Aşk Adası

8,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
414 gösterim
Mary Jean Kozmetik Şirketi’nin pilotu, "cool" bir bedene tutsak edilmiş garip bir insan olan Tucker Case’in dertleri, Seattle Havaalanı’ndaki Holiday Inn Oteli’nde, körkütük sarhoş olduğu bir sabah başlar.

Ekstra uçuş mili kazanmak isteyen bir fahişenin büyüsüne kapılan Tucker, şaşkınlık verici pembe jetinin piste çakılıp parçalanmasına neden olur ve bu sırada bu belaya bulaşmasına neden olan organına da feci şekilde zarar verir. Uçuş belgesi elinden alınan, işini ve erkekliğini kaybetmiş bir halde muhtemel bir hapis cezası ya da daha da kötüsü Mary Jean Dobbins ve onun şirket çalışanlarının öldürücü öfkesiyle karşı karşıya kalan Tuck, hayatını kurtarmak için karşısına çıkan görünürdeki tek iş fırsatını değerlendirmek zorundadır: Mikronezya cehenneminin en uzak adasında yaşayan, seksi bir doğal sarışın olan Göklerin Rahibesi’nin Lear jetinin pilotluğunu yapmak.

Ama oraya ulaşmak için yolun her adımında casuslar, yamyamlar, gazeteciler ve orospu özentisi tanrıçalarla karşılaşmak zorunda kalır. Filipinli travesti bir kılavuz ve arkadaşı Roberto’yla seyahat eden Tuck, işe başlamasına bir gün kala, tropik bir cennetin karanlık merkezine ulaşana kadar köpekbalığı kaynayan sulara ve bir kasırgaya cesaretle karşı koyar.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9759064626
 • Orijinal Adı:
  İsland Of The Sequined Love Nun
 • Çeviri:
  Mustafa İşık Gürül, İşıl Ölmez
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
09 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Farklı bir türdü. Adıyla alakasız polisiye bir romandı. Farklı polisiye romanları okumuş biri olarak tarzını sevdim. Buldukça mutlaka alıyorum kalan kitaplarını.