Anlatmak İçin Yaşa Detective D. D. Warren Serisi 4

8,3/10  (29 Oy) · 
75 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.002 gösterim
Bazen en çarpıcı suçlar, evinize en yakın olanlardır...

Boston bölgesinde peşi sıra gerçekleştirilen iki ailenin esrarengiz katliamı, tecrübeli dedektif Warren'ı harekete geçirir. Aklında tek bir soru vardır: Aynı trajediyi paylaşan birbirinden bağımsız iki aile arasında ortak bir nokta olup olmadığı...

Danielle, yaklaşık yirmi beş yıl önce hayatını altüst eden aile faciasının izlerini hâlâ taşımaktadır. Üzerindeki psikolojik yükü hafifletmek adına kendini pediatrik psikiyatri servisindeki çocukların tedavisine adamıştır.

Victoria, normalliğin ne olduğunu hatırlamakta güçlük çeken özverili bir annedir. Sorunları olan oğluna her koşulda göz kulak olmakta kararlıdır; en büyük tehdit evin içinden geliyor olsa bile...

Kitapları tüm dünyada 20 milyondan fazla satan ödüllü yazar Lisa Gardner'ın akıllara durgunluk veren, gerilim yüklü bu romanında, üç kadının yaşadığı sıra dışı olaylar beklenmedik bir biçimde birbirine bağlanır ve geçmişten gelen günahlar sarsıcı bir şekilde su yüzüne çıkar.

"Lisa Gardner nefes kesen, gerilim yüklü bu olağanüstü romanıyla hayranlarını yanıltmayacak!"
-Harlan Coben-

"Dedektif Warren, yeni ve heyecan verici bir gerilim hikâyesiyle geri dönüyor. Yazar, nasıl bir sonla karşılaşacağınızı kesinlikle sezdirmiyor. Tek kelimeyle 'kusursuz' bir roman!"
-Booklist-

"Macera yüklü bir roman...
Her an yeni bir aksiyonla karşılaşacağınız bu kitapta Gardner muhteşem bir iş çıkarmış."
-Kirkus Reviews-

"Gardner'ın buram buram gerilim kokan yeni romanında üç kadının heyecan dolu yaşanmışlıklarına şahit olurken, kalp atışlarınızın hızına engel olamayacaksınız!"
-Romantic Times-
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9786053480747
 • Orijinal Adı:
  Live To Tell
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
 09 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Üç kadının yaşantısının ilginç bir şekilde kesişmesi ile ortaya çıkan muhteşem bir kurgu.Kahramanın biri dedektif, biri sorunlu bir çocuğun annesi, bir diğeri ise çocuklarla ilgilenen bir bakım evinde çalışıyor....Her zaman ki gibi muhteşem bir eser, okumanızı tavsiye ederim.Çocuk ruh sağlığının ne kadar hassas olduğunu çok güzel anlatmış Lisa Gardner...

Sevgi Sertel 
04 May 12:32 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Lisa Gardner'ın kitaplarını yeni okumaya başladım. Bu okuduğum ikinci kitabı ve yine keyifle okudum.

Bu seferki konusu aşırı derecede sorunlu çocuklar ve onlarla mücadele eden ve edemeyen aileler…

Boston'da iki aile arka arkaya feci şekilde öldürülüyor.
D.D.,yine olayları araştırırken, birbiriyle bağlantılı noktalar keşfediyor ancak kanıt bulamıyor.
Sorunlu olan çocukların tedavi gördüğü bir merkezde, katledilen ailelerin de çocuklarının da orada öncesinde tedavi görmesi üzerine, araştırmalar merkez üzerinde yoğunlaşıyor.
Merkezde hemşirelik yapan Danielle'nın geçmişinde, ailesinin 25 yıl önce katledildiği ve bu vahşetten tek kurtulanın kendisinin olduğu ortaya çıkıyor.
D.D merkez deki çalışanların üzerine yoğunlaşırken, yine merkezden bir çocuk, ailesi ve bu sefer Danielle de ortadan kayboluyor….
Bundan sonrası için kitabı okumalısınız. Ben severek okudum. Tavsiye ederim.

Tolga Önver 
19 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · 5/10 puan

Lisa Gardner'ın “Son Yüzleşme” kitabını okuduktan sonra, bu kitap bende yüksek bir beklenti oluşturmuştu. Polisiye ve gerilim kitaplarına ilgim de düşünülünce, keyifli saatlerin beni beklediği sanısıyla romanı okumaya başladım. Her geçen sayfa beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı dersem abartı olmaz. Bir kitabı beğenmemek çok zor söyleyebileceğim bir şey. Sonuç olarak büyük bir emek ve çalışma isteyen bir meziyettir yazarlık. O yüzden eleştiri yaparken hassas olmaya özen gösteririm. Kitaba gelirsek, özellikle polisiye romanların inceleme/araştırma, zeka oyunları eşliğinde katili yada suçu adım adım aydınlattığını biliriz, ama bu romanda polisin “ki bu polis, kitabın baş karakterlerinden biri” olayı çözmeyle ilgili hemen hemen hiçbir şey yapmıyor. Kitabı okurken neden bu araştırılmıyor ki deyiveriyorsunuz. Kitap için seçilmiş ana konu da “çocuk psikiyatrik hastalar” oldukça vahşi portrelenmiş. Gerçeklik ve olabilirite çokça zorlanmış. Uzun lafın kısası, okuduğum az sayıdaki vasat kitaplardan biri.

niluferinkitapligi 
06 May 18:31 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sanılanın aksine,polisiye yazmak riskli bir girişimdir.Kalemi elinize alıp,içinizden ne geçiyorsa yazma lüksünüz yoktur;zira -anlatıcı- her zaman duygu ve mantığını saklayıp,objektif aktaran rolüne bürünmek zorundadır.Mağduru koruyamazsınız,suçluya öfke savuramazsınız ve iyiler kazanmayacaksa o romanı yazamazsınız;çünkü kaleminizin bile tarafı vardır ve bu taraf hep iyilerden yanadır.
"Anlatmak İçin Yaşa";Lisa Gardner'in değişmeyen kadın dedektif karakterini yine başarıyla konuşturuyor.Peşpeşe gerçekleşen iki aile katliamı arasında kalan dedektif Warren'in suçluya ulaşma süreci okuyanı büyülüyor.Çocuk tacizleri,susmaya mahkum edilen anneler,küçücük çocuklara kirli elleriyle uzanan caniler;soluksuz okuyacaksınız.
Lisa GARDNER,kadın polisiye yazarlarının en iyilerinden ve hatta bana göre en iyisi.Psikiyatri alanındaki derin bilgisi ve gözlem gücü,Gardner'i alanında efsane yapıyor.

Gülhan 
07 Haz 13:34 · Kitabı okudu

Sürükleyici bir o kadar da gerilim dolu bir kitaptı okudukça yapboz parçaları insanın kafasında birleşmeye başlıyor o kadar derin bir anlatımı olmuş ki roman karakterleriyle özdeşiyorsunuz.

Kitaptan 7 Alıntı

Hümeyra 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her çocuk kar tanesi gibidir. Her biri öncekinden farklı ve benzersizdir. Bir tanesini bile kaybetsen, çok şey kaybetmiş olursun çünkü aynısından bir tane daha gelmeyecektir.

Anlatmak İçin Yaşa, Lisa GardnerAnlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner
Burcu Mutlu 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kötü adamlar ölür. Hayat güzelleşir, dedim ikimizi birden kastederek.Sonra ürperdim...

Anlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner (Sayfa 173 - Martı Yayınları)Anlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner (Sayfa 173 - Martı Yayınları)

" Kendinize ait parçlar vardır , sayısız parçalar , bunları bir kez feda ederseniz bir daha asla yerine koyamazsınız .

Anlatmak İçin Yaşa, Lisa GardnerAnlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner

Tak tak .
Kim o ?
Evan .
Hangi Evan ?
Evan , seni seven küçük oğlun .
Tak tak .
Kim o ?
Evan .
Hamgi Evan ?
Evan , seni öldürmek isteyen küçük oğlun .
Tak tak . Kim o ? Michael , başkasıyla evlenecek olan kocan .
Tak tak . Kim o l Chelsea , artık onu sevmediğini düşünen küçük kızın .
Tak tak , tak tak , tak tak .

Anlatmak İçin Yaşa, Lisa GardnerAnlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner
Ebru sele 
20 Ağu 20:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

.. Sonra bir gün sokakta yürürken,bir adamın eğilip kızının başına bir öpücük kondurduğunu gördüm.Baba şefkatinin anlık dışa vurumu.Kız, babasına baktı,yüzü milyonlarca vat gücünde bir gülücükle aydınlanmıştı.
Ve kalbim öylece parçalara ayrıldı.

Anlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner (Sayfa 9)Anlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner (Sayfa 9)