Artık Zenginim

8,4/10  (20 Oy) · 
34 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.801 gösterim
Bu hayata ZENgin olmak,
ZENgin yaşamak için geldiniz!
İşte hayatın sırrı bu cümlede saklı!

2005 yılında ben bir garson, eşim Esra yoga hocasıydı. Los Angeles’ta 50 metrekare bir evde, ay sonunda kiramızı nasıl ödeyebileceğimizi düşünerek yaşıyorduk. Bu kitaba ilk başladığım günlerde ise, Hawaii’de DOKUZ AY SÜREN bir tatile çıkmıştık! Yani fakirlikten zenginliğe geçtik, hem de gayet
kısa bir süre içinde...

Bizim yaptığımız her hatayı, bizi fakirlikte tutan her şeyi; bilinç olarak zenginliğe nasıl açıldığımızı;yolculuğumuzda yaptığımız uygulamaları;
ve en önemlisi;“zenginlik” dediğimiz şeyin sadece paradan ibaret olmadığını bütün detaylarıyla bu kitapta okuyacaksınız.

YOKLUK bilincinden VARLIK BİLİNCİNE geçmek; ZENgin olmak sandığınızdan çok daha kolay!
Tek bir şartla: Bu kitaptaki uygulamaları yapacaksınız!

Keyifli okumalar dilemiyorum…
Keyifle okursunuz zaten, sorun değil...
Keyifli uygulamalar diliyorum…

ZENgin olunca bizi unutmayın da… ?
Nurhan Işkın 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 9/10 puan

Bolluğu, bereketi sadece para üzerinden yapanlar için yazılmış güzel bir eser...

Kitabın içeriği önce kişinin bilgisi doğrultusunda bilinçli olmasını ve yaşadığı her durum için kendi iç dünyasında ön muhasebe yapmasını öneriyor. Doğru bildiğimiz yanlışları yazar kendi deneyimleri üzerinden esprili bir dil ile bizlere aktarıp, bireyin her durumda kendisine iç dünyasında verdiği değeri ile dış dünyasında karşılaşır tezini savunuyor...

Yok olana değil, elimizde olana odaklanıp onun kıymetini bilmeden daha fazlasının olmayacağını anlatan yazar, bunu tecrübeleri ile sabitlediği olayları örnek vererek bizleri bilinçlendirmeye çalışıyor...

Aykut Oğut, amaç ve araç olarak paranın insan hedeflerinde nasıl etken olduğunu, küçük hedeflere sağlam adımlarla ulaşılabilineceğini, büyük hedeflerimize ise var olanın bilincini anlayıp, sağlam adımlarla ilerleyerek başarabileceğimizin öğütlerini veriyor...

Kitapta, kendinizi daha iyi tanımanız için egzersizlere yer verilmiş. Son sayfalar ise olumlamalara ayrılmış...

Kişisel Gelişim kitaplarını sevenlere kesinlikle tavsiye ederim...

Sevgili Aykut beni yine yanıltmadın harika bir kitap yazmışsın. Cem Yılmaz'ın yazar halisin benim için; kişisel gelişim kitapları arasında okurken eğlendiğim başka kimse yok. Tahtını koruyorsun.

Bu kitabımızın konusu adından da görüldüğü gibi Zenginlik; sadece para anlamında değil ama her konuda bolluk bereket...

En önemli değindiği konu ise aslında ODAK ve FARKINDALIK her anlamda bilgiye sahip olabiliriz ama onu uygulayacak kadar içimize sindirdik mi diye anlatmaya çalışıyor. Eğer gerçek anlamda bunu başarabilirsek işte o zaman biraz hesap kitap, biraz kontrol ve tabii azim ve istekle zengin olabiliriz.

Kitabın sonunda uygulamalar var, yapılamayacak daha doğrusu inanmayıp kenara bırakılacak şeyler değil. Deneyeceğim.

Keyifli okumalar dilerim.

BETÜL GKDMR 
21 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu hayatta herkesin zengin olduğunu sadece durumu fark edip bolluk berekete geçenleri neden imrendiğim izi anlatan; beni harekete geçiren bolluk bereket içerisinde yaşamayı öğreten kitap. Daha önce yapmış olduğum hataları fark etmemi sağlayan beni de ARTIK ZENGİNİM dedirten kitap :))))

Gülayşe Ertuna 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Aykut Oğut'un dilini seviyorum. İçten, eğlenceli,samimi. Okurken iyi hissedeceksiniz. kendinize bile bazen itiraf eetmediğiniz ya da farkında olmadan yaptıklarınızın üzerineyine parmak basıyor. Kim kitap okumakla zengin olmuş diyebilirsiniz. Doğru olabilir,ama kitabı keyifle okuyup iyi hissedeceğinizden eminim.

GÜLŞAH ÖNEN 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

"Hayalle hedefi karıştırmayın ikisi de gerçekleşir Evet ama hayallerimiz Adım Adım hedeflerimizin toplamıdır. "Son zamanlarda okuduğum en iyi kişisel gelişim kitabı oldu. Yazarın diğer kitaplarını merak ediyorum.

İndantee 
10 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Parayla ilgili kalıplaşmış önyargıları kırıp paraya farklı bir açıdan bakmanıza sebep oluyor. Kitapta egzersizler ve örnek senaryolar var. Para ile ilgili problemi olanlara yardımcı olabileceğini düşündüğüm kitap.

Selçuk Aslan 
07 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aykut abi döktürmüş yine.Her defasında kendine has bir üslupla yazıyor.Zenginliğin para mülk olmadığını asıl zenginliğin bilinçli olmaktan geçtiğini anlatıyor.Kitabı sıkılmadan okudum.

Hatice Acar 
 24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

çok beğendiğim bir kitap eksiklerim ne kadar çok varmış meğer :) Bu kitap fakirliğimizi bizlerin yarattığını aslında zengin olmanın düşünmenin akışında olduğunu göstermekte...Her şey düşünce şeklimizde gizli.Karamsarlıktan çıkma vakti ...

Merve Fikir 
12 Şub 2016 · Kitabı okudu · 41 günde

Şuan kitabın yarısındayım ama kesinlikle okunması gereken bir kitap. Değer vermeden hiçbir şeyi elde edemezsiniz. Maddi yönden, zenginlik yönünden ve bunların öncelike bilinç ile olușturulabileceğini güzel bir dille anlatmış yazar.

Bilgehan Acar Dedeoğlu 
08 Şub 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 8/10 puan

Artık ZENgin’im, Aykut Oğut’un okuduğum ilk kitabı değil. Ancak, en son okuduğum Aynalı Kitap’tan beri bayağı zaman geçmiş. Yazarın yine samimi, akıcı ve rahat okunan bir dille kaleme aldığı bu son kitabını okurken; daha önceki kitaplarında olduğu gibi, yine kendimi iyi hissettim. Sanırım, ilk kitaplarına nazaran bu kitabından biraz daha istifade ettiğimi düşünüyorum. Bunun sebebi ise, ilk kitapları okurken ki, kişisel gelişime dair bilincimin şimdiki kadar olmaması diyebilirim. Kitap, başlıktan da anlaşıldığı üzere, zenginlik ve bolluk bilinci ve bunu nasıl kazanabileceğimiz üzerine. Ancak, ben okurken sadece maddi anlamda zenginlik kısmına odaklanmadım. Zaten kitapta da bolluk ve bereket bilincinin hayatın her alanını kapsadığının altı çiziliyor. Ben daha çok ‘insani ilişkiler ve kendi öz değerim açısından nasıl bolluk ve bereket enerjisini kendime çekerim’ e yoğunlaştım ve kitaptan bu yönde istifade ettim. Tabi, hayatımda henüz bir değişiklik olmadı zira önerilen egzersiz ve düşünce kalıplarını hayatıma yerleştiremedim. Ancak zamanla, düşünce biçimimi, bolluk ve bereket üzerinde odaklayarak tutmaya devam edersem, işe yarayan tavsiyelerle dolu olduğuna inandığım bir kitap. Gerçi, herkesin malumu üzerine, kişisel gelişim kitaplarının pek bir edebi değeri yok ve yazarlarının da zaten bu yönde bir iddiası yok. O yüzden genel olarak, birbirlerinin benzeri ve herkes tarafından anlaşılacak kolaylıkta yazıldıkları herkesçe malum. Ancak, şahsi düşüncem, bu durum bu kitapları daha az değerli kılmıyor. Aksine, ara ara insanın kendi ruhunu bu tarz kitaplarla yapılan hatırlamalarla tedavi etmesi gerekebiliyor. Joe Vitale’nin Ho'oponopono kitabını okuduğumda, orada yazar, insanın ruhunun da fiziksel sistemi gibi zaman zaman hastalandığını ve sürekli arınarak tedavi edilmesi gerektiğini söylüyordu. Bu benim şahsi olarak çok doğru bulduğum bir görüş ve bu nedenle kişisel gelişim kitaplarının bilmediğimiz ya da unuttuğumuz bazı noktaları tekrar hayatımıza sokup; kendimizi daha iyiye doğru yönlendirmede etkili olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce, okuduğunuz anda bile sizi içinde bulunduğunuz ruh halinden yukarı çekebilme özellikleri bile yeterli. Bu bağlamda, Aykut Oğut bence bu işi gerçekten çok iyi başaran yazarlardan bir tanesi.

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

Nurhan Işkın 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Gün içinde birlikte olduğunuz insanları çok iyi dinleyin. Cümleleri, davranışları, eylemleri, onların varoluş şekilleriyle ilgili bütün ipuçlarını size verecektir.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 64)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 64)
Nurhan Işkın 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Neyi yapamadığınızın pratiğini değil, neyi yapabildiğinizin pratiğini yapın.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 106)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 106)
Nurhan Işkın 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Eğer şu an bolluk-bereket içinde değilseniz, parayla kötü bir ilişkiniz, paraya dair kötü bir inancınız, varoluş şekliniz olduğu içindir.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 59)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 59)
Nurhan Işkın 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Zoru Başarmak
Bunları görmek bana o kadar iyi geliyor ki, bunun mümkün olduğunu görüyorum. Birileri yapmış, o zaman ben de yapabilirim.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 99)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 99)
Nurhan Işkın 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Neyi alamadığınız, nereye harcayamadığınız, neye sahip olmadığınızı bırakın, VARLIK bilincine geçin, neye sahip olduğunuza odaklanın.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 108)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 108)
Nurhan Işkın 
 10 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Büyük hedefler koyma, her zaman, sizi kutunuzda tutmak için egonun oynadığı bir oyundur!

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 211)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 211)
Nurhan Işkın 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Bedelini ödemediğiniz ( sadece paradan bahsetmiyorum) bir şeyin değerini bilmeyeceksiniz. Bilseniz bile çok çok aşağıda bir yerde göreceksiniz."

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 167)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 167)
Nurhan Işkın 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Olay, varlık bilincinde bir insan olduğum için, olduğum durumların hepsinin bana cennet gibi görünebilmesinde.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 219)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 219)
GÜLŞAH ÖNEN 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Artık var olmayana DEĞİL,
Var olana odaklanmaya söz veriyorum.
Biri beni kızdırırsa,
Kalp atışlarım hızlanırsa,
Kalbim attığı için teşekkür ediyorum.
Kalbim attığı ve yaşadığım için teşekkür ediyorum.

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 230 - Doğan novus)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 230 - Doğan novus)

Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın.

Nossrat Peseschkian

Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 123 - Doğan Novus)Artık Zenginim, Aykut Oğut (Sayfa 123 - Doğan Novus)
2 /