Araf Providence Üçlemesi 1

7,6/10  (38 Oy) · 
119 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.272 gösterim
Işığın olduğu yerde, karanlık da vardır.

Nina, babasının ölümüyle kendisini Providence'ta varlığından hiç haberdar olmadığı bambaşka bir dünyanın içinde bulur. Babasının cenazesinin olduğu gün otobüs durağında tesadüfen karşılaştığına inandığı çekici, karşı konulamaz Jared ile yakınlaşmasıysa Nina'nın hayatını tamamen altüst eder.

Jared ile Nina'nın birbirlerine âşık olmaları işleri tamamen zora sokar. Jared, Nina'yı sadece babasının düşmanları olan insanlardan değil, kendi soyundan olan yarı meleklerle Cehennem'deki Şeytanlar'dan da korumak zorunda kalır. Jared ile Nina'nın birlikte olabilmek için kaderlerine karşı gelip düşmanlarını alt etmeleri gerekir.

Tatlı Bela ve Ayaklı Bela romanlarıyla olay yaratan Jamie McGuire, bu kez farklı bir seriyle karşımıza çıkıyor.

Providence üçlemesinin ilk romanı Araf, devamını merakla bekleyeceğiniz fantastik bir aşka sahne oluyor. 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786055016005
 • Orijinal Adı:
  Providence
 • Çeviri:
  Nergis Karababa
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
28 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitap muhteşemdi! Hiç bitmesin diye okumaya kıyamadığım kitaplarım arasındaydı. Yazarı o kadar güçlü ve akıcı bir üslubu var ki... Bunu okumamış olanlar bence daha fazla geç kalmayın derim. Elinizden bırakamayacaksınız. En kısa zamanda yazarın seriye dahil olan iki kitabını da kesinlikle okuyacağım. Yazara sonsuz teşekkürler.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Romanda fantastik karakterler yoğun olarak konu alsa da kitabı okurken fark ettim ki bu kitap yazarın bir önceki Tatlı Bela serisini benzeri( çok benzeri). Yani üniversite öğrencileri, yurtta kalmaları sevgilinin evine taşınmalar ve hatta karakterlerin yaşamış olduğu aşkın yoğunluğu hep aynıydı yani.. Ha yine de okunabilir tabii..Ama yazar kendini tekrar etti demeden geçemeyeceğim..

Berfin Arzu 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Tatlı beladan sonra büyük umutlarla okumaya başladığım bir kitaptı. Hayal kırıklığına uğramamak mümkün değildi. Farklı iki iki yazmış bu kitabı bile derdirtiyor aslında. Tatlı Beladaki akıcılığı asla bu kitapta bulamıyorsunuz. Okumak için çok savaş verdim. Karakterlerden nefret ettim. Özellikle adını bile hatırlamak istemediğim kızın iğrenç bir aşk üçgeninde kalıp bir türlü karar verememesi canımı çok sıktı. Bir de yine adını bile anmak istemediğim erkek karakter kızın resmen yakasına yapışıyor, asla bir rahat vermiyordu. Kitabın içine girip çocuğu pataklamak istedim. Haksızlık ettiğimi düşünenler olabilir, saygı duyarım. Ama gerçekten hayatımda okuduğum en kötü kitaplar arasında. Çok kısa süredir 1000kitaptayım ve bu süre içerisinde gerçekten kötü hiçbir yoruma rastlamadım. Normaldir, insanlar sevdikleri şeyler üzerine konuşmak ister. Ben fikrimi belirttim. Tercih sizin

Dilek 
 16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Spoiler içerir!
Yazarın daha önce Tatlı Bela ve Ayaklı Bela kitaplarını okumuştum ve Providence serisini de uzun zamandır okumak istiyordum bugüne kısmetmis
Öncelikle genel anlamda kitabı beğendim. Ancak kitap arkasının vaadettiği fantastik ögeleri yeteri kadar kitapta göremedim. Tamam Jared yarı melek, tamam şeytanlar melekler var ama olaylar bu tanımlar dışında normal bir üniversite öğrencisinin aşk hayatı şeklinde ilerledi. Ryan'a karşı daha önce hiç bir ikinci oğlana duymadığım sempatiyi duydum - ki ben kesinlikle fanatik bir esas oğlancıyımdır :) Yaşadıkları ayrıldığı gereksiz bulsam da Jared'ın aşkını okumak benim onu daha fazla sevmemi sağladı. Nina'nın o kadar inattan sonra iki lafla ikna olması ve barışmaları çok çabuk oldu. Arkasindan gelen olaylar da fazlasıyla hızlıydı ama yine de 2. Kitapta olacakları merak etmeden edemiyorum. :)

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Öncelikle kitaba fantastik umuduyla başlayacak arkadaşlar benim gibi hayal kırıklığına uğrarsınız, baştan uyarayım da ;) Tatlı Bela'dan sonra çok daha iyi bir kitap bekliyordum yazarımızdan... Kitap fantastik türde olmasına rağmen daha çok gençlik romantizm modundaydı. Kendimi iki dünya arasında sıkışmış gibi hissettim. O yüzden çok da zevk alamadım, o dünyanın içine giremedim bir türlü... Fantastik öğeleri işin dışında bırakırsak da kitap resmen gereksiz uzatıldı, biraz zorlama hissi verdi bana... sadece al kitabı Jared'i oku o derece... Sanırım bu 3 yıldızı da sırf onun için vermişimdir. Adamın hayatı, canı, ruhu Nina... Nina karakterini de pek sevdiğim söylenemez. Nedense bu kıza bir türlü ısınamadım kitap boyunca... Umarım diğer kitapta fantastik daha ağırlıkta olur. İyi okumalar :)

Nur D. 
03 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Jamie Mcguire aslında potansiyeli olan bir yazar gibi ama bu kitap olmamış. Beğendiğim kısımlar olsa da Jared ve Nina'yı sevsem de kurgu fiyaskoydu. Çok fazla mantık hatası var. Bir, iki neyse tamam fakat bir yerden sonra "Yazdıklarını hiç mi tekrar okumamış bu yazar yahu?" dedirtiyor.

Ümmühan aydemir 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bence herkesin bir Jared'ı olmalı... ❤️

Bassy Kunt 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Böyle bir sevgi, böylesine seven bir başka fantastik adam yok. Ya tam sevmelikk... Böyle kitabı okurken bir an orada olasım havaya pembe kalpler fırlatasım geldi... ama gelin görün ki ikinci üçüncü kitaba başlayamadım. Kızın bana, dövün. Hemen başlamalıyım demi?

Kitaptan 9 Alıntı

Elçin 
02 Ağu 13:18 · Kitabı okuyor · Beğendi

Onu koruduğumu ya da güzel olduğunu düşündüğümü bilmemeli. Onu seviyor olsaydım bu çok saçma olurdu. Öyle değil mi? Belki de öyledir. Belki bundan daha fazlasıdır. Sanırım bundan daha fazlası.

Sanırım ben ona âşığım.

Araf, Jamie McGuireAraf, Jamie McGuire
Elçin 
02 Ağu 13:30 · Kitabı okuyor · Beğendi

"Benim var olduğumu bile bilmiyorken sen, sana aşıktım ben. Saatlerce etrafında olup seni rahatlatamamak, sana dokunamamak ve hatta seninle konuşamamak çok zordu. Beni görmen yasaktı, ama görevim senin her hareketini izlemekti ve insanlar sana yalan söylerken, seni aldatıp üzerken de öylece durmak zorundaydım."

Araf, Jamie McGuireAraf, Jamie McGuire

Pek sayılmaz. Kanatları olan bir meleğin resmine bakmaktansa, kanatları olmayan meleğimin yanında oturmayı tercih ederim

Araf, Jamie McGuireAraf, Jamie McGuire

Kanatları olan bir meleğin resmine bakmaktansa, kanatları olmayan meleğimin yanında olmayı tercih ederim.

Araf, Jamie McGuireAraf, Jamie McGuire
Dilek 
 14 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Benim var olduğumu bile bilmiyorken sen, sana aşıktım ben. Saatlerce etrafında olup seni rahatlatamamak, sana dokunamamak ve hatta seninle konuşmamak çok zordu. Jack, benim için yok olmanın... sevdiğim kadına karşı görünmez olmanın her geçen gün zorlaştığını görebiliyordu.

Araf, Jamie McGuire (Sayfa 147)Araf, Jamie McGuire (Sayfa 147)
Dilek 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Seni bir seçim yapmaya zorlamayacağını söyledi. Ama eğer bir seçim yapmazsan, kaybeden ben olacağım. Bu yüzden senden bir seçim yapmanı istiyorum Nina. Beni seç. Lütfen... beni seç. Sensiz yaşayamam ben.

Araf, Jamie McGuire (Sayfa 359)Araf, Jamie McGuire (Sayfa 359)