Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri

6,2/10  (5 Oy) · 
49 okunma  · 
6 beğeni  · 
2.100 gösterim
"Her işi daha hızlı ve daha kolay yapmanın bir yöntemi mutlaka vardır."

Bu kitap hızlı, kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenmek için yapılması gerekenleri sistematik olarak açıklamaktadır. Öğrenmenin en yaygın yolunun okumak olduğundan hareketle kitapta hızlı ve etkin okuma tekniklerine ağırlıklı olarak yer verilmiştir. Ayrıca okunan metni anlama kapasitesini arttırmaya yönelik teknikler, uygulamalarıyla birlikte aktarılmaktadır.

Bu kitapta hızlı okuma stratejileriyle birlikte kalıcı öğrenme tekniklerini bulacaksınız. Konsantre olarak okumaktan iç disiplin geliştirmeye; okuma stresiyle başa çıkmaktan kişisel zaman planlamaya kadar bilmek istediğiniz her konuya yer verilmiştir.

Kendi okuma tekniğini geliştirmek, bilgiye ulaşma yollarını keşfetmek, öğrenmeyi öğrenmek, okul hayatında ve hayat okulunda başarılı sonuçlar almak isteyen herkes bu kitabı okumalı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 1999
 • Sayfa Sayısı:
  276
 • ISBN:
  9789758243747
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
28 Şub 00:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazar Adil Maviş bu kitabında adından da anlaşılacağı üzere " Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri " ni anlatıyor.Altı bölümden oluşan kitapta hızlı okuma teknikleri,okumanın engelleri,alıştırmalar ve çeşitli grafikler mevcut...Tavsiye eder,iyi okumalar dilerim.

Özkan ARSLAN 
13 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hızlı ve anlayarak okumak isteyenler için güzel bir kaynak. Fakat 4.Bölümdeki alıştırmalar kitaba yayılmış olsaydı daha verimli bir süreç olabilirdi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Kitaptan 19 Alıntı

Ekrem Özkara 
28 Şub 00:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Amaç küçük,engel büyükse,engeli küçültmek için amacınızı büyütün.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 64)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 64)
Ekrem Özkara 
28 Şub 00:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Alzheimer...
Anahtarları bıraktığınız yeri unutmanız önemli değildir.Fakat onları bulduğunuzda oraya koyduğunuzu hatırlamıyorsanız bir problem var demektir.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 56)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 56)
2 /