Apollon’un Görevleri 2 Karanlık Kehanet

8,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
5 beğeni  · 
155 gösterim
Güneş, müzik, okçuluk, şiir ve çok daha fazlasının tanrısı Apollon, on altı yaşında tombul ve sivilceli Lester Papadopoulos’un vücudunda yepyeni bir macerayla karşımızda! Apollon eski muhteşem günlerini çok özlüyor. Hak ettiği eski mükemmelliğine ve Olimpos Dağı’ndaki diğer tanrıların yanına dönmesinin tek yolu ise, babası Zeus’un kendisine verdiği tüm görevleri yerine getirmekten, yani karanlığa teslim olmuş tüm Kâhinleri eski haline döndürmekten geçiyor.

Peki Kâhinleri karanlığa iten şey nedir ve Apollon güçleri olmadan onları nasıl eski haline döndürebilir? Yeni görevi için, bol tehlikeli –ve açıkçası utanç verici– maceralar yaşadığı Melez Kampı’ndan ayrılması ve Amerika’yı boydan boya seyahat ederek bir sonraki Kâhin’i bulması gerekiyor. Neyse ki, tanrısal ihtişamı olmasa da Percy Jackson ve Olimposlular serisinin hayranlarının yakından tanıdığı birçok kahraman var yanında. Onun bu tüyleri diken diken eden ama yine de çok komik ve haiku dolu macerasına eşlik etmeye hazır mısınız
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9786050944631
 • Çeviri:
  Alkım Doğan
 • Yayınevi:
  Doğan ve Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ferdi Çildavul 
11 Şub 10:27 · Kitabı okumadı · 9/10 puan

Mitoloji severlerin okumasi gereken bir kitap.Tabii ki Rick Riordanin espirili anlatimi da guzeldi.Yani şiddetle tavsiye ediyorum.Mutlaka okumalısınız.

Kitaptan 1 Alıntı

Okur bir Penguen 
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Apollon'a sonsuza kadar hizmet etmeye ve her yemek öncesinde limon kokulu el bezi getirmeye hazırız!" demesini umuyordum.
Bunun yerine Parthenos "Evet, Artemis'in Avcılarına katılacağız! Teşekkür ederiz Apollon!" dedi."

Apollon’un Görevleri 2, Rick Riordan (Sayfa 57 - Doğan Egmont)Apollon’un Görevleri 2, Rick Riordan (Sayfa 57 - Doğan Egmont)