Arsen Lüpen - Herlock Sholmes'e Karşı

·
Okunma
·
Beğeni
·
6,6bin
Gösterim
Adı:
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes'e Karşı
Baskı tarihi:
Eylül 2013
Sayfa sayısı:
380
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055098018
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Arséne Lupin vs. Herlock Sholmes
Çeviri:
Esra Gül Coşkun
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Baskılar:
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes
Sherlock Holmes - Arsen Lüpen Karşı Karşıya
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes
Arsen Lüpen – Herlock Sholmes’e Karşı
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes’e Karşı
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes
Arsen Lüpen nüktedanlığı, çekiciliği, kibarlığı ve zekasıyla tam bir beyenfedi... Ancak aynı zamanda dünyadaki en usta hırsız.... Lüpen elinizdeki bu kitapta belki de zekasıyla boy ölçüşebilecek tek adamla karşı karşıya geliyor: İngiliz dedektif Herlock Sholmès'le... Bakalım bu düellodan kim galip çıkacak?

Maurice Leblanc bu eserinde iki ölümsüz kahramanı bir araya getiriyor. 

Sevimli, zeki ve becerikli hırsızımız Arsen Lüpen ünlü İngiliz dedektif Herlock Sholmès'le amansız bir mücadeleye girişiyor. Tabii ki Lüpen'in ezeli düşmanı Ganimard'ı da unutmamak gerek. 
Antika bir çalışma masasının çalınması, o masanın içindeki piyango biletine vuran büyük ikramiye, tarihi değeri olan ve adı cinayete karışan bir elmas… Ganimard tüm bunların Lüpen'in işi olduğundan adı gibi emindir ancak düşündüklerini kanıtlayamaz. Bu olaylardan mağdur olanlar ise Ganimard'ın başaramadığını büyük dedektif Herlock Sholmès'in başaracağından emindirler ve İngiliz'den yardım isterler. 
Böylece iki rakip arasında kimi zaman sert kimi zaman tatlı bir mücadele başlar. Sholmès olağanüstü gözlem yeteneğiyle gizemi aralayabilecek mi? Lüpen kurnazlığıyla diğer rakipleri gibi dedektifi de parmağında oynatabilecek mi? Bu olayların ardından ikili tekrar bir araya gelecek mi? Tüm bu soruların cevabı elinizdeki harika kitapta...
(Tanıtım Bülteninden)
N.Ş
N.Ş Arsen Lüpen - Herlock Sholmes'e Karşı'ı inceledi.
380 syf.
Iki gün süren nefes kesici bir macera. Malesef ki sona erdi. Hem dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes olmak hemde dünyanın en ünlü hırsız Arsen Lüpen olmak harika bir duygu. Bugüne kadar okuduğum kitaplar arasinda sadece Maurice Leblanc in kitaplarında tarafsız kalabiliyorum. hem hırsız olmak hemde dedektif olarak kalmak heyecan verici oluyor.
380 syf.
·3 günde·3/10
Sherlock Holmes’i daha öncesinde okumasam belki bu kadar kötülemezdim bu kitabı diyeceğim ama okumasaydım da Sherlock’un bu kadar basit hatalar yapabilecek bir dedektif olduğunu düşünmezdim. Yazar dedektifin isminin ve soyisminin baş harflerini yer değiştirerek uydurma bi dedektif icat etmiş. Herlock Sholmes. Ve kendi kahramanı olan Arsen Lüpen adındaki bir hırsızla dedektifinizi kapıltırmış. Kısacası fransız ve ingiliz düellosu olmuş. Ama ne hikayelerde bir sürükleyicilik var ne de olayların çözümlemesinde bi çekicilik var. Yazar kendince Arthur Conan Doyle’nin Sherlock Holmes’ine bir rakip yaratmış. Sherlock dedektif olduğu için karşısına bir hırsız koymuş. Ama şahsi gikrim arthur conan doyle’un en kötü kitabı bile bu kitaba on basar. Sadece zaman kaybı. Vakti bol olan bir insanın bile gazete okumasını tavaiye ederim yine de bu kitabı okumasını tavsiye etmem. Bazı okurların -madem öyle neden okudum be kardeşim? Dediğini duyar gibiyim. Huyum kurusun başladığım kitabı bitirmeden hayatta bırakamıyorum.
Burak Denizli
Burak Denizli Sherlock Holmes - Arsen Lüpen Karşı Karşıya'yı inceledi.
336 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarımız kendi kahramanını çok fazla güçlü göstermiş. Sherlock Holmes Sir Arthur'un Sherlock'u değil yani. Sırtı bükük yaşlıca bir dedektif Dr. Watson'da köpeğe benzetilmiş. Ama bunlara rağmen kitap yine akıcı ve sürükleyici bir üsluba sahip.
336 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Arsen Lüpen kendine oldukça güvenen ve bir o kadar da centilmen bir hırsızdır.Sadece zenginleri vee soyulmayı hakeden kişileri hedef alan Arsen Lüpen,çekiciliği ve zekasını kullanarak her türlü durumdan kurtulmasını biliyor.Sıklıkla polise ve kurbanlarına işleyeceği suç ile ilgili mektuplar yazar .Bu sayede işleyeceği suçları daha meydan okuyucu,daha eşsiz daha heyecanlı kılıyor.
Nazlıcan
Nazlıcan Sherlock Holmes - Arsen Lüpen Karşı Karşıya'yı inceledi.
336 syf.
·132 günde
Dunyanın en ünlü dedektifi, dunyanın en ünlü hırsızına karşı. Kitap, bu iki çok zeki karakterin savaşını anlatıyor. Çok sürükleyici ve akıcı bir anlatım tarzı olan kitap okurken keyifli ve heyecanlı dakikalar yaşatıyor. Bu kitabı okuyan okurlar diğer serileri okumak için sabırsızlanacaklar. Arsen Lüpen'in yaptığı bütün hırsızlıklara rağmen Ganimard ve ekibi onu bir türlü suç üstü yakalayamamaktadır. Tek çare onun kadar akıllı olan tek insanı yani Sherlock Holmes'i çağırırlar. Bu iki zeki karakterin karşıya karşıya kaldığı düelloyu kim kazanacak?
271 syf.
·8 günde·8/10
Biliyorum tüm kitap boyunca hepimiz herlock sholmes yazılmasına rağmen Sherlock Holmes diye okuduk :) Bu iki zekanın birbirine üstünlük kurmasını beklemiyordum. Kedi ve fare gibiler hiç bitmeyen amansız bir kovalama...
336 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel bir macera ve polisiye romanı. Fransa'da Arsen Lüpen yine çeşitli hırsızlıklar peşindedir. Müfettiş Ganimard her defasında kıl payı ile elinden kaçırır Arsen'i. Bir mavi pırlanta çalınır ve bunun sahibi olan kontes, Ganimard'ın yetersiz olduğunu düşünerek Sherlock Holmes'dan yardım ister. Holmes ve Wilson gelir. Ganimard'dan da yardım alarak mücadeleye başlar. Acaba Arsen yakalanacak mıdır? Holmes zekasını gösterebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
Ayfesa
Ayfesa Sherlock Holmes - Arsen Lüpen Karşı Karşıya'yı inceledi.
336 syf.
·6/10
Kurgu ilgi çekici. Kitabın sorunu Arsen Lüpen'in düşünceleri ve kendisi gizemli kalırken Sherlock'un iç sesinin olması. Biz Sherlock'u Watson'a bile açılmazken sevdik, burada ise Sherlock'un düşünceleri seslendirilerek karaktere gölge düşürülmüş. Bence yine de her zaman Sherlock, sonuna kadar Sherlock...
336 syf.
·7 günde·3/10
Herkesin Sherlock Holmes'i işleyemeyeceğini buram buram hissettiren bir kitap okumuş oldum.
Adının aksine buradaki Sherlock'umuz asla sinirlerine hakim olamayan, çok basit hatalar yapabilen, Watson'a(kitapta wilson) iyi davranmayan basit bir dedektiftir. Okurken amacınız Conan Doyle'nun karakterini görmekse sakın başlamayın.
Watson'a kötü davranıyor dedik, tabi bu nedensiz değil. Kitapta "Wilson'umuz" çocuk aklına sahip saçma sapan sorular soran ve gereksiz çıkarımlar yapan işe yaramaz biri.
Karakter analizini bir kenara bırakırsak kitabımızda 2 adet hikaye bulunuyor birbirinden bağımsız. Polisiye ve dedektiflik kitaplarını çok seven biri olarak hikayeleri çok basit buldum ne yazıkki. Okurken acaba simdi ne olacak duygusunu hissettiremedi.
Bu kitabi begenmememim bir nedeni de ne yazikki yayin evi. Sürekli yazım yanlışları vardı ve okurken rahatsız etti. Ondan siz siz olun TUTKU YAYIN EVINI TERCIH ETMEYIN!!!
Kitabın benim için artısına gelecek olursak Arsen Lupen çok merak ettiğim bir karakterdi. Onla tanışmış oldum. Zaten yazarımızın kendi karakteri olduğundan dolayı olsa gerek en güzel o işlenmişti.
Bu kadar yazıyı özetleyecek olursak elinizde başka kitabınız kalmadıysa okuyabileceğiniz bir kitap.
380 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Oldukça güzel bir Arsen Lüpen romanı. Fakir bir adam, ucuza bir yazı masası alır. Ancak başka biri o masayı ister ve alamayınca çalar. Bu fakir adama piyangodan 1 milyon Frank çıkmıştır ama bilet masanın içinde kalmıştır. Masayı çalan, Arsen Lüpen'dir ve bilete ortak olmak istemektedir. Ganimard ve ekibi ne yapsa yakalayamaz Arsen'i. Ayrıca işe bir de sarışın kadın karışmıştır. Ayrıca bir de mavi elmas çalınmıştır. Elmasın sahibi İngiltere'deki Herlock Sholmes'dan yardım ister. Herlock yardımcısı Wilson ile beraber Arsen'e karşı yarışır. Her ne kadar çok zorlansa da 10 gün içinde onu yakalar ve Ganimard'a teslim eder. Ancak Arsen kaçar. Bir davet üzerine Herlock yine Fransa'ya gelir ve Arsen ile kapışır. Acaba bu raundu kim kazanacaktır? Birbirlerine saygı duyan bu iki rakipten hangisi daha zekidir? Neler olacaktır? Soluksuz okunan bir roman.
272 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
arsen lüpen holmes sherlock a karşı kitabı gayet akıcı iki başrol karakteri var sherlock holmes un benzeri bir dedektif ve cok akıllı bir hırsız arasında gecen bir macera
tavsiye ederim güzel bir kitap
272 syf.
·10 günde
Kitap çok güzeldi. Soluksuz okudum. Iki dedektifi de çok severim ; ama bu macerada Arsen Lüpen'in tarafını büyük bir zevkle tutdum. Sherlock onun bu tehlikeden zevk alan kişiliği ve zekası karşısın da neredeyse hayrete düştü. Ve Ganimard hayatın boyunca Arsen Lüpen'i yakalayamayacaksın, yakalasanda kendi ellerinde yeniden salarsın zaten ;) Yazara çok teşekkür etmek lazım, bu iki dahiyi karşı karşıya getirdiği için. Kaçırmayın derim.
Ah! Bayım, insanlar beni anlamıyorlar. Çünkü ben içinde bulunduğum şartların zorlamasıyla, bazı küçük sıra dışı fiiller işlemek zorunda bırakıldım...İyi niyetim hep yalancı çıkartıldı.
Holmes'un asıl aklını meşgul eden şey;
Korkunun en şiddetli halini yaşayan sıradan ama sevecen bir kadının, sinirlerine hâkim olup, her hareketini kontrol altında tutması, duygularını gözleriyle belli etmemesi ve böylece zeki dedektif Sherlock Holmes'u kandırmış olmasıydı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes'e Karşı
Baskı tarihi:
Eylül 2013
Sayfa sayısı:
380
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055098018
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Arséne Lupin vs. Herlock Sholmes
Çeviri:
Esra Gül Coşkun
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Baskılar:
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes
Sherlock Holmes - Arsen Lüpen Karşı Karşıya
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes
Arsen Lüpen – Herlock Sholmes’e Karşı
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes’e Karşı
Arsen Lüpen - Herlock Sholmes
Arsen Lüpen nüktedanlığı, çekiciliği, kibarlığı ve zekasıyla tam bir beyenfedi... Ancak aynı zamanda dünyadaki en usta hırsız.... Lüpen elinizdeki bu kitapta belki de zekasıyla boy ölçüşebilecek tek adamla karşı karşıya geliyor: İngiliz dedektif Herlock Sholmès'le... Bakalım bu düellodan kim galip çıkacak?

Maurice Leblanc bu eserinde iki ölümsüz kahramanı bir araya getiriyor. 

Sevimli, zeki ve becerikli hırsızımız Arsen Lüpen ünlü İngiliz dedektif Herlock Sholmès'le amansız bir mücadeleye girişiyor. Tabii ki Lüpen'in ezeli düşmanı Ganimard'ı da unutmamak gerek. 
Antika bir çalışma masasının çalınması, o masanın içindeki piyango biletine vuran büyük ikramiye, tarihi değeri olan ve adı cinayete karışan bir elmas… Ganimard tüm bunların Lüpen'in işi olduğundan adı gibi emindir ancak düşündüklerini kanıtlayamaz. Bu olaylardan mağdur olanlar ise Ganimard'ın başaramadığını büyük dedektif Herlock Sholmès'in başaracağından emindirler ve İngiliz'den yardım isterler. 
Böylece iki rakip arasında kimi zaman sert kimi zaman tatlı bir mücadele başlar. Sholmès olağanüstü gözlem yeteneğiyle gizemi aralayabilecek mi? Lüpen kurnazlığıyla diğer rakipleri gibi dedektifi de parmağında oynatabilecek mi? Bu olayların ardından ikili tekrar bir araya gelecek mi? Tüm bu soruların cevabı elinizdeki harika kitapta...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 468 okur

  • Oğuzhan özkan
  • Seçil sertkaya
  • Büyücü
  • Dünya Suna
  • Selin BİNALİ
  • M \/ Z
  • Esma Nur Demirel
  • Saime Güzelyol
  • Fırat Karakaya
  • ReyhanPolat

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%15.4
18-24 Yaş
%30.8
25-34 Yaş
%26.9
35-44 Yaş
%11.5
45-54 Yaş
%7.7
55-64 Yaş
%3.8
65+ Yaş
%3.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%40.9
Erkek
%59.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%13.6 (17)
9
%7.2 (9)
8
%10.4 (13)
7
%10.4 (13)
6
%3.2 (4)
5
%1.6 (2)
4
%0.8 (1)
3
%0.8 (1)
2
%0.8 (1)
1
%0