Anna - Kan Giyinmiş Kız Anna Serisi 1

8,2/10  (23 Oy) · 
47 okunma  · 
15 beğeni  · 
895 gösterim
Düşünceler zamanla bulanıklaşıp kaybolur

ama gözler hiçbir şeyi unutmaz…

Cas Lowood, ihbarlar üzerine hayaletlerin peşine düşerek onları yok eden bir hayalet avcısıdır. Yeni görevi ise, evine adım atan herkesi acımasızca öldüren hayalet Anna Korlov'u yakalamak ve ondan kurtulmaktır.

Fakat Cas bu kez daha önce hiç rastlamadığı türden bir hayaletle karşı karşıyadır. Anna'nın içindeki, insanları öldürme isteğinin nedenini öğrendiğinde onun hayatına ve ölümüne dair sırlarla örülü gerçekleri de su yüzüne çıkarır.

Yirmi beşten fazla dile çevrilen ve birçok ödül alan Kan Giyinmiş Kız sizleri doğaüstü fantastik kurgunun romantik öğelerle harmanlandığı sıra dışı bir hikâyeyle tanıştırıyor.

YORUMLAR

"Tamamen orijinal, özgün ve eğlendirici bir kitap. Korku türündeki en iyilerin arasında olabilecek kadar harika. Devam kitaplarını da okumayı isteriz."

-Kirkus Reviews-

"Cas'e bayıldım! Vârisi olduğu dünya ise oldukça canlı ve merak uyandırıcı. Işıkları açarak uyumaya hazır olun çünkü bu kitabın dişleri var. Hem de sipsivri."

-Stacey Kade-

"Okuyucular tam sonuca ulaştıklarını düşünürken Blake'in olayları yeni ve beklenmedik yönlere çektiğini fark edecekler. Bu, bir aşk ve intikam hikâyesi. Karakterler arasındaki ilişkiler çok boyutlu ve tatmin edici."

-School Library Journal-

"Korkunç, komik ve en sevdiğim romantik hikâyelerden biri… Kan Giyinmiş Kız'da her duygudan bir tutam var."

-Sarah Rees Brennan-

"Oldukça sinematik ve merak uyandırıcı. Blake'in kan ve romantizmi böylesine harika bir şekilde harmanladığı bu kitap, Alacakaranlık serisini severlerin ilgisini çekecektir."

-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053482390
 • Orijinal Adı:
  Anna - Dressed in Blood
 • Çeviri:
  Gülfem Çırak
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
metehan otluoğlu 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten 1 günde bitirilecek kadar çok akıcı kitap ben adeta kitap bitmesin diye hemen bitirmek istemedim.Gerçekten bu kitabın film i olsa bu kadar eğlenmezdim.Gercekten bu kitabı okuyanlar Kendare blake'in bu doğaüstü ilk örneğini hiç bitirmek istemeyecektir.Gerçekten süper kitappp

Yağmur Ö. 
19 Mar 17:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Supernatural adlı diziyle bazı benzerlikler gösteriyor. Konusu ve kitabın akışı çok güzel. Daha kitap başlar başlamaz ilk sayfalarda sizi kendine çekiyor ve macera başlıyor

Asude 
19 Mar 18:25 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okuduğum ilk romanlardan biriydi ve bana okuma alışkanlığının aşılanmasında büyük bir katkısı var. Gerçekten çok akıcı ve karakterlere aşık oldum :D
Kitapta babasının mesleğini devam ettiren Cas'in hikayesini okuyoruz.
Cas hayalet avcılığı yapıyor ve annesiyle göçebe bir hayat sürüyorlar. İşinde gerçekten başarılı olan Cas'in sıradaki hedefi Anna Karlov oluyor.
Sırlarla örgülü bir geçmişe sahip olan Anna sizi gerçekten şaşırtacak

Kitaptan 1 Alıntı

Sema 
16 Eyl 22:17 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Gözlerinizle görebildiğiniz ve asla unutamayacağınız şeyler, karanlıkta saklanan ve sizin hayal gücünüze kalmış şeylerden çok daha kötü olurdu. Hayal gücünün hafızası zayıftır, düşünülenler zamanla bulanıklaşır ve kaybolur fakat gözler hiçbir şeyi unutmaz."

Anna - Kan Giyinmiş Kız, Kendare BlakeAnna - Kan Giyinmiş Kız, Kendare Blake