Aşk Kağıda Yazılmıyor

6,3/10  (3 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.142 gösterim
Ustalar aşkı yazdı! Aşkın tarifi bu kitapta...

Sadık Yalsızuçanlar, bu kez "aşk" ile çıkıyor okurlarının karşısına. Dervişlerin dünyasında aşkın anlamını anlatan Mahmut Erol Kılıç'tan "Aşk kâğıda yazılmıyor Mihriban"ın şairine, Ayşe Şasa'dan Lale Müldür'e, Enis Batur'dan, Birol Topaloğlu'na, Laurent Mignon'dan Tuğrul İnançer'e kadar pek çok şair, sanatkâr, düşünce ve ilim adamı, psikiyatrist, senarist, siyaset düşünürü, hattat ve musikişinasla yapılan aşk merkezli söyleşiler, "anlatılamaz ancak yaşanılır" olan aşkı, pek çok cepheden daha anlaşılır hale getiriyor.

"Yağmurla topraktaki tohumun birleşmesi bir aşkın sonucudur. Yani aşk budur esasında. Ağacın çiçeğe durması bir aşka delâlet eder. Meyve bir aşktır. Suyun akışı... Bu suyu belki de aşk akıtıyor. Yoksa olduğu yerde dururdu buz kesmiş gibi, akıyor. Mevsimlerin değişmesi bir aşktır. Dünyanın dönmesi aşk iledir. Aşk olmadan dönerse sarhoş olur. Küt küt kendini bir yerlere çarpar. Ve maalesef, işte depremler diyoruz. Bu da aşkın kırıklarıdır."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786054643189
 • Yayınevi:
  Granada Kitap
 • Kitabın Türü:
Sevilay Öztürk 
02 Nis 12:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir Ülkü Tamer geçti bu ilden, ruhu şad olsun.İnsan ne tuhaf. Kimi olmayacakların uğruna olanları çürütür kimi olacakların en fenasına razı olur. Halbuki birazcık, sadece birazcık yüreğinin peşinden gitse olacağın en güzeli oradadır. Sadık Yalsızuçanlar bir başka kitabında, "Güneş varken mum ışığına girmek nedendi?" diye sorarken tam da bunu anlatır...