Araf (Providence Üçlemesi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.967
Gösterim
Adı:
Araf
Alt başlık:
Providence Üçlemesi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2013
Sayfa sayısı:
504
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016005
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Providence
Çeviri:
Nergis Karababa
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Işığın olduğu yerde, karanlık da vardır.

Nina, babasının ölümüyle kendisini Providence'ta varlığından hiç haberdar olmadığı bambaşka bir dünyanın içinde bulur. Babasının cenazesinin olduğu gün otobüs durağında tesadüfen karşılaştığına inandığı çekici, karşı konulamaz Jared ile yakınlaşmasıysa Nina'nın hayatını tamamen altüst eder.

Jared ile Nina'nın birbirlerine âşık olmaları işleri tamamen zora sokar. Jared, Nina'yı sadece babasının düşmanları olan insanlardan değil, kendi soyundan olan yarı meleklerle Cehennem'deki Şeytanlar'dan da korumak zorunda kalır. Jared ile Nina'nın birlikte olabilmek için kaderlerine karşı gelip düşmanlarını alt etmeleri gerekir.

Tatlı Bela ve Ayaklı Bela romanlarıyla olay yaratan Jamie McGuire, bu kez farklı bir seriyle karşımıza çıkıyor.

Providence üçlemesinin ilk romanı Araf, devamını merakla bekleyeceğiniz fantastik bir aşka sahne oluyor. 
(Tanıtım Bülteninden)
504 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Herkese Merhabaaaa...
Yorumuma bu seriyi ne kadar istediğimi duyduktan sonra beni mutlu etmek için doğum günü hediyesi olarak canım ablam Meral Kaplan 'na çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Providence Üçlemesinin ilk kitabı olan Araf'ı ben çok sevdim. Gerek kurgusu gerekse akıcı kalemiyle kalbimde taht kuran bir kitap oldu. Fantastik türde eser severler için ideal bir öneri olduğunu tereddütsüz bir şekilde söyleyebilirim. Okuduğum fantastik kitaplar içerisinde ilk defa bu kadar güzel seven bir erkek görüyorum. Okurken çoğu zaman Nina'nın yerinde olmak istediğimi sizden saklamayacağım. Kendini bir anda bambaşka bir dünyada bulmak isteyen okurlara keyifli okumalar dilerim
Gelelim Konusuna;
"İkimizin birlikte olabilmesi için... Bu, bir mucize öyle değil mi? Bir Melez ve onun insanı, Cennet ve Cehennem'deki herkes birlikte olmamalarını söylerken, birbirlerine aşık oluyorlar...."
"Nina babasının cenazesinden çıktıktan sonra oturduğu durakta Jared ile karşılaşır. Aynı taksiyi paylaşan Nina ve Jared bu sayede tanışmış olurlar. Bu tanışma ne kadar tesadüf gibi görünse de Jared sürekli koruyucu bir melek misali Nina'nın zor anlarında karşısına çıkmaya başlar. Bir süre sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Bu sırada Nina, Jared'ın gizemli hareketlerinden şüphelenmektedir. Vee bir gün Jared'ın Nina'ya yarı melek ve onun koruyucusu olduğunu itiraf etmesiyle olaylar başlar. Tabiki her hikayede olduğu gibi bu hikayede de iyiliğin karşısında kötülük var. İyilik ve kötülük arasındaki savaşı kim kazanacak? Sizce Nina'nın aşkı bu itiraftan etkilenecek mi? Yoksa aşkları bu gerçeği yenecek mi? Peki ya başlarına gelecek olaylar? Neler yaşayacaklar? Ah ah neler neler.... "
504 syf.
·Beğendi·7/10
Jamie Mcguire'ın Providence üçlemesinin ilki idi ve konu ve üslup olarak yine alıp götürdü diğer kitapları gibi ve yine oldukça iddialı idi ve yine oldukça sevilesi idi. Bu kadın romantik kitapların öncüsü niteliğinde :)
 • Cehennem
  7.6/10 (81 Oy)61 beğeni266 okunma19 alıntı1.827 gösterim
 • Cennet
  7.7/10 (70 Oy)56 beğeni236 okunma19 alıntı1.693 gösterim
 • Avcı
  9.1/10 (132 Oy)130 beğeni402 okunma9 alıntı2.963 gösterim
 • Apollyon
  8.9/10 (140 Oy)126 beğeni422 okunma33 alıntı2.020 gösterim
 • Belalı Düğün
  7.2/10 (98 Oy)62 beğeni341 okunma9 alıntı3.207 gösterim
 • Safkan
  8.7/10 (164 Oy)136 beğeni492 okunma10 alıntı2.241 gösterim
 • Parmak Çocuk
  8.1/10 (140 Oy)130 beğeni1.113 okunma26 alıntı3.498 gösterim
 • Tanrı
  8.7/10 (146 Oy)131 beğeni451 okunma26 alıntı2.686 gösterim
 • Hep Seni Bekledim
  7.9/10 (120 Oy)89 beğeni346 okunma71 alıntı6,9bin gösterim
 • Melez
  8.6/10 (204 Oy)162 beğeni577 okunma19 alıntı4.689 gösterim
504 syf.
·Puan vermedi
Jamie McGuire'nin "Araf" kitabını bir süre önce okumuştum. Genelde yazar arkadaşlarımın yazmış olduğu kitaplara yorum yazdığım için, bu güzel kitaba yorum yazmayı düşünmemiştim. kitap sayfalarını gezinirken birbirinden güzel yorumları görünce bir kaç cümle de ben içimden gelenleri dökeyim dedim. Tür olarak genelde hemen her kitabı okumaya özen gösteririm. Ama favorilerim hep romantik-duygusal ve polisiye türleri olmuştur. "Araf" zevkime hitap eden gerçekten beğenerek okuduğum bir kitap oldu.
Romanın ana kahramanı Nina babasının cenazesinin olduğu gün tesadüfen Jared ile karşılaşır. Jared yakışıklı ve sıradan bir genç gibi görünmesine rağmen, aslında yarı melek yarı insandır. Tesadüfen Nina'nın hayatına dahil olmuş gibi görünse de, sanki koruyucu meleği gibi her ihtiyaç duyduğu anda genç kızın yanında olmaktadır. Aşk büyülü kollarıyla ikisini birden sarmaya başladığında, roman da gerçekten tadına doyulmaz bir noktaya ulaşıyor. Ne yazık ki aşkları pembe bulutların üzerinde gezinmek gibi olmuyor. Her şeyden önce Nina'nın annesi karşı çıkıyor bu iki gencin birlikte olmasına. Sonra Nina'ya aşık olan Ryan'ın da çok hoşnut olmadığını görüyoruz bu durumdan. Her şeye rağmen yüreklerinde filizlenen aşklarına sımsıkı tutunuyor Nina ile Jared. Kitabı okurken " ah keşke benim de bir koruyucu meleğim" olsaydı diyorsunuz ister istemez. Ama bırakın romanlar da kalsın bu melekler. Neden derseniz iyiliğin yanın da her zaman kötülük de bulunduğundan, doğaüstü muhteşem özelliklerin karşısına muhteşem kötü doğa üstüler de çıkınca iyi ki her şey romanda geçiyor diyorsunuz.
Kısaca size tanıtmaya çalıştığım ve özetlediğim Araf, bir solukta okunan muhteşem bir roman. 3 seri halinde düşünülen romanın ilk halkası Araf'ı okuyunca hemen diğerlerini de okumak için heyecanlı bir bekleyişin içine giriyorsunuz. Bilmem ilginizi çekti mi? ama benim fazlasıyla çekmişti. İlgilenen arkadaşlarıma tavsiye edeceğim güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
504 syf.
·10/10
Bu kitap muhteşemdi! Hiç bitmesin diye okumaya kıyamadığım kitaplarım arasındaydı. Yazarı o kadar güçlü ve akıcı bir üslubu var ki... Bunu okumamış olanlar bence daha fazla geç kalmayın derim. Elinizden bırakamayacaksınız. En kısa zamanda yazarın seriye dahil olan iki kitabını da kesinlikle okuyacağım. Yazara sonsuz teşekkürler.
504 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
BABASININ ÖLDÜĞÜ GÜN TANIŞAN NİNA VE JARED'İN HİKÂYESİ. ASLINDA JARED VE NİNA ÇOCUKLUKTAN BERİ BERABERLER, AMA JARED HEP BİR ADIM GERİDE TIPKI BİR HAYALET GİBİ, NİNA'YI HER AN KORUMAYA HAZIR ONUN GÜVENLİĞİ İÇİN ATANMIŞ BİRİ.
JARED İSE HER ZAMAN NİNA İLE BİRLİKTE OLMANIN HAYALİNİ KURMUŞ, ONUNLA BERABER OLMANIN NASIL BİR ŞEY OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ.
HER ROMANTİK HİKÂYEDE OLDUĞU GİBİ ONLARIN DA SORUNLARI, BERABER OLMAMALARINI DÜŞÜNENLER VAR. NORMALDE BU TÜR DURUMLARDA VAZGEÇEN GERİ ADIM ATAN ERKEK TARAFI OLURKEN BURADA TAM TERSi. ÇOĞU ZAMAN NİNA'YA SİNİR OLARAK OKUDUM ÇÜNKÜ BAZI YERLERDE VERDİĞİ TEPKİLER DAVRANIŞLARI ÇOCUKÇAYDI, UMARIM DİGER 2 KİTAPTA BİRAZ OLGUNLAŞIR. Jamie McGuire
504 syf.
·Beğendi·7/10
Melekler ve şeytanlar. Dili sade fantastik bir kitap. Heyecan ve merakla okunuyor. Mutlaka okuyun diyemem ama okuduğunuzda pişmanlık duyacağınız bir kitap da değil. Cennet ve Cehennem de aynı tatta.
504 syf.
·2 günde·9/10
Jamie McGuire'nin bu kitabı serinin ilk kitabı. Kitabın konusu değişik.
Nina; üniversiteye giden babasının prensesi ve güzel bir kız. Ta ki babası bir trafik kazası geçirip yaşamını yitirene kadar. Sonra işler karışıyor. Otobüs durağında otururken bir genç yanına oturuyor ve son otobüsü kaçırdıkları için ortak taksi tutmayı teklif ediyor ve bu olaydan sonra sık sık tesadüf eseri karşılaşıyorlar.
Jared ise; Nina'ya yaklaşmasının çok büyük bir hata olduğunu bildiği halde Ondan uzak duramıyor ve ilişkileri başlıyor. Nina'nın aklında bir soru var ve sonunda Jared'den cevaplarını alıyor. İşte burası hepimizi şok ediyor. Farklı bir dünya ve faklı hayatlar. Bu sırrı size söylemeyeceğim okuyup öğrenin inanın çok şaşıracaksınız. Yazarın hayal gücüne hayran kaldım diyebilirim. İyi okumalara. Ben hemen ikinci kitabı okumaya başlıyorum...
504 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Fena değildi, sürükleyiciydi. Sayfalar ben farkına varmadan aktı, gitti. Bu büyük bir artı...
Fakat kitap fantastik kategorisinde yer aldığı için doğal olarak daha çok fantastik öğe ve aksiyon görmeyi beklemiştim. Fantastik yönü, beklentimi karşılamadı. Gençlere yönelik bir aşk kitabıydı sadece. Hani "Sevgilim melek mi? Melek. Tamam."
Zaten kitabın konusu klişe sayılır, bunu biliyorum ama en azından daha çok hayal gücü görmek isterdim...
504 syf.
·8/10
Romanda fantastik karakterler yoğun olarak konu alsa da kitabı okurken fark ettim ki bu kitap yazarın bir önceki Tatlı Bela serisini benzeri( çok benzeri). Yani üniversite öğrencileri, yurtta kalmaları sevgilinin evine taşınmalar ve hatta karakterlerin yaşamış olduğu aşkın yoğunluğu hep aynıydı yani.. Ha yine de okunabilir tabii..Ama yazar kendini tekrar etti demeden geçemeyeceğim..
504 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Böyle bazı kitap serileri var ergenken okuduğunda daha çok keyif verir mesela Twilight serisini şu an okusam hiç beğenmeyebilirim ama onu o kadar güzel bir zamanda okumuşum ki ahde vefa gibi bir şey o benim için.
Bu yazarda benim için öyle ilk çıkan Tatlı Bela kitabını okuduğumda çok beğenmiştim içindeki her şeyin tam olduğunu düşünüyordum fakat bu romanında 150 sayfa eksik olsa her şey daha güzel olacak gibime geliyor. Hele bazı şeylerin yaşanması oldukça saçmaydı.
Karakterlerin içinde bulundukları saçma psikoloji bir ara beni bileklerimi kesme durumuna getirdi ckfk bi durun yani Jared sürekli özür diliyor kadın karakter sürekli suçlu hissediyor falan..
Jared karakteri hem korkunç hem nazik yaratılmaya çalışılmış fakat bence nazikten ziyade çok çıt kırıldım gibiydi..
Kitabı okursan büyük ihtimalle seversin bence
Kitaba puanım:4/5
504 syf.
·6/10
Öncelikle kitaba fantastik umuduyla başlayacak arkadaşlar benim gibi hayal kırıklığına uğrarsınız, baştan uyarayım da ;) Tatlı Bela'dan sonra çok daha iyi bir kitap bekliyordum yazarımızdan... Kitap fantastik türde olmasına rağmen daha çok gençlik romantizm modundaydı. Kendimi iki dünya arasında sıkışmış gibi hissettim. O yüzden çok da zevk alamadım, o dünyanın içine giremedim bir türlü... Fantastik öğeleri işin dışında bırakırsak da kitap resmen gereksiz uzatıldı, biraz zorlama hissi verdi bana... sadece al kitabı Jared'i oku o derece... Sanırım bu 3 yıldızı da sırf onun için vermişimdir. Adamın hayatı, canı, ruhu Nina... Nina karakterini de pek sevdiğim söylenemez. Nedense bu kıza bir türlü ısınamadım kitap boyunca... Umarım diğer kitapta fantastik daha ağırlıkta olur. İyi okumalar :)
Bu, ölmesinden daha kötüydü. Ona ait tüm düşüncelerim lime lime edilmişti. Benim için artık Tanrı değildi, yalnızca hata yapmış ahlaksız bir adamdı.
Bir sapık ya da bir mucize olmasına aldırmıyordum. Her an benim yanımda beni izleyebilecek olması sırtımdan aşağı sevinç dalgaları yolluyordu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Araf
Alt başlık:
Providence Üçlemesi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2013
Sayfa sayısı:
504
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016005
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Providence
Çeviri:
Nergis Karababa
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Işığın olduğu yerde, karanlık da vardır.

Nina, babasının ölümüyle kendisini Providence'ta varlığından hiç haberdar olmadığı bambaşka bir dünyanın içinde bulur. Babasının cenazesinin olduğu gün otobüs durağında tesadüfen karşılaştığına inandığı çekici, karşı konulamaz Jared ile yakınlaşmasıysa Nina'nın hayatını tamamen altüst eder.

Jared ile Nina'nın birbirlerine âşık olmaları işleri tamamen zora sokar. Jared, Nina'yı sadece babasının düşmanları olan insanlardan değil, kendi soyundan olan yarı meleklerle Cehennem'deki Şeytanlar'dan da korumak zorunda kalır. Jared ile Nina'nın birlikte olabilmek için kaderlerine karşı gelip düşmanlarını alt etmeleri gerekir.

Tatlı Bela ve Ayaklı Bela romanlarıyla olay yaratan Jamie McGuire, bu kez farklı bir seriyle karşımıza çıkıyor.

Providence üçlemesinin ilk romanı Araf, devamını merakla bekleyeceğiniz fantastik bir aşka sahne oluyor. 
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 400 okur

 • Ayşe Ay
 • Damla
 • Perimelis
 • Şevval Bostancı
 • Simay
 • Hilal
 • Halime demir
 • şeyma.
 • Berika Okur
 • @kitapehli

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%1
13-17 Yaş
%9.9
18-24 Yaş
%34.7
25-34 Yaş
%22.8
35-44 Yaş
%17.8
45-54 Yaş
%12.9
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.8
Erkek
%5.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%17.5 (22)
9
%11.9 (15)
8
%27.8 (35)
7
%19 (24)
6
%9.5 (12)
5
%4 (5)
4
%3.2 (4)
3
%4 (5)
2
%1.6 (2)
1
%1.6 (2)