Adı:
Angel Dayı
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058123984
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Renkli Bahçe Yayınları
Baskılar:
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
210 syf.
·Beğendi·8/10
İstanbul ve Ankara nın tüm kitap evlerini taradım bu kitabı bulamadım. Aldığım cevap hep aynıydı." baskısı yok". Sonunda internet den buldum , satın aldım ve okudum.
İki ayrı kahramanın hikayesi birbiriyle ilintili bir tarz da kaleme almış yazar..Biri Angel Dayı diğeri Kozma..Yine ilginç fikir ve görüşlerin, iddialı düşünlerin uçuştuğu , yine yoksulluğun, yine insan ilişkilerinin ilginç yaklaşımları... Tam bir Israti klasiği.
Israti yi okumak isteyenlere bu kitaba öncelik vermelerini öneririm...
Ben zevk ve beğeniyle okudum.
Beğeneceğinize eminim...
İyi okumalar dileğimle....
210 syf.
·8/10
Aklımda kalan Angel Dayı'nın karısıyla evlenirken onun kulak arkasındaki kire dikkat etmemesi sonucu yaşadığı pişmanlıktır. Kadın sonraları epey pis çıkmıştı, kitapta topluma bedensel temizliğin önemi acı bir örnekle anlatılıyor.
210 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Angel Dayı ve Kozma ilk başlarda yaşama sevinci olan iki güçlü,ne yaptığını bilen karakter....Hayata dair derslerle dolu bir klasik kitap...Okuması keyifli ve akıcı...
176 syf.
·2 günde·7/10
Iki karakter... Angel dayi ve Kozma... Birisi caliskan, bonkör digeri hirsli, haydut... Ama ikisi de sözünün eri ve güclü... iki farkli hayat ama ayni acilar...
210 syf.
·Puan vermedi
️Panait İsrati'nin okuduğum ilk kitabıydı. Kitabı okurken hem Angel dayı hem de Kozma bana yakın zamanda okuduğum Zorba karakterini hatırlattı. Yaşlılığını kabul etmeyen ihtiyar delikanlıların hikayesi. Dolu dolu yaşanmış bir hayatın bizlerevyansıması.
️İki ayrı kahramanın hikayesi birbiriyle ilintili bir tarz da kaleme almış yazar. Biri Angel Dayı diğeri Kozma. Yaşanmışlıklar sonucu ortaya atılan fikirler, köy yaşantısın fakirliği İstiatri'nin usta kalemiyle sunulmuş.
️Yasama coşkun bir tutkuyla bağlı iki dev adamın korkunç sonları. Angel Dayi ve Kozma, kolay kolay unutulmayan o garip ve şaşırtıcı tiplerden. Eski Romanya`nin pitoresk dekoru içinde gecen ve hareketli serüvenlerle dolu bu kitapta yazar, insanlık ve erdem konusundaki kendi görüş ve düşüncelerini sürükleyici bir roman anlatımı içinde sunuyor.
Keyifli okumalar 🤓
128 syf.
·Puan vermedi
Sonra kapıyı ardına kadar açtı, eşiğe çıktı,bir adamın yüzüne tükürür gibi önüne hızla türküdü ve dedi ki:
- Al sana,sefil talih! Sen belimi büküyorsun ama ben işte doğrulup senin yüzüne tükürüyorum. Al sana !

Panait Istrati~Angel Dayı~syf 14~Varlık Yayınları

Bir yok oluşun öyküsü Romen edebiyatının en iyi örneklerinden...
İnsan deliliği uğrunda ölmesini bilmeli. Ama hiçbir zaman başkasının deliliğine karışmamalı.
İnsanı ezen, bedeni kangren eden ve kafayı unutturan hayattan hiçbir şey ummamalı, beklememelisin .
Yalnız o, yeryüzünde yaşayan hayvanların en yırtıcısı olan insan, geçtiği her yere ölüm, sefalet, kölelik tohumlarını eker...
Yemek yerken uyuyan bir kadın; saman gibi yanan gösterişli bir ev; kaybolan hayvanlar; ölen çocuklar; adamın kafasını sopalarla kırdıran altın ve ertesi gün kirlenen temiz bir gömlek edinmek için yirmi yıl didinmek. Bütün bunlar, kafamdan ayrılmış, üstünü örten çullar kadar bana yabancı olan bu beden için, şimdi çürüyen, artık leşten başka bir şey olmayan bu beden için! Şu anda kurtlara olduğu gibi, kargaralara da yem olmasını istediğim bu cesedin kölesi olarak bütün bir ömür, tam bir çeyrek asır geçirdim, çürümeyen ve kurtların dokunamayacakları bir kafaya, bir beyne sahip olduğumun bir an bile farkına varmadım.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Angel Dayı
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058123984
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Renkli Bahçe Yayınları
Baskılar:
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı
Angel Dayı

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 3 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0