yazarın romanda gerçeklere bağlı kalmada son derece titiz davranması insana güven duygusu veriyor. Dili yeterince sade.
Ammar Bin Yasir ve Sabır
Ammar Bin Yasir ve SabırAli Haydar Zuğurlu · Buruc Yayınları · 201259 okunma
240 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
SABIR GÜZELDİR, SABIR EDENLERİ DE GÜZEL EDER.
Ammar b. Yasir! Hiç şüphesiz Hz. Ammar b. Yasir’in (ra.) hayatı da önemli bir mihenk ve meşaledir. Bu hakikat şuuruyla onun hayatı; İslam’ın emirlerine, Hz. Peygamber Efendimiz’in (sas.) öğretilerine ve İslam tarihinin seyrine sadık kalınarak hazırlandı.
Ammar Bin Yasir ve Sabır
Ammar Bin Yasir ve SabırAli Haydar Zuğurlu · Fecr Yayınları · 201959 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.