Aşk Mektupları

Henry Miller

Aşk Mektupları Sözleri ve Alıntıları

Aşk Mektupları sözleri ve alıntılarını, Aşk Mektupları kitap alıntılarını, Aşk Mektupları en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Kendinle birlikte yaşayabiliyorsan bu çok önemli."
"Daha fazla inancımız olsaydı bu kadar zorlamazdık, daha özgüvenli, daha dingin olurduk. Ve bence huzur mutluluktan daha büyüktür. Mutluluk çok abartılan bir kelimedir. Sevinç mutluluktur."
"Seni biraz olsun özleyip özlemediğimi soruyorsun. Hem evet, hem hayır. Dürüst olmak gerekirse evet. Hayır, çünkü seni buradayken de çok az gördüğümden pek fark etmiyor."
Hayat güzelim, güzel bir şarkıdır; Bazılarımız sadece tek nokta çıkarabilirken Diğerleri bir senfoni çalabilir.
4 Ocak 1967
Henry Miller’a gelince, o da aşka, var olan güçlere, mucizelere inanarak kendi aptalca yolunda ilerleyecek. Eğer bize güven, sevinç, cesaret ve iyi şans verebilecek bir yaratıcı varsa ona benim sevgili Hoki’me iyilikler ihsan etmesi için yalvarıyorum. Ve seni sevmeme neden olduğun için sana tekrar teşekkür ediyorum, her şey boşuna olsa bile!
Mektuplarda Bir Yaşam
. Beni oldukça sık hayal ettiğini söylüyorsun nasıl, ne şekilde merak ediyorum ? ...
Henry Miller, Brenda Venus'e aşk mektupları (30 Haziran 1978)Kitabı okudu
"Aşkı ve evliliği ayrı şey olarak düşündüm hep. Bir kadını evlenmeden sevmenin ayıp olduğunu hiç düşünmemiştim. Hatta evlendiğim için bana bu evlilik kararını aldıran aşk duygusunu yitirdiğimi bile düşünüyorum."
"Bazen seni soyup tepeden tırnağa yalayabilirdim. Uykumda ellerimi vücudunun kıvrımlarında gezdiririm ne heyecan!"
101 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.