Asi Yürek Toz Diyarları Serisi 2

7,5/10  (15 Oy) · 
23 okunma  · 
11 beğeni  · 
536 gösterim
“Okurlar aksiyon dolu bu üçlemenin sonuna gelmek için fazlasıyla sabırsızlanıyor olacak.” -Jennifer M. Brown
“Yazarın sürükleyici anlatımı, okurları bu güzel ve tehlikeli arazinin daha da derinine çekeceğe benziyor.” –Publishers Weekly

Saba arkadaşlarının da yardımıyla Tontonları yenişinin ve kaçırılan erkek kardeşi Lugh’un kurtuluşunun ardından dünyasının normale döneceğini düşünmektedir. Fakat zorlu bir düşman yükseliştedir ve Saba’nın başına bir ödül koymuştur. Çünkü genç kız sadece Lugh’u kurtarmakla kalmamış, aynı zamanda acımasız bir tiranı da alt etmiştir. Tabii her zaferin korkunç bir de bedeli vardır…

Bu süreçte Saba en çok Jack’e, onun ay ışığı gözlerine, hoyrat kalbine gereksinim duyar. Ancak Jack uzaklardadır. Üstelik Saba’nın Jack’e bir daha asla güvenmemesi gerektiğine dair haberler de genç kıza ulaşır. İhanete uğradığını düşünen Saba, hayatta kalmak ve gerçeği ortaya çıkarmak için yine var gücüyle mücadele etmek durumundadır.

Toz Diyarları Serisi’nde macera Kan Kırmızı Yol’un ardından Asi Yürek’le devam ediyor. Saba ve arkadaşları yine heyecanın bir an olsun eksilmediği bir serüvenle okurların karşısına çıkıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786059232258
 • Orijinal Adı:
  Rebel Heart
 • Çeviri:
  Eyüp Timur Avarkan
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
TSena_gl 
 01 Mar 23:05 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap güzeldi ama sinir olduğum, hoşlanmadığım birkaç yer oldu. Yazarın anlatımı yine akıcıydı ama duyguları okuyucuya geçirme konusunda pek iyi değildi; bu fazla sade yazmasıyla da alakalı olabilir, bilemiyorum ama ilk kitapta bu durum beni rahatsız etmemişken, bu kitapta etti: Heyecanlanmak, hırslanmak, meraklanmak vs. isterdim. Evet, sinirlenmekte bir etkidir ve bu durumu yazar sağ olsun gayette iyi hissettirdi.
İnsanlar, yaşadığı her zorlukla birlikte, iyisiyle kötüsüyle değişime uğrarlar; bu kitapta da Saba ile kız kardeşi Emmi'nin değişimine tanıklık ediyoruz. Bazı insanları kendimizden bile önde tutar ve yok yere kendimizi sindiririz. Saba, erkek kardeşi Lugh'a karşı tam da bôyle bir tavır takınıyor, bu da beni aşırı sinir etti, hele ki Lugh'un; her şeyi ben bilirim, ben ne dersem o, tavırlarıyla , minnet bilmez duygusuzluğuyla benim sinirlerimi iyice zorladı. Ah bir de Saba'nın yaptığı başka bir hata var ki, fazlasıyla hoş olmayan, gereksiz bir durumdu. Dünyayı düzeltmek için, az kişiyle bile olsa birlik olma durumu ise hoşuma giden şeyler arasındaydı.
Saba ve kardeşleri, birlikte güzel bir hayatın hayalini gerçekleştirmek için planladıkları yolculuğa çıkarken, Saba'nın değişen ve kötüleşen haliyle kendilerini başka bir yerde ve durum da bulurlar. Ortaya çıkan yeni haberlerle her şey kötüye giderken, yapılan planlarla doğrultusunda başka bir mücadele başlar.