Anne, Babamı İyi Seç

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
605 gösterim
Çocuk sahibi olmak başlı başına bir sorumluluk duygusu gerektirir. Bunun için çocuğu dünyaya getirdikten sonra "saldım çayıra Mevla'm kayıra" mantığıyla hareket etmek yanlışların en büyüğüdür.

Sorumluluk bilincine sahip yetişkinler, çalışıp ekonomik açıdan rahat bir duruma gelmeyi çocuklarına gelecek hazırlamayla açıklarlar. Ancak aslında kendilerine gelecek hazırlamak için çalıştıkları çocuklarını, işlerine kurban ederler. Çocuklar anne babalarından çok şey beklememektedir; yalnızca sevgi ve ilgi. Ülkemizde çocuk eğitimi konusunda gözlemlenen en çarpık durumlardan birisi şudur: fakir olanlar işsizlik ve ekonomik darboğazla uğraşmaktan, zenginler ise iş yoğunluğu sebebiyle çocuklarıyla gerektiği gibi ilgilenememektedir.

Bu kitabın amacı, çocukları yarınlara umut dolu bir ruh haliyle hazırlamayı hedefleyen ailelere katkı sağlamaktır. Ehliyetsiz anne babaların yaptığı kaza, trafik kazasından daha tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Çocukların uyumsuz, kibirli, hırçın, içe kapanık, başarılı, tembel, özgür ve özgün kişilik oluşturmaları büyük bir oranda anne babaların yaklaşımlarından kaynaklanmaktadır.

"Anne, Babamı İyi Seç" anne babalara çocuğun kendi küçük dünyasından tatlı fısıltılarla onu nasıl yetiştireceğimizin ipuçlarını veriyor.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786055878290
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü: