Artemis Fowl - Kuzey Kutbu Macerası 2. Kitap

7,8/10  (5 Oy) · 
11 okunma  · 
4 beğeni  · 
363 gösterim
Birileri goblinlere insan yapısı güç kaynaklarını yasadışı temin ediyor. Peri Halkı arasındaki denge bozulmak üzere. LEPrecon Birliğindeki Yüzbaşı Holly Short, bunun asıl sorumlusunun en büyük düşmanı, on üç yaşındaki Artemis Fowl olduğundan kesinlikle emin.
Ama acaba Artemis gerçekten suçlu mu?
Artemis'in başında halletmesi gereken bir büyük bela daha var: Rus mafyası. Dahi hırsız, babasının Rus mafyasının eline düşmüş olduğunu ve fidye için rehin tutulduğunu öğrenmiş durumda. Bu defa dahice bir plan bile yeterli olmayabilir. Hatta bir mucize lazım. Belki de Artemis'in yardıma ihtiyacı var.
Ortalık karşısınca yine hiç kimsenin oyunu kurallarına göre oynamadığı ortaya çıkacak gibi görünüyor...
Kahramanlarımızın İrlanda'da başlayan yeni maceraları Kuzey Kutbuna kadar uzanıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  293
 • ISBN:
  9789758733156
 • Orijinal Adı:
  Artemis Fowl: Arctic Incident
 • Çeviri:
  Aylin Yengin
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Fowl serisinin oldukça güzel ikinci romanı. Artemis'in babası öldü sanılmaktadır ama batan gemiden kurtulup Rus mafyasının eline düşmüştür. Bu arada da bir önceki romanda yaptıklarından dolayı rütbesi teğmene düşürülen binbaşı Codgeon da, teknoloji zengini Kobai ile beraber goblinlerle işbirliği yapar. Yarbay Root ve yüzbaşı Holly, Artemis'ten şüphelenir ancak gerçek suçlu farklıdır. Artemis, yeraltında yaşayan perilere yardımı babasını kurtarmaları karşılığında kabul eder. Bu arada goblinler perilere saldırmaya başlamıştır. Ve Codgeon her şeyin suçlusu olarak teknik dahi sentor Foaly'yi göstermiştir. Artemis, Kahya, Root ve Holly bu işi çözmek için Kobai tesislerine girmelidir ve bunun için cüce Mulch'un yardımı gerekir. Acaba başarılı olabilecekler midir? Perileri goblinleri yenebilecek midir? Artemis babasını kurtarabilecek midir? Holly ile aralarındaki buzlar eriyebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman daha.