Ares Mahşerin Dört Atlısı

8,1/10  (8 Oy) · 
24 okunma  · 
7 beğeni  · 
975 gösterim
Mahşerin Dört Atlısı, kutsal kitaplarda adları geçen, kıyamet gününde ortaya çıkacaklarına inanılan dört atlı: Ares (Savaş), Reseph ( Salgın), Thanatos (Ölüm) ve grubun tek bayan üyesi, Limos ( Kıtlık).

Her atlının kendisine ait bir mührü var ve her mühür iki kehanet getiriyor. Mahşer gününün gelip dünyanın yok olmasına engel olabilmek için mühürlerini korumak zorundalar. Ama bu, hiç de kolay bir görev değil!

Onun adı Ares ve omuzlarında tüm insanlığın kaderini taşıyor. Onun şeytani güçlere yenilmiş olması demek dünyanın yok olması demek. Mahşerin Dört Atlısından biri olarak, herhangi bir insandan yüz kat daha güçlü, daha çevik ve daha zeki.

Ares'in mührü artık Cara Thornhart'un ellerinde. İnsanlar, normalde mührü taşıyacak kadar güçlü değiller ama Cara cehennem köpeğine bağlı kaldığı sürece, hayatta kalabilir. Ares ise bağın kopmadığından emin olmak zorunda, çünkü eğer bağ kopar da, mühür kırılırsa, bu sefer ''Savaş'' dünyaya yayılacak ve dünya asla eskisi gibi olmayacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  364
 • ISBN:
  9786054503377
 • Çeviri:
  Burcu Çelik
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Tuğçe 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Mahşerin dört atlısı; Ares, Limos, Thanatos ve Reseph. Her birinin bir mührü var ve bu mühür kırıldığında her biri bir felakete yol açacak. Ares savaşa, Limos kıtlığa, Thanatos ölüme ve Reseph salgına dönüşecek ve dünyanın sonu gelecek. Her birinin de mührü farklı şekilde korunuyor. İlk mührü kırılan Reseph oluyor ve Reseph'in hedefi Ares. Hemen hemen her fantastik kitapta olduğu gibi bunda da başlangıcı yavaş ve bilgi ağırlıklıydı. Olağanüstü varlıkların ve isimlerin sayısı çok fazla bu da bazen karakterleri karıştırmama yola açtı. Bu kadar fazla ikili ilişki olmayıp, savaşa ağırlık vermeleri daha çok hoşuma gidebilirdi. Limos karakterini daha çok sevdim ve 2.kitabını daha çok merak ediyorum. Fantastik severlerin okuyabileceği bir seri.

sueda ipek 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ben bu kitabı okurken acayip sıkıldım yani bilemiyorum başkaları ne düşünür ama bana biraz da anlamsız geldi tabi incil'e inananlar için anlamlı ,ama serisine devam etmemekte kararlıyım karar sizin...

Kitaptan 4 Alıntı

Tuğçe 
17 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Birine önem vermek zarardan başka hiçbir şey getirmiyordu.

Ares, Larissa Ione (Sayfa 220)Ares, Larissa Ione (Sayfa 220)
Seher 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...kehanetler gerçekleşmeyi ister.

Ares, Larissa Ione (Sayfa 18 - ares)Ares, Larissa Ione (Sayfa 18 - ares)
Mubuto 
 22 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ağlamak istedi ama şuanda yaşadığı şeylerden dolayı ağlayamadı.Gözyaşlarının ruha değil bedene ait olduğunu düşündü o an.

Ares, Larissa Ione (Sayfa 338)Ares, Larissa Ione (Sayfa 338)