Antik Mısır Sırları

8,5/10  (8 Oy) · 
20 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.311 gösterim
Bir zamanlar "Ezoterik Kültür"ün en önde gelen kalelerinden biri olan Antik Mısır, Dünya coğrafyasında yer almış en gizemli toplumlardan biridir.

Mısır, kadim çağlarda çok sayıda kişiyi eğiten ve yetiştiren bir okuldu... Bir zamanlar yeryüzünü aydınlatmış olan "Osiris'in Işığı", bugün terkedilmiş mabetlerde artık sönmüş durumdadır. Atlantisli bilge Thot'un binlerce yıl önce söylemiş olduğu kehanet niteliğindeki şu sözleri, bugün tam anlamıyla gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Ey Mısır! Gelecek kuşaklara senden hatıra olarak sadece inanılmaz masallar kalacaktır ve seninle ilgili olarak geriye, taşlara oyulmuş kelime-lerden başka bir şey kalmayacaktır...

Evet... Taşlara oyulmuş bir tarih... Bu taş sayfaların üzerine işlenmiş hiyeroglifler, arkeologlar ve tarihçilerce bugün çözümlenebilmiştir. Ama bütün bunlara rağmen ortada yine de önemli bir sorun kalmıştır:

Bu gizemli tarihin ve kültürün sırlarına nüfuz etmek...

İşte bunu yapabilmek için, tarihin geçmiş dönemlerine geri dönüyor ve bir zamanlar Mısır'daki mabetlerin içinde yaşananları gözümüzün önünde canlandırmaya başlıyoruz... Kitabın sayfalarını açtığınızda, Mısır'da gerçekleştirilen "Gizli Öğreti"ye, mabetlerin içine girerek, bizzat kendiniz rahiplerin arasında yaşayarak şahit olacaksınız.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2009
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9799758312244
 • Yayınevi:
  Sınır Ötesi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Döngüsel 
19 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Parapsikoloji ile ilgilendiğim dönemde okumaya başlayıp da tamamlamadan bıraktığım kitaplardan biri. İsminin hakkını veren sırlar gerçekten ilgi çekiciydi fakat bir yerde kopmuş olmalıyım.

nazey 
17 Eyl 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitabı, Yunan Mitolojisinin temelini Mısır Mitolojisi oluşturur ifadesini duyduğum zaman kütüphaneden almıştım. Ölüler Kitabı kısmına kadar okudum, çünkü ölüler kitabını başka bir yazardan okumak istiyordum(etkilenmemek amacıyla) . Yunan Mitolojisinin ders kitaplarını okuduğumdan bana bu kitap sıkıcı gelmedi ama halk arasında beğenilen mitolojik kitapları gibi sürükleyici değil. Değindiği o kadar farklı konular varki "Gerçekten mi?" diye sorabilirsiniz ama mühim olan araştırmak.Sadece mısır mitolojisiyle sınırlı kalmamış. Okuduğum bir kaç parapsikolojik kitap vardı içlerinde akımda kalabilenlerden biri buydu. Ve okuduğum yere kadar tatmin oldum.

Kitaptan 1 Alıntı