Aşk Adında Hayat Teeny Templeton Serisi 1

7,9/10  (38 Oy) · 
93 okunma  · 
32 beğeni  · 
1.403 gösterim
Gerçek aşkı bulmak mı, yoksa ondan kaçmak mı daha kolay?

Teeny Templeton, sonunda kaderin ona da güldüğünü düşünmektedir. Evlenecektir, kendi düğün pastasını kendisi yapacaktır ve o sıkıntılı geçmişini ardında bırakacaktır. Ta ki nişanlısını kendi evlerinin şeftali bahçesinde iki kadınla yakalayana kadar... Hem de çırılçıplak bir haldelerken...

Bu skandalın ardından düğünleri iptal olur. Ne var ki Teeny'nin başına gelenler bununla sınırlı kalmayacaktır. Nişanlısı bu olaydan birkaç gün sonra ölü bulunur ve herkes Teeny'nin suçlu olduğunu düşünür.

Tek umudu, artık başarılı bir avukat olan ilk aşkı Coop O'Malley'dir. Ancak onunla yüzleşmek demek, geçmişle de yüzleşmek anlamına gelmektedir. Peki, Teeny başına gelenlere rağmen kalbinin sesini dinleyip karşısındaki bu adama yeniden güvenebilecek midir?

Sıkıntıların bir şekilde güzelliklere yol verdiğini gösteren Aşk Adında Hayat, eğlenceli dili, müthiş kurgusuyla kalbinizi fethedecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789759996796
 • Orijinal Adı:
  Gone With A Handsomer Man
 • Çeviri:
  Duygu Parsadan
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
 30 Ağu 02:59 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Duygu'nun yaşattığı hayal kırıklığından sonra Haziran ayını bu müthiş eğlenceli,şirin mi şirin,heyecanlı mı heyecanlı aşk romanıyla kapattım.Konusu ve kapağı ilgimi çekse de tamamen kafa dağıtmak için okudum ve beklediğim kat kat fazlasını bu sıcak ve romantik olduğu kadar polisiye bölümleri de güzel işlenmiş romanda buldum.Çok naif ve etkileyici bir kitap,benim için çok iyi bir deneyim oldu. Teeny karakterini çok sevdim ve benimsedim.Ayrıca şeftalilerin kitapta öne çıkması sevdiğim bir unsur oldu çünkü ben şeftaliye bayılırım. :) Romantik severlere,okumak isteyenlere tavsiyemdir,keyifli okumalar.Belirtmeden geçmeyeceğim kapağına ve baskısına bayıldım.Arkadya beni yine hayal kırıklığına uğratmadı,zaten bunu tahmin ediyordum.

Fatoş Çetiner 
 12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çok eğlenceli bir kitap ve karakter. İlk bölümden kitabın içine giriyorsunuz ve kitap ilerledikçe kitaba daha çok bağlanıyorsunuz. İlk iki bölüm öyle trajikomik bir şekilde başladı ki hiç beklemiyordum. Hele cinayet hiç aklımdan geçmiyordu. Yazar beni oldukça şaşırttı. Teeny'i sevmemek elde değil. Yemek tarifleri ve olası cinayet planları ile benim favori karakterlerim arasında yerini aldı. İkinci kitap için oldukça heyecanlıyım. Bu şekilde seri olması da bu kitabı sevmem için oldukça etken bir unsur oldu.

Ceren Acer 
 05 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk Adında Hayat romanı Teeny Templeton serisinin birinci kitabıdır. İkinci serisi olan, Geçmişin Gölgesinde Aşk romanını biran önce alıp okumak için sabırsızlanıyorum. Yazarın kaleminin her dokunuşunda, okuduğum bütün satırlarında etkileyicilik vardı. Bu ilk kitabı olmasına nazaran romanın başından sonuna kadar bir profesyonellik ve merak ön plandadır. Bu şeker gibi tatlı romanda yazarın acemi olduğunu kesinlikle hissetmiyorsunuz. Sanırsınız yirmi, yirmi beş yıllık yazar kendisi.

Zeynep CÖMERT 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

kitaba ilk başladığınızda aşkı ve hayatı yemek tariflerine benzetse de yazar okudukça macera tadını yakalayabileceğiniz bir türde yazılmış...yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, kitabın son cümlesi diğer kitaplarını da okuma isteği uyandırıyor kişide...

Helin Eroglu 
15 Haz 18:57 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Tenny nisanli genc bir kız ve yakinda evlenecegi için cok mutludur.Fakat her sey nisanlısını iki kadinla görünce değişir.Nisanlısını öyle görünce dayanamayıp şeftali ağacına cikar ve seftali atmaya baslar.Nisanlısı ondan şikayetçi olur ve onu evden atar...Nisanlisi ona mesaj atar ve eve gelmesini ister.Tenny de gider fakat tenny başına geleceklerden habersizdir.Nisanlısinin öldügünü duyunca şok olur . Polisler Tenny'den şüphelenmektedir. Sonrasinda Tenny kendini bir davada bulur ve avukati da ilk aşkıdır... Şahsen bu kitabi cok sevdim, cok guzel .Serinin devami olan Gecmisin Gölgesinde Aşk kitabini da okumanizi tavsiye ederim.

Reyhan Derebent 
01 Haz 12:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşk adında hayat;sadece aşk'ı değil içinde adrenalin,heycan,korku'da içeriyor eminim yabancı kitap okumayı sevmeyenler bile okusalar ellerinden düşüremeyecekler :-) bunu okumanızı tavsiye ederim.

Figen Esen 
08 Oca 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 3/10 puan

Kahramanımız Teeny evlilik hazırlıkları yaptığı nişanlısı tarafından aldatılınca onlara saldırdığı için uzaklaştırma cezası alır. Bikaç gün sonra da nişanlısı öldürülür. Avukat olan eski sevgilisiyle yolları kesişir ve hikaye böyle başlar. Romantik komedi tarzında kaleme alınmış okurken keyif aldığım ve sürekli şeftali kokusu duyduğum kitap :) ve katil uşak deil hiç beklemediğim biri çıktı, sanırım kitabı okutan da bu merak oldu . :) Evet okurken eğlendim ama üzerinde bi etki bıraktı mı diye sorarsanız cevabım hayır..

seaport 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Başlarda epey sıksa da, katilin kim olduğunu öğrenmek için kitabı yarım bırakmadım. Yemek tariflerinden hoşlananlar için ideal bir kitap :) içinde fazlasıyla kek, pasta ve yemek sosları tarifleri var. Okurken iştahınız kabarabilir. :)

Gülay Akgül 
09 Oca 22:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek istegi aşçı olup gerçek aşkıyla evlenmek olan Teeny'nin basina gelen talihsiz olayların anlatıldığı bu güzel hikayede aşkı,macerayi, gerilimi ve tutkuyu bulacaksınız.

Kitaptan 10 Alıntı

Gülay Akgül 
04 Şub 19:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İşte o günler,güzel günlerdi ve tıpkı limonlu tartın ağızda bıraktığı tat gibi kolay kolay aklımdan çıkmıyordu. Şimdiyse hepsi geçmişte kalmıştı...

Aşk Adında Hayat, Michael Lee West (ARKADYA)Aşk Adında Hayat, Michael Lee West (ARKADYA)

Hayır, hayır. Aşk acısı falan çekmiyorum. Fakat birinden hoşlandığım zaman, o his öylece bitip gitmiyor. Hafifleyebiliyor, ama orada bir yerlerde kalıyor işte.

Aşk Adında Hayat, Michael Lee WestAşk Adında Hayat, Michael Lee West
seaport 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Bazen en iyi ilişkiler, daha iyi biri olmak istememizi sağlayan insanlarla karşılaştığımızda oluşur.

Aşk Adında Hayat, Michael Lee West (Sayfa 346)Aşk Adında Hayat, Michael Lee West (Sayfa 346)
ecicekk 
20 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bak kalplerimiz de bakiredir. İlk aşkımız bizi kanatır. Kalbi sonuna dek açar. İşte bu yüzden, insanlar ilk aşklarını unutamazlar. İlk aşklarımız, bize aşkın ne kadar derine gidebileceğini gösterirler.

Aşk Adında Hayat, Michael Lee WestAşk Adında Hayat, Michael Lee West

''Aşkın bir rengi olabileceğini hiç düşünmezdim ama vardı işte; aşk ağzımdaki tatlı bir tattı. Muzlu bir puding, ananaslı krema, limonlu dondurma gibi bir şeydi.''

Aşk Adında Hayat, Michael Lee WestAşk Adında Hayat, Michael Lee West
ecicekk 
20 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Belki de düşünceler bir köprüydü ve birinin üzerinde geçtiğinizde, güvenli bölgeden tehlikeli bölgeye geçmiş oluyordunuz. Ve bir kez karşıya geçtiniz mi, geri dönüşü yoktu.

Aşk Adında Hayat, Michael Lee WestAşk Adında Hayat, Michael Lee West
Figen Esen 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yemekler de tıpkı giyim zevkleri ve evlerinin iç dizaynı gibi insanları açıkça tanımlardı.

Aşk Adında Hayat, Michael Lee West (Sayfa 191)Aşk Adında Hayat, Michael Lee West (Sayfa 191)

Kalbimin bir yere gittiği falan yoktu. Onu bir kavanoza koymuş üzerine sirke ve dereotu ekleyerek sonsuza dek turşusunu kurmuştum.''

Aşk Adında Hayat, Michael Lee WestAşk Adında Hayat, Michael Lee West