Arkeolojinin Delikanlısı Muhibbe Darga

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
624 gösterim
Pırıl pırıl parlayan gözleri hayata odaklanmıştı; yaşam her ne olursa olsun tadına doyulmaz tatlarla doluydu, öğrenecek ne çok şey vardı... Tüm sağlam ilişkilerde olduğu gibi önce biraz mesafeliydik... birbirimizi tanıdıktan ve birbirimize güvendikten sonra yeni ve son derece keyifli bir kapı açıldı önümüzde. O kapının arkasında her şeyi konuşabildiğiniz bir dost vardı artık. Yaşam enerjisi, disiplini tek kelimeyle müthişti!.. Bağlanmamanız ve peşinden sürüklenmemeniz imkânsızdı!

Emine Çaykara

Ülkemizin en saygın arkeologlarından Prof. Muhibbe Darga, içten ve sakınmasız yanıtlarıyla tüm bir yaşamını Emine Çaykara'ya anlattı.

Murathan Mungan'ın deyişiyle, "Muhibbe Darga bir Hitit tarihi uzmanı. Ama dilerseniz, her çeşit gerçekliğin katmanlarını açmaya adanmış hayatların macerası diye de okuyabilirsiniz bu kitabı..."
(Tanıtım Yazısı)
Faruk Demirci 
05 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mühibbe Darga Istanbul Universitesi' nin Protohistorya ve on asya ark. bölümünün efsane hocalarindandi. Hayatini ve tecrubelerini yeni nesillere ve arkeoloji ögrencilerine aktardigi bu biyografik eseri arkeolojiye ilgi duyan herkese oneriyorum.