Giriş Yap

Asansör

5.710 üzerinden
1.526 Puan · 189 İnceleme
384 syf.
Ben bu kitabı neden okudum? :/
Evet bitirdiğimde bu soruyu sordum kendime. Neden okudum ki? Kitap mıydı şimdi bu? Evet burda yazarları eleştirince, yazamıyorsanız yazmayın diyince bazı şahıslar “Herkes istediğini yazmakta özgür” diyerek çıkışarak savunmaya kalkıyorlar. Şimdi bir daha açıklık getirelim neden böyle kitaplar basılmamalı: Öncelikle bu kitaplar hep liseli ergenlere, aklı bir karış havada gezen hayatta daha tutunacak yer bulamayanlara hitap ediyor. Ki çoğu kitapta da karakterlerin yaş ortalaması zaten 16-20 arası oluyor. Kitapta konu hiç şaşmadan aşk olur. Başka bir yerden girse bile sonunu hep aşka bağlar. Kitapta öyle bir hava yaratılır ki, sanki liseli olmak hayatının aşkını bulacağın yaş. Ve karşına çıkacak olan erkek (erkekleri kitapta öve öve bitiremezler) senin beyaz atlı prensin olacak ve bir ömür elini bırakmayacak. Şimdi ben aşka karşıyım gibi anlaşılmasın sevgini insan kendi içinde hisseder ve böyle kitaplardan öğrenilecek bir şey değil. Ama bu kitapları okuyan ergenlerimiz kendilerine her seni seviyorum diyeni beyaz atlı prensi sanarak gençliğini yakıyor yada beyaz atlı orensi olmadığı için depresyonlardan depresyon beğeniyor. Şimdi sizce bu kitapların basılması iyi bir şey mi kötü bir şey mi? Daha karar vermeyin biraz da bu kitaptan bahsedeyim SPOİLER yeseniz de yemeseniz de aynı. Zaten tüm kitaplar gibi bunun da ana teması AŞK :Dd İki evli çift. Birinin kocasıyla diğerinin karısı asansörde kalıyor ve nasıl oluyorsa birbirine aşık oluyor... Ve ne tesadüfse ikisi de sevmiyormuş eşlerini :/. Sadece bir hafta birbirilerini görmelerine rağmen delice aşık oluyorlar hatta kız bu adam için kocasına boşanma davası açıyor... Mantık aramayın çünkü yok. Evet yazarımız daha ergenlik dönemlerinde yazmış bu kitabı. Ben bu kitabı kötüleyince “ ya yazarın ilk kitabı daha amatördü o yüzden kötüğ” diyen şahıslar. Zaten benim en tuhafıma kaçan da bu. Daha ergen yaşta (14 yaşında) böyle cinsel içerikli, iğrenç bir kitap yazacak kafada olması normal bir şey mi? Liseli bana göre daha hayata bakış açısı gelişmemiş insandır. Nasıl bir ruh hali olmalı ki insan oturup tamamen cinsellik konulu böyle bir kitap yazsın (Hem de amerikan dublajı aksanıyla :/). Zaten burdan da bu kitapları yazarın kafasında olanların okuduğu için beğenildiğini anlayabiliriz. Neyse arkadaşlar fazla uzattım. Okumayın okutturmayın!
Asansör
5.7/10 · 4.587 okunma
·
26 yorumun tümünü gör
Reklam
Bunu yazan kıza yazı yazmayı yasaklamak lazım
Şekerim biliyorsunuz sizden gelen talepler üzerine kendimi feda edip böyle saçma kitapları okuyarak, okuyacak olanları vazgeçirmeye çalışıyorum. Bu sefer ki kurbanımız da
Şeyma Ay
'ın onerisiyle bu kitap oldu. Neymiş efendim bir kız evleniyor bir de çocuk aynı otelde bunlar kız evlendiği adamı sevmiyor çocuk da evlendiği kızı birlikte asansöre biniyorlar asansörde mahsur kalıyorlar. Birbirlerinden hoşlanıyorlar sonra ikisi de evlendikleri kişi yerine birbirlerini seçiyorlar vs. Yani saçmasalak bir pembe brezilya dizisinde izleyip iğreneceğiniz ne varsa tüm bayağılı ile bu kitapta sizi bekliyor. Hiç şaşırtıcı olmayacak şekilde cümleler basit, konu işleme sıfır, karakter derinliği sıfır, kurgu sıfır. Berbat bir kağıt israfı. İnsan olan okumaz bunu. Çünkü insan düşünen bir varlıktır değil mi şekerim? Zeka ürünü olmadığı belli olan bu kitap cidden okunabilecek bir şey değil. Ben de yarım bıraktım zaten dayanamadım. Abi neden kızlar aşk ve seks olayına bu kadar saplantılı şekilde bağımlı anlamadım. Ya bir kurgu yazın ne bileyim ustaca bir cinayet olabilir ya da macera kitabı yazın. Aksiyon yazın. Alt metni olan bir şeyler olsun. Okuduklarımızdan dersler çıkarabilelim değil mi? Yok lanet olsun hep böyle hangi genç kız kime aşık olacak, kızlığını kime bozduracak, hangi erkekten dayak yiyecek, hangi erkek tarafından aldatılacak kime aşık olacak falan filan... Bunları okumaktan keyif alan biriyle ne sohbet edilir ne oturulup bir çay kahve içilir. Bu tarz kitapları keyifle okuyan birine diyebileceğim tek şey : "vah zavallı" Bir başka berbat kitap uyarısında buluşmak üzere şekerim. Kötü kitaplar okumayın. Geri dönüşüme verin güzel kitapların basılması için kullanılsınlar.
Asansör
5.7/10 · 4.587 okunma
·
10 yorumun tümünü gör
384 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Ergen yazar demekte haklıymışım.
Kitabı sadece Beyza Alkoç'u tanımak için okudum. Zamane gençlerimizin sürekli bahsettiği bu yazarı ben de tanıyayım dedim ve demez olaydım. Kitap o kadar ahlak dışı, o kadar salakça yazılmıştı ki, okurken yüz ifadem " Rezalete bak!" der gibiydi. Biraz da konudan bahsedip sizleri bilgilendirmek istiyorum. Yeni evli iki çiftin damadı ile gelininin asansörde kalmasıyla başlıyor hikaye. Sonra sevgili çok edepli gelinimiz kocasına sinirlenip bara iniyor ve hayatında adını bile duymadığı içkilerden 1,2,3,4... ve hatta daha fazlasını içiyor. Nasıl bir midesi varsa artık .dd Daha sonra sevgili kızıl saçlı gelinimiz damat ile yatıyor. Vay canına! Bakın zaten bu sahneler okuru kendine çekiyor. Neden? Çünkü insanlar ahlak dışı bu müstehcen hareketlere bayılıyor. Bla bla bla... Sonlara doğu çok anlamsız olaylar, kazalar, ayrılmalar ve sürpriz bir şekilde evlenme. Bu arada bunlar evli! Tekrar söylüyorum, evli! Kısacası sevgili okurlar, bu kitabı kesinlikle hiçbir 18 yaş altı gencin okumaması gerekiyor. Teşekkürler, iyi günler.
Asansör
5.7/10 · 4.587 okunma
·
11 yorumun tümünü gör
384 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Merhaba Bayza Alkoç'un çoğu kitabını okudum ve hepside güzeldi Asansör kitabıda güzeldir diye düşünüp hiç araştırmadan aldım - ki pişman olduğumu da söyleyebilirim - kitabın ilk sayfalaraı ve son sayfalarından birkaç sayfası +18 içeriklerle doluydu. Ben o sayfaları okumadan geçtim. Okumayan varsa +18 olan bölümleri okumadan geçmesini tavsiye ederim. Kitapta biraz gereksiz olaylar vardı ve konusu da saçmaydı. Yinede içine çeken bir kitaptı. Beyza Alkoç bu kitabı 15 yaşında iken yazmış. Kitabın konusuna gelecek olursak ilginçti, farklı ailenin damadı ve gelini asansörde tanışıp o gece farkında olmadan eşlerini aldatmasıyla olaylar başlıyor. Ban fazla beğenemdim. Asansör kitabını okuyacak olanlar +18 bölümleri geçerek okurlarsa daha iyi olur.
Asansör
5.7/10 · 4.587 okunma
Reklam
2
20
195 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42