Anne Tut Ellerimden Baba

7,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
341 gösterim
Çocuklarımız Haykırıyor!

Bu kitap, insanı bütün yönleri ile ortaya koyan çok nadide bir eser. Efkan Yeşidağ'ın bu tizi çalışması, yaşanmış hadiselerden yola çıkarak bize her renk ve desenden bir insan buketi sunuyor. Kitabı okurken bazen gülecek bazen ağlayacak; bazen de bir hüzün yumruk gibi boğazınızda düğümlenecek... Kitapta kırk tane yaşanmış hayat var ve her yaşanmışlığın sonunda "Vicdan Kutusu" bize bir şeyler söylüyor. Bu kitabı mutlaka okuyun. Mutluluğun, sevginin ve sevdiklerinizin elinden tutun.
Süleyman Sargın

Canlarımız, geleceğimiz, umutlarımız olan çocuklarımız çabucak genç, yetişkin, anne-baba oluyorlar. Bizlerden izler taşıyan "çocuk ben", "yetişkin ben" ve "anne-baba benler" varoluş yolculuğumuzda bizlerle olacaklar. Öykülerle büyüyen benliğimizin sevgi, ilgi ve emek olarak canımız evlatlarımızın için sinen miraslar olmasını diliyorum. Bu öykülerde kendisini bulan herkesin, kendi öykülerini yazmalarına aracılık eden Efkan Yeşildağ'ın ellerin, yüreğine ve aklına sağlık...
Prof. Dr. Aliye Mavili Aktaş
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  215
 • ISBN:
  9786055365523
 • Yayınevi:
  Hayat Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Hasibe Beyza Üzümcüoğlu 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Eşlerin birbirlerine karşı davranışları, çocukların duygu dünyalarını ve hayat algılarını derinden etkilemektedir.

Anne Tut Ellerimden Baba, Efkan Yeşildağ (Sayfa 46 - Hayat Yayın Grubu)Anne Tut Ellerimden Baba, Efkan Yeşildağ (Sayfa 46 - Hayat Yayın Grubu)
Hasibe Beyza Üzümcüoğlu 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Her şeyin üstesinden gelebiliriz; ölümden başka her şeye çözüm var!

Anne Tut Ellerimden Baba, Efkan Yeşildağ (Sayfa 45 - Hayat Yayın Grubu)Anne Tut Ellerimden Baba, Efkan Yeşildağ (Sayfa 45 - Hayat Yayın Grubu)
Hasibe Beyza Üzümcüoğlu 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Zordur sevdiklerimizin yokluğuna alışmak;
Zordur onların sevgisinin bıraktığı boşluğu başkasıyla doldurmak;
Zordur sevilen birinin yerini doldurmaya çalışmak.
Hayat zorluklarla gelir insana, getirdiği güzelliklerin yanında.
En zoru da, geçmişe vefalı kalıp geleceğe ümitle bakabilmek için bugünü dengeli yaşamak, herkesi kendi konumunda kabul ederek, hayata sevgiyle bakabilmek olsa gerek.

Anne Tut Ellerimden Baba, Efkan Yeşildağ (Sayfa 61 - Hayat Yayın Grubu)Anne Tut Ellerimden Baba, Efkan Yeşildağ (Sayfa 61 - Hayat Yayın Grubu)