Anlaşmak ve Anlaşamamak

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
86 gösterim
Felsefeyi çocukların gündelik yaşamına ustalıkla yerleştiren ve dünyada milyonlarca okura ulaşan "Çıtır Çıtır Felsefe" dizisinin 30. kitabı, gündelik ve toplumsal hayatı etkileyen "anlaşmak" ve "anlaşamamak" konularını tartışmaya açıyor. Dizinin yaratıcısı Brigitte Labbé, çocukların sık karşılaştığı farklı farklı görüşlerden ve deneyimlerden örnekler vererek, diyaloğu, uzlaşıyı, fikir ayrılıklarını, düşüncelerin değişmesini ve insanlığın gelişimini anlatıyor. Jacques Azam'ın karikatür tadındaki desenleri de, okul çağındaki filozofların çok yönlü düşünmesine katkıda bulunuyor. Her yaştan okuru etkileyen, sorular sormayı gündelik yaşamın bir pratiği haline getirmeye özendiren, eğitimcilerin ve ebeveynlerin ilk okuma önerileri arasındaki dizi, yeni kitaplarıyla zenginleşiyor.

Kimileri için güzel olan, kimileri için çirkindir; bazıları için kötü olan, diğerleri için kötü olmayabilir... Burada adil bulduğumuz, ama başka yerde haksızlık sayılan şeyler vardır; bugün yasak olana, yarın belki de izin verilir... Yüzlerce ve yüzlerce şey konusunda insanlar aynı fikirde değildir, ama bir anlaşmazlıktan diğerine, yeni bakış açıları, fikirler, düşünceler, görüşler oluşur.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  40
 • ISBN:
  9786059405317
 • Çeviri:
  Azade Aslan
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Erhan Korkmaz 
05 Nis 20:49 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Anlaşmak demek, birbirini anlamak demek. Aynı fikirde olmak gerekmez ve çevremizin fikirlerini bilmek iyidir. Farklı fikirler, farklı bakış açıları kazandırır. İnsanlarla konuşmaktan çekinmemeliyiz. Yine harika bir kitap yazmış, yazar.