Artemis Fowl 1. Kitap

7,7/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
544 gösterim
Artemis Fowl. Dünyanın geçmiş en genç suç dehası. Henüz on iki yaşında. Yanında devasa kahya. Artemis'in koruması ve hizmetkarı.

Artemis, ailesinin servetinin ve itibarını geri kazanmak uğruna Peri Halkının hazinesine göz dikerse ne olur? Tabii ki peri halkını karşısına alır.

Artemis'in karşısında kimler mi var? Sıkı durun! Peri halkının tek kadın subayı, yeenekli elf, Yüzbaşı Holly. Asabi, otoriter ve pancar suratlı kumandan Yarbay Root. Periler Diyarı teknolojisinin beyni sentor Foaly. Ve efsanevi hırsız cüce Mulch.

Artemis, Peri Halkının Kutsal Kitabını çalıp oyunu onların kurallarına göre oynuyor. Ancak olaylar hiç de onun planladığı gibi gelişmiyor.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  284
 • ISBN:
  9789758733002
 • Orijinal Adı:
  Artemis Fowl
 • Çeviri:
  Aylin Yengin
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir fantastik kurgu serisinin ilk romanı. Artemis Fowl, henüz çocuk olmasına rağmen bir dâhidir. Babası kaybolmuştur ve o gelene kadar para kazanmak ister. Bunun için de peri kitabını bir şekilde Kahya'sının da yardımıyla ele geçirir ve bir plan yapar. Perilerden altın alacaktır. Bu arada Peri polisi olan yüzbaşı Holly Short, İtalya'ya bir trollu yakalamaya çıkar ancak bu arada çok yorulur. Ayin yapmadığı için sihir gücü kalmamıştır. Yarbay Root, ona ayin yapmasını söyler ama ayin yaparken Artemis ve Kahya tarafından yakalanır. Fowl malikanesine götürülen Holly için Artemis 1 ton altın ister fidye olarak. Root, çenesi çok kuvvetli olan cüce Mulch'u hapishaneden çıkarır ve malikaneye sokar ancak Mulch kurnazca davranır ve kaçar. Fidye verilir. Ancak perilerin niyeti güneş doğmadan malikaneyi yok etmektir. Acaba Artemis, Kahya ve kız kardeşi Juliet bu işten kurtulabilecek midir? Yoksa para kazanıp gelecekteki hain işlerine devam mı edecektir? Holly bu patlamadan kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.