Anadolu Ezgisi

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
161 gösterim
Anadolu Ezgisi, söz ve sözcük kümelerinin taşıdığı iç anlamlara da dikkat edilirse, günümüzde aydınlarımızın tartıştığı, oysa tartışılmayacak kadar açık gerçekleri anlatmaya çalışmaktadır. Anadolu'nun dününden günümüze en güncel konuları ele almaktadır.

Bir ezgidir, çünkü doğal yapısı, kültürel derinliği ve özellikleriyle Anadolu'yu tanımlayacak başka bir söz yoktur. Ezgidir, çünkü içinde yalnızca bilgi değil duygunun da bulunduğu bir müzikalite olması düşünülmüştür.

Tıpkı türkülerimiz gibi içinde gurbet ve sıla duygusuna dayanan birtoprak kokusu ve sıcaklığı bulunmaktadır. Okunduğu zaman görülecektir ki, bir aydın olarak öldüğümüz zaman bizi kucaklayarak kendisine benzetecek fakat bambaşka bir anlam katacak olan topraklara yazılmış bir serenattır.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  154
 • ISBN:
  9789753383691
 • Yayınevi:
  Akçağ Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kader Demirtaş 
26 Şub 19:01 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Aşkımızın sekizinci köşesi Anadolu...
Gönlümüzdeki dertlerin tasviri ve neler yapılması gerektiği konusunda ne güzel cümleler bunlar... Altını çize çize okuduğum bu kitabın her cümlesinden sonra "Allah aşkına bu cümleyi nasıl düşündünüz, nasıl yazdınız bunu?" diye mutlu bir ifadeyle hep sorguladım. Bu kadar beğeneceğimi tahmin etmeyerek başladım bu kitaba. Ama ne kitap ki bu satırlar ancak bir altın kalemden akıp gelmiş olmalı. Sizi görme ve sizinle tanışma fırsatım olduğu için çok mutluyum sayın hocam. Kaleminize ve ona ses veren yüreğinize sağlık.

Kitaptan 3 Alıntı

Seher Demir 
27 Şub 22:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kıskançlıklarım, ihmallerim, tembelliklerim, bahanelerim, kinlerim ve öfkelerim, ruhumun ve beynimin demir buğalıkları! Sizi erdem ateşinde eritirim bir bir. Ey aklım ve bilgim! Birleşin ve parmaklarımda erdemden bir güç olun kötülüklerle savaşmak için.

Anadolu Ezgisi, Alemdar Yalçın (Sayfa 141)Anadolu Ezgisi, Alemdar Yalçın (Sayfa 141)