Antik Yunan ve Roma Hikayeleri Homeros'tan Okumalar

8,5/10  (6 Oy) · 
11 okunma  · 
6 beğeni  · 
692 gösterim
"İnsanoğlunun dünyadaki ilk günlerinde, her şeyin güzel ve yeni olduğu zamanlarda hiçbir yerde ne hastalık, ne acı, ne de keder vardı. İnsanlar uzun ve erdemli yaşamlar sürerlerdi; her yerde dünyada benzeri görülmemiş bir mutluluk hüküm sürüyordu."

Bu kitap Emilie Kip Baker'in titiz çalışmaları sonucu hazırladığı, Antik Yunan ve Roma dönemlerine ait pek çoğu iyi bilinen ama bir kısmı da az bilinen fakat sürekli atıfta bulunulan öykülerden oluşan bir derleme kitabıdır. Baker, Pandora'dan Afrodit'e; Apollon'dan Hades'e; Zeus'tan Herkül'e, Tanrılarla insanların bir arada yaşadığı dönemi anlamak için oldukça iyi ve yetkin bir kaynak sunuyor okuruna. Bu öykülerin büyük bir kısmı modern edebiyatı da modern kültürü de etkilemiştir. Bu nedenle de okunmayı hak etmektedirler.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  346
 • ISBN:
  9786055831790
 • Orijinal Adı:
  Stories of Old Greece and Rome
 • Çeviri:
  Onur Aydın
 • Yayınevi:
  Altın Bilek Yayınları
 • Kitabın Türü:
fazi 
28 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mitolojideki karakterleri isim olarak biliyor ama hikayelerini bilmiyorsanız, Yunan tanrılarının nelere öfkelenip, neleri takdir ettiklerini öğrenmek istiyorsanız, Eros'un okunu, Pandora'nın kutusunu, Zeus'un yıldırımlarını, Hera'nın ölümcül nefretini bir de hikayelerden okuyayım diyorsanız işte tam da aradığınız kitap! Hem ilginç bilgiler hem de tanrıların enteresan özellikleri itinayla yazılmış bir kitapta toplanmış ve okuyucunun beğenisine sunulmuş. Okuduğum birçok Yunan ve Roma tarihi kitaplarından farklı, sıkmadan yer yer ilgi çekici öykülerle kitabı tamamlamış yazar. Tavsiye ediyorum..