Aşık ve Kıskanç İlişki Durumu

7,0/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
748 gösterim
Nevrotik bir kadının yok oluş, kıskançlık krizleri ve delirme üzerine itirafları... İzlediğimiz o romantik filmlerde aşkı, tutkuyu, sevgiyi ve ilişkileri baştan sona yanlış algılıyoruz. Beynimize, "İşte bu doğru ilişki!" kavramını en görsel hali ile soktuktan sonra, yaşadıklarımızın hiçbiri bize tatmin edici gelmiyor haliyle. Beyin diyor ki: “Bu aşk değil! O entrikalı, tutkulu, öldürücü, içten içe seni kemirip tüketen, kilo verdiren şeyin adı aşk!” Dipnot: Bağırsak kurdu da aynı etkiyi yapıyor halbuki... Ancak şimdiye kadar onu öldürmek için tablet tablet ilaç içmek yerine kurduna âşık olan bir insan evladı da görmedim! Neyse, yarın yeni bir gün olacaktı. Şu iş görüşmesine gidecektim. Kendi ayaklarım üzerinde duracak, paramı kazanacaktım. Şu köşe yazarının ağzının payını verecektim. Stiletto adı altında kendime aldığım bu pahada ağır eziyeti atacak veya Nisan’a bağışlayacaktım. Nutellalı krep yemekten vazgeçecektim. Biraz kilo verecektim. David’i kesinlikle ama kesinlikle düşünmeyecektim
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  6059913522
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
17 Mar 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 2/10 puan

Kitabı okurken bir ara; fındıklı, fıstıklı hatta bademli çikolata piyasada gırla varken neden cevizli çikolata yok diye düşünmeme sebep olan kitap... Boş boş tavani seyretseydim daha yararlı olurdu benim için. Kitap sevmediğim türün en vasat örneklerinden biri. Yani ticari kaygılarla yazılıp, aşkı dile düşüren bir kitap. Kitabın ana karakteri arwin 25 yaşının sonlarında ama zeka yaşı 12 filan. Şimdi bu çok sevdigi sevgilisi tarafindan en yakin arkadaşiyla aldatılmış tüm kitap boyunca bu yüzden ölüyo bitiyo, depresyona girmeler dogru aski bulmak için uğrasmalar filan. Blog yazarından evrilmiş yazarın kaleminden çıktığı o kadar belli ki. Destek yayinlarida valla hayrat kurumu gibi önüne gelen yazarın kitabini basmaya başladı. Gençlik edebiyati desem degil, edebiyat hiç değil. Noktalama işareti ve yazım kurallarıni pek önemsemem, hani illa uyulacak diye takıntılarım yoktur. Beni bile rahatsiz etti noktalama yanlışları... Sıradan, albenisi ve bir olay örgüsü olmayan bir kitap. Sirf azicik ünlü olunup, takipci sayısı artsin diye yazılmış bol bol örneği olan bir kitap.. acımasız bir yorum oldu sanırım ama, başka yazabileceğim bir sey yok.

Elis Soylu 
01 Oca 17:40 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazar demişti zaten "Kendinizden parçalar bulacaksınız diye..." . Kitap samimiydi, kız kırılmıştı, üç saat bu kitabı okudum ve bu kız benim 'Gönül dostum' oldu.

Nejla GÜNEŞ 
15 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Kitabın kapak üzerindeki yazılardan ve görsellerden de anlaşılacağı üzere otobiyografi şeklinde birinci ağızdan yazılmış, günlük konuşma akıcılığında bir roman. İçerisinde bol bol öz eleştiri, kişisel özellikleri irdeleyen bazen komik bazen hüzünlediren olay akışı ile "eh işte " diyebeleceğim bir kitaptı benim için. Hele de fiyatı hali hazırda hala @kitapyurdu 'nda 2.75 tl iken alınıp okunmalı #

Sevgi Ceylan 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 36 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok içten hem de sımsıcak bir kitap yine Nagehan Kahraman'dan.Kitabın devamı gelecek hissi devamı var hissi var içimde umarım vardır.Konu yarım kaldı diye düşünüyorum.Okuyun kafanız dağılır ,hayata biraz daha farklı bakabilirsiniz.

Kitaptan 18 Alıntı

"Umudu da, çareyi de dünyanın en pahalı şeyini satın alır gibi vereceksin insanlara! Boş yere ümitlendirmeyeceksin!"

Aşık ve Kıskanç, Nagehan KaramanAşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman
Elis Soylu 
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Kelimelerinle değil davranışlarınla sev beni! Yüreğinle... An'da kalma sebebim ol. Düşünmek zorunda kalmadığım anlarım..."

Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (Sayfa 86)Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (Sayfa 86)
Elis Soylu 
 01 Oca 17:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Hayat mı demiştin sevgilim?
ALIRLAR ELİNDEN!"

Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (undefined)Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (undefined)
Elis Soylu 
01 Oca 17:49 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Bazen bilemeyiz zıt düştüklerimizle ne kadar aynı olduğumuzu. Bilemeyiz yapacağımız en büyük hatanın onlara tutulmak, doğallıkları ve gerçeklikleri karşısında hayran kalmak olduğunu. Özürler susar, bekleriz... Bekleriz ki o masum sözler geri gelsin, kapatmasın gönlünü aşka. Aşka ve inanca..."

Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (Sayfa 209)Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (Sayfa 209)
Yeşim Bozkuş 
08 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir makalede, gülümsediğinizde sizi seven insanların da otomatik olarak gülümsediğini, bunun bir çeşit hastalık olduğunu okumuştum. Tıpkı esnemek gibi... Birinin sizi sevip sevmediğini anlamanın en kolay yoluymuş. Sırıtarak gülümsedim. Bekledim.

Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (Sayfa 135)Aşık ve Kıskanç, Nagehan Karaman (Sayfa 135)
2 /