Antik Mısır Sırları

8,5/10  (8 Oy) · 
23 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.342 gösterim
Bir zamanlar "Ezoterik Kültür"ün en önde gelen kalelerinden biri olan Antik Mısır, Dünya coğrafyasında yer almış en gizemli toplumlardan biridir.

Mısır, kadim çağlarda çok sayıda kişiyi eğiten ve yetiştiren bir okuldu... Bir zamanlar yeryüzünü aydınlatmış olan "Osiris'in Işığı", bugün terkedilmiş mabetlerde artık sönmüş durumdadır. Atlantisli bilge Thot'un binlerce yıl önce söylemiş olduğu kehanet niteliğindeki şu sözleri, bugün tam anlamıyla gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Ey Mısır! Gelecek kuşaklara senden hatıra olarak sadece inanılmaz masallar kalacaktır ve seninle ilgili olarak geriye, taşlara oyulmuş kelime-lerden başka bir şey kalmayacaktır...

Evet... Taşlara oyulmuş bir tarih... Bu taş sayfaların üzerine işlenmiş hiyeroglifler, arkeologlar ve tarihçilerce bugün çözümlenebilmiştir. Ama bütün bunlara rağmen ortada yine de önemli bir sorun kalmıştır:

Bu gizemli tarihin ve kültürün sırlarına nüfuz etmek...

İşte bunu yapabilmek için, tarihin geçmiş dönemlerine geri dönüyor ve bir zamanlar Mısır'daki mabetlerin içinde yaşananları gözümüzün önünde canlandırmaya başlıyoruz... Kitabın sayfalarını açtığınızda, Mısır'da gerçekleştirilen "Gizli Öğreti"ye, mabetlerin içine girerek, bizzat kendiniz rahiplerin arasında yaşayarak şahit olacaksınız.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2009
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9799758312244
 • Yayınevi:
  Sınır Ötesi Yayınları
 • Kitabın Türü:
nazey 
17 Eyl 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitabı, Yunan Mitolojisinin temelini Mısır Mitolojisi oluşturur ifadesini duyduğum zaman kütüphaneden almıştım. Ölüler Kitabı kısmına kadar okudum, çünkü ölüler kitabını başka bir yazardan okumak istiyordum(etkilenmemek amacıyla) . Yunan Mitolojisinin ders kitaplarını okuduğumdan bana bu kitap sıkıcı gelmedi ama halk arasında beğenilen mitolojik kitapları gibi sürükleyici değil. Değindiği o kadar farklı konular varki "Gerçekten mi?" diye sorabilirsiniz ama mühim olan araştırmak.Sadece mısır mitolojisiyle sınırlı kalmamış. Okuduğum bir kaç parapsikolojik kitap vardı içlerinde akımda kalabilenlerden biri buydu. Ve okuduğum yere kadar tatmin oldum.

Döngüsel 
19 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Parapsikoloji ile ilgilendiğim dönemde okumaya başlayıp da tamamlamadan bıraktığım kitaplardan biri. İsminin hakkını veren sırlar gerçekten ilgi çekiciydi fakat bir yerde kopmuş olmalıyım.

Kitaptan 20 Alıntı

İnsanlar ölümlü Tanrılar, Tanrılar ise, ölümsüz insanlardır. Tanrıları bilmek istiyorsan önce kendini bilmelisin..

Antik Mısır Sırları, Ergun Candan (Sayfa 113)Antik Mısır Sırları, Ergun Candan (Sayfa 113)

Evet buradan adayın çıkartması gereken birinci ders yaşamın sadece görünenden ve zannedilenden ibaret olmadığıydı..

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

Piramitlerin yapılmasının bir diğer nedeni de buydu...Gizli yeraltı merkezlerini su baskınlarından kurtarabilmek...Böylelikle piramitler, bu gizli yeraltı tünellerinin giriş noktalarına yerleştirildi.

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

Sabretmenin basit anlamda köşesine çekilip bekleme olmadığını, tam tersine kendisinin göstereceği çaba ve çalışmayla geçen bir süreci kapsaması gerektiğini fark etmişti...

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

Böylelikle adaya ilk sır aktarılmış olmaktaydı: ''İnsan Tanrısı'na benzemektedir. Bir başka deyişle insanda Tanrı­sal bir güç gizlidir."

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

Ezoterik prensiplere göre bazı taşlar evrendeki ve yerkü­redeki birtakım güçleri çekme, biriktirme, dönüştürme ve yayma özelliklerine sahiptir.

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

"Dünyaya kadar gelen bu ruhlara sonra ne oluyor? Bu madde girdabından kurtulamamak diye bir şey söz konusu olabiliyor muydu?"

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

İnsanoğlu dünya üzerinde varolduğu ilk günden bugüne kadar, gökyüzüne karşı büyük bir ilgi ve sevgiyle bakmıştır.

Antik Mısır Sırları, Ergun CandanAntik Mısır Sırları, Ergun Candan

Keops'un tam olarak tabanından geçen 30. Kuzey Enlemi de Dünya üzerindeki bazı gizemli noktalarla irtibatlıdır.Gize'den ayın uzaklıkta olmak üzere Batı'da Bermuda Üçgeni, Doğu'da ise Japonya açıklarındaki Ejder Üçgeni bu enlemin üzerinde yer alır Merkezi Gize olan bu her iki simetri içinde bulunan bölgelerin geçmişi bugün bile açıklanamayan yaşanılmış bir dizi esrarengiz olaylarla doludur.Üstelik aynı enlem Tibet'in gizemli başkenti Lhasa üzerinden de geçmektedir.

Antik Mısır Sırları, Ergun Candan (Bermuda Üçgeni, Ejder Üçgeni ve Lhasa)Antik Mısır Sırları, Ergun Candan (Bermuda Üçgeni, Ejder Üçgeni ve Lhasa)
2 /