Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
421 gösterim
Ebeveynlik, sizce günün kaç saatini alir? Bence 24 saatini. Uzun yillar sürdürülen bu meslek, hatta meslekten öte sanatkarlik için ne kadar ders aliyor insanlar? Araba kullanmak için ehliyet aliyorsunuz; yetmiyor. Usta bir söforden, fazladan egitim gördügünüz oluyor.
Bir anne babanin, hayati boyunca çocuk yetistirmekten daha önemli bir isi var midir? Anneler asermeden itibaren çocuklarina ayirdiklari zamani ve çektikleri zahmeti bir düsünsünler. Çocugunun terbiyesini hedefleyen bir anne, planli hareket ettigi takdirde daha sikintili bir durumla karsilasmiyacaktir.
Eski devirlere göre, çocuklarin terbiyesi ve gençlerin dogru çizgide muhafaza edilmesi, kolay degil. Tehlikeler çesitli kollardan akin akin geliyor. Iyilik ve kötülükler taninmaz hale geldi. Dogru ve egri sarmas dolas. Bir taraftan da insanlarin dikkatleri gereksiz ayrintilara yöneltiliyor. Ama dünyada çaresizlik ve çözümsüzlük yok. Zorlugun bulundugu yerde kolaylik da vardir.
Çocuklar da, ebeynler de hata edebilirler. Ebeveynler dogrulari bulma ve uygulama konusunda çocuklarindan önce davranmalidirlar. Nasil çocuk bu? Sorusundan çok Nasil ebeveynim? Sorusu yöneltilse sonuç daha iyi alinacaktir.
Degerli ana babalar, kendimizi ve çocuklarimizi yetistirmekte esnek ve istekli olmaya ne dersiniz? Yoksa üzümünüzü sikarken isteksiz olursaniz pekmezinize zehir katarsiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  975-269-102-1
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

senem reis 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uzmanlar baba ilgisinin çocuğun zeka gelişini yüzde 15-30 lara varan oranda etkilediğini belirterek çocuklarıyla daha sık beraber olmalarını tavsiye ediyor

Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 197)Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 197)
senem reis 
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Babaların çocukları için yapabileceği en iyi şey annelerini sevmeleridir.

Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 198 - nesil)Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 198 - nesil)