Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal

8,4/10  (25 Oy) · 
70 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.079 gösterim
Güçlü kurgusu, şaşırtıcı karakterleri ve Münib Engin Noyan'ın kendine has anlatım uslûbuyla tadlanmış düşsel bir roman...

1996 yılında New York'ta Müslüman bir zenci kadının dünyaya getirdiği beyaz bebek, annesi dahil bütün aileyi büyük bir şaşkınlık içinde bırakır.

Bir kişi hariç: "mucize" bebeğin dedesi Prof. Dr. Abdulhakîm Osman. Olayın altında yatan hikâye, dinleyenleri/okuyanları daha da büyük bir şaşkınlığa düşürecek ve bambaşka dünyalara sürükleyecek müthiş bir aşk hikâyesidir.

1800'lü yılların ortasında Üsküdar'da başlayıp, önce Ege denizinin küçücük bir adası, sonra da İspanya üzerinden Teksas'ın bir kasabasına kadar uzanan bir aşk hikâyesi...

Bilâl ile Rabiâ'nın aşklarından doğan beklenmedik ve çarpıcı bir yolculuğun seyir defteri. Aşk Düşünce Yollara / Hikâye-i Bilâl'de Münib Engin Noyan'ın keyif veren, akıcı anlatımıyla Bilâl'in, Rabiâ'nın, Osman Hoca'nın, Yorgo Vassilidis'in, Harula'nın, Hacıbey Sungur'un, Hacı Tayyar Reis'in, Gaetano Dragonetti'nin, Onnik Efendi'nin ve Winnie'nin şaşırtıcı, gizemli dünyalarına gireceksiniz... Daha önce benzerleriyle hiç karşılaşmadığınız bir dünyaya...

Aşk Düşünce Yollara roman dizisinin ilk kitabı olan Hikâye-i Bilâl, kahramanlarıyla ve sıradışı olay örgüsüyle bizi heyecandan heyecana sürükleyecek, şaşırtacak, derin derin düşünderecek, kâh güldürüp, kâh ağlatacak ve bu özellikleriyle bitmesini istemediğimiz başucu romanlarınızın arasında yer alacak!

Sefer Bitmez, "Kuş Bakışı"
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9759962845
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Bahar Öztan 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İlkbaşta inanılmaz sürekleyici anlatımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Konusu biraz klasik gelebilir ama eserde ki anlatım dil konusunda baya gelişmiş. Romanda günlük hayatta kullanılan yabancı dillere oldukça yer vermeye çalışmış. Örnek olarak rumcadan " Kalinihta " iyi geceler demek . İnsan bilgide katıyor dogrusu. Okumadan geçmeyin derim :)

Munip Engin Noyan bizi böyle güzel hikaye ile bulusturdugu için sonsuz teşekkürler Allah yolunu açık etsin. okurken amerikan filmi izler gibi hissetim her nedense. eminimki herkes tarafından begenilecektir. okudukça okumak istediğimiz bir eser ellerine yüregine sağlık...

sueda reyyan 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı arkadaşımın tavsiyesi ile büyük bir merakla okudum ancak beklentimi karşılamadı. Romanın kurgusu farklı olsa da edebi olarak eksik zannımca. Enğin Noyan'ın roman kitaplarından ziyade şahsi tefekkürlerini paylaştığı deneme kitapları daha başarılı bence. İki kitabı bitirmekte zorladım biraz, ama gene de romandaki kahramanların yaşadigi islami hassasiyet düşünceye sevkediyor insanı...

Bsrnscsr 
01 Ağu 10:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum en güzel romanlarda ilk sıralarda yer alır.konusu,işlenişi,dili çok akıcı ve güzel.1 günde okumuşluğum var.serinin ilk kitabı.ikincisi çıktı ama henüz okumadım.

Mahmut 
12 Ağu 01:24 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Eski dönemler diyebileceğimiz zamanlarda aşklar nasıl yaşanırdı? Günümüzdeki gibi entrikalar o zamanlar da var mıydı?

Anlatımı ve olayların işlenişi apayrı bir tat bıraktı bende. "Aşk her dönemde her devirde her toprakta güzeldir" fikrini uyandırdı.

Bilal'in Rabia'ya olan aşkı çok etkili bir kalemle işlenmiş. Klasikleşmiş aşk romanlarından sıkılanlara tavsiye edebilirim.

Muhammet Çelik 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Değişik ve güzel hikayesi ile iyi vakit geçirmenizi sağlayacak bir roman. Aslında ikilinin ilk kitabı. Kitap geneli Osmanlı zamanında geçiyor ve ecdadın büyüklüğünü bize gösteriyor. Onun dışında iyi bir aşk ve tebliğ kitabı.

Kitap ve Kahve Delisi 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

1996 yılında New York'ta bir hastanede zenci bir ailenin beyaz bir oğlan çocukları olur herkes şaşkınlık içinde bunun nasıl olduğunu merak eder. Bu duruma sebep olan büyük dedeleri Bilal'in İstanbuldan nasıl ve neden buralara geldiğini öğreniyoruz. Bazen bizim istediğimiz bizim için hayırlı olmayabiliyormuş. Şer gördüğümüz olaylar zincirinin aslında bizim için hayırlı olduğunu ancak sonucunda anlayabiliyoruz. Önemli olan durumumuza isyan etmeden resmin bütününe bakmakta. Mevlam neylerse güzel eyler diyorum herkese tavsiye ederim. Kitap iki seri halinde burada Bilal'in hikayesini okudum ikincisinde ise Olaylara sebep olan sevdiceği Rabia'nın hikayesi var.

Şeyma Öztürk 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Engin Noyan'ın ilk kez bir eserini okudum. Sürükleyici bir roman, anlatım tarzı da etkileyici fakat olay çok uzatılarak anlatılmış bence. Bazı yerler daha kısa bir anlatımla sunulabilirdi diye düşünüyorum. Yine de merak tadı bırakan hoş bir eser.

Fatmanur Çelik 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Romanın başında uyandırdığı merak duygusu ile sizi kitabın sonuna doğru bir yolculuğa davet eden bu kitapta; manevi bir hamurla yoğrulmuş aşkın ve serüvenin hikayesini okuyacaksınız.

Feyza Kurt 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tamamen bitmedi ama çok güzel ya

Kitaptan 1 Alıntı