Ancak Bir Benzerim Öldürebilir Beni

6,9/10  (18 Oy) · 
92 okunma  · 
15 beğeni  · 
774 gösterim
Kimi geceler, babası, sadece üzerini örtüp saçlarını, yüzünü, alnını okşamakla yetinmezdi. Yatağının bir kenarına ilişir, gizli gizli bir şeyler fısıldardı. Sanki ona yattığı yerde nasihat ederdi. Pişmanlıklarını, görüp geçirdiklerini anlatırdı. Hayatın çok ama çok ağır, taşınması çok zahmetli bir yük olduğunu anlatırdı sanki. Oğlu, bu fısıltıları duymak için bütün dikkatini harcardı ama nafile, duyamazdı. Babası daha sonra kalkar, yüzünü seyrederdi oğlunun. Babasının alkollü nefesini hissederdi. Küskün, kaybetmiş bir insanın kokusuydu bu. Yaralanmış umudun kokusuydu. Ve bazen oğlunun yüzüne ılık ama içini dağlayan damlalar düşerdi. Böyle anlarda oğlunun yüreği acıyla küskün, kaybetmiş ve buruk bir coşkuyla açılır, gözlerini daha sıkı yumar, kalbi daha hızlı atardı.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2006
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789754782554
 • Yayınevi:
  Tekin Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Kaonashi 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Cezmi Ersöz kitaplarını liseye başlarken filan, ergenlik bunalımı içerisindeyken okumuştum. Pek bir hayran kalmıştım.
Okudukça ve yaş aldıkça Cezmi'nin salt belirli ruh durumuna sahip bir kitleye hitap ettiği kanısındayım. Kendi de bilmiyor belki bunu. Genç kızlar arasında çok seviliyorsunuz Cezmi Bey. Ama o kadar.
Ağır, sıkılgan ve umutsuz havalar..Aşk ağırdır ve o ağırlığı okuyucular da yüreklerinde hissetmelidir duygusu bana göre değil.

Yaşam kuş tüyü gibi olmalıdır. Sevgi de öyle.

Kitaptan 4 Alıntı